Brick Oven: účinný zdroj vytápění domácností a atraktivní interiérový prvek

Klíčovou postavou a hlavním zdrojem tepla byl původně ruský venkovský dům, který byl tradičně postaven v samém centru místnosti. To vařilo jídlo, vařený lahodný chléb a staré a malé děti spaly na speciálním nočním stolku. Postupem času však obvyklé věci pocházejí z našeho použití a prázdný výklenek zabírá nové, dokonalejší a funkční předměty. V současné době se cihlová kamna pro domácnost používají jako efektivní vytápění a atraktivní interiérový objekt.

Mnozí majitelé domů staví cihlová topenářská kamna vlastníma rukama, protože stavební technologie je jednoduchá a nevyžaduje použití specializovaného, ​​drahého vybavení a samotná cihlářská trouba nevyžaduje další zpracování. Umělec však musí mít alespoň základní znalosti o základech stavebních prací a mít k dispozici nejoblíbenější inventář:

 • Nádoby pro míchání roztoku;
 • Tužky a lišejníky;
 • Brusný nástroj.
Obsah
 1. Typy topných kamen z cihel pro dům
 2. Jaké požadavky by měly splňovat kamna na pálení cihel vlastníma rukama?
 3. Ohřívač cihel vyrobený vlastními rukama musí splňovat tyto požadavky:
 4. Příprava na výstavbu topeniště pro soukromý dům: určete polohu
 5. Příprava řešení
 6. Suchý jíl
 7. Vybudovat topeniště

Typy topných pecí z cihelpro dům

V dnešní době se používají některé typy topných cihelných pecí pro soukromé a venkovské domy, které se používají pouze pro pohodlné a hospodárné vytápění prostor nebo pro domácí potraviny nebo pro vytvoření zvláštního venkovského doprovodu a přírodních barev. Existují úpravy pecí, které nesou celou řadu funkcí, například model ohřevu a vaření červených cihel. Takové venkovské domácnosti se nazývají „Švéd“ nebo „Holanďan“. Neméně populární krbová kamna. Nicméně myšlenky lidí v tomto případě jsou rozděleny na: někteří z nich argumentují, že krb by měl být umístěn v samostatném prostoru, ale od druhého k krbu duše, který je postaven přímo do cihlové pece pro domácnost. V druhém případě návrh výrazně šetří prostor a náklady na výstavbu zdrojů pro jeho tvorbu, je atraktivním dekorativním prvkem každého domu a nevyžaduje důkladné znalosti a dovednosti ve stavebnictví.

Pece s tepelným výkonem 1760 kcal

Cihla trouba-gril, je poměrně jednoduchý, pokud jde o navrhování řešení, je považován za vynikající alternativu k tradičnímu pánev a dokonale zapadá do každého dobře udržovaného dvora v soukromém nebo venkovském domě.

Při stavbě jedné nebo druhé topné spirály z cihly je třeba mít na paměti, že se žebříčky značně liší.

Jaké jsou požadavky na cihlovou peci?

Protože většina stráneknabídnout ke koupi ready-made design cihly, pak vyvstává otázka: "Co by mělo být provedeno s těmi lidmi, kteří se rozhodli postavit cihlový sporák nezávisle, pokud nemají žádné zkušenosti nebo speciální znalosti?"

Aby se usnadnila výstavba moderní a účinné topeniště, je třeba začít definováním požadavků, které musí splňovat. Tyto parametry, vyvinuté profesionálními architekty a staviteli, by měly být sledovány pro všechny, bez výjimky, projekty vytápění cihlových pecí.

Pece s tepelným výkonem 4150 kcal

Cihlový ohřívač vyrobený vlastními rukama musí splňovat tyto požadavky:

 • náklady na výstavbu;
 • Bezchybná funkce bez ztráty konstrukce;
 • schopnost udržet teplo po dlouhou dobu;
 • dodržování požárních předpisů a pravidel;
 • zahřívání celého objemu pece;
 • pohodlí a snadnost obsluhy, údržba;
 • dlouhá životnost.
 • Příprava na výstavbu topeniště pro soukromý dům: určete polohu

  Provádění souboru opatření pro výstavbu topných spirál začne správně, aby se určilo jeho umístění s přihlédnutím k účelu. Mezi nejpoužívanější možnosti umístění patří profesionální stavitelé. Takto instalovaná cihelna bude pracovat s maximální účinností, protože nic z tohostrana nepřilne k nosné konstrukci stěny a poskytne vzácné teplo. Kromě toho se nikdy nebudete dozvědět o nežádoucích teplotních výkyvech, které nepříznivě ovlivňují životnost cihlového kamna a účinnost provozu komína.

  Je-li pec kombinovaného typu, je stále vhodné ji instalovat stejně, pokud se jedná o návrh topení. Ve stejné době by měly být cihlové hořáky otočeny do kuchyně, zde je krbová kamna lépe vybavená krbem v hale.  Příprava řešení

  Je na čase postarat se o stavební směs. Pro tento účel se prosévaná hlinka smísí s vodou a do výsledné směsi se přidá prosetý písek. Pak se kapacita naplní vodou v objemu? z objemu jílu. Směs se důkladně promísí s použitím mechanizovaných zlepšovacích prostředků, aby se získala homogenní konzistenční hmota.

  Suché zdivo

  \ t

  Před přímým pokládáním cihlářských výrobků na maltu se pokuste vytvořit takzvanou suchou maltu, která bude předběžně vystavena a zanikne, což vám pomůže ušetřit čas na stavbu zdiva přesně podle výkresu a nedovolí chyby v díle. Je třeba mít na paměti, že měření oka není přípustné, protože taková nedbalostní práce může vést k smutným výsledkům. Zvláštní pozornost by měla být věnována kontrole vertikální, správnosti a páskování švů, horizontálnímu stohování a vnitřní struktuře.

  Vybudování topeniště na pečení

  Před použitím každé cihlyponořen do vody. To pomáhá zabránit vlhkosti z hlíny. V době pokládky se cihly lisují takovou silou, aby se vytvořil přebytek roztoku. Měly by být znovu odstraněny stěrkou a znovu použít maltou. Jeho tloušťka se může lišit v závislosti na konstrukčních vlastnostech cihlových kamen, jejich velikosti a účelu. Obecně se obvykle pohybuje v rozmezí 3-5 mm.

  Dveře cihlové topeniště se doporučuje upevnit drátem, jinak se může vytvořit vůle a dveře se jednoduše rozpadnou. Pokud dáte drát do krabice a pak jej dvakrát otočíte, získáte bezpečnější připojení. Chcete-li to provést, stačí snížit hranu cihly v jeho horní části, kde se drát vejde. Je důležité sledovat shodu konektorů s dveřním boxem a zabránit vzniku minimálních intervalů.

  Po pokládce cihly se vytápí pec pro dům. Doporučuje se zajistit větrání. To je věřil, že cihlová kamna zcela schne za 10-15 dnů - to dokazuje kompletní zmizení stop vlhkosti. Přečtěte si další článek o zvláštnostech vytápění kotlem na pelety.