Design obývacího pokoje je kombinován s kuchyní

Základní princip designu kombinovaných prostor - maximální prostor a svoboda. Hlavním požadavkem je harmonické oddělení zón. Přímý účel každé zóny musí být jasně pochopen, ale každý z nich by neměl převažovat nad ostatními. To znamená, že důraz na funkci místnosti se nedoporučuje.

Návrh obývacího pokoje - kuchyně v soukromém domě

Design obývacího pokoje v kombinaci s kuchyní bude úspěšný, bude-li místnost vypadat moderně a zároveň prezentovaně a zároveň co nejpohodlněji a bude odpočívat. Zpravidla sjednocené prostory kvůli nedostatku místa, tedy základní podmínky pro harmonický design obývací pokoj-kuchyň, následující:

 • Minimum nábytku.
 • Správné, promyšlené osvětlení. V každé zóně dáváte přednost vlastnímu, speciálnímu.
 • Vybavení kuchyně moderními stroji, které mohou být skryty za panelem vyrobeným ve stejném stylu s designem tohoto prostoru.
Obsah
 1. Jak správně vymezit zóny
 2. Varianty stylového designu obývacího pokoje - kuchyně a obývacího pokoje - jídelny
 3. 1. Návrh kuchyně malého obývacího pokoje
 4. 2. Návrh velkého obývacího pokoje - jídelny

Jak správně vymezit zóny

 • Nejjednodušší a nejméně nákladný způsob výroby podlahové krytiny je odlišný v barvě a v různých materiálech. Kuchyň může být dlážděná nebo keramická žula a laminátové podlahy, parkety nebo linoleum mohou být použity do obývacího pokoje.
 • Vymezení zón bude výraznější, pokud budou stěny a strop prováděny v různých, ale vzájemně propojených prostoráchstyly Současně může být podlaha ponechána na stejné úrovni. V tomto případě se stane spojovací částí pro místnosti pro různé účely.
 • Instalace elegantní barové pulty bude plnit funkci přirozeného oddělení zón. Tato možnost se v praxi používá nejčastěji z toho důvodu, že jedním dotykem se najednou objeví několik úkolů: vymezení, maximálně efektivní využití prostoru, zvýšení estetické přitažlivosti místnosti: stává se stylovou a moderní
 • Instalace pódia v jedné z těchto zón je zvláště důležitá pro návrh obývacího pokoje - jídelny. Pódium bude ostře zdůrazňovat účel každého pokoje a v případě jeho instalace se doporučuje zaměřit se na kombinaci designu stěn a stropů.
 • Samostatný prostor lze provést pomocí sádrokartonových konstrukcí. Mohou být namontovány jak v přísném, tak elegantním stylu. Obzvláště krásné příčky s tvarovanými řezy a krásným osvětlením v obytném prostoru. S GKL můžete udělat výklenky, oblouky, regály.
 • Není-li zájem o vážnou rekonstrukci prostoru, použijte nábytek. Různá výška skříněk ze dřeva, plastu nebo skla, instalovaná na hranici zón „obývací pokoj-kuchyně“, je také spolehlivě označuje funkčně.
 • Navrhování místnosti v klasickém stylu, můžete kolmo ke stěně dát pohovku, která odděluje prostor kuchyně od obývacího pokoje nebo jídelny.
 • Zajímavým řešením je zařízení vícevrstvých závěsných stropů ze sádrokartonu. Nad kuchyňskou linkou lze spustit, aleaby osvětlení bylo jasnější.

Varianty stylového designu obývacího pokoje - kuchyně a obývacího pokoje - jídelna

Návrh obývacího pokoje kuchyně

1. Návrh kuchyně malého obývacího pokoje

Abychom neuspořádali prostor s takovým potřebným nábytkem jako kuchyňský stůl, zřídíme barový pult, který bude zároveň plnit své funkce. Jeho výška - 80-85 cm, což umožní použití židlí.

Máme stojan vybavený skříněmi pro skladování kuchyňského nádobí. Horní panel bude tvořit barvy slonoviny a samotný stojan - čokoládu. Budeme malovat zdi v blízkosti baru, nebo ji obkládat.

Stěny obývacího pokoje jsou pokryty tapetou s velkým vzorem v klidných tónech a zhotovíme tapetování závěsných obrázků nebo fotografií. V tónu tapety malovat stěny kuchyně, ale my se na ně zaměříme pomocí mozaikového kohoutku. Je-li na severní straně, pak okno žaluzie a nainstalovat zrcadlo připojené k němu: bude přidat místnost světla a prostoru.

Designový obývací pokoj s kuchyní

2. Návrh velkého obývacího pokoje s jídelnou

Vynikajícím řešením bude použití tapety v kombinaci monochromaticky natřených stěn. Rekreační oblast bude zdobena textilní tapetou s velkou texturou v béžových tónech. Okna budou vyrobena z francouzských a zarámovaných záclon s lehkým tekutým materiálem: len nebo mušelín. V jídelně umístíme konzoli, která se v případě potřeby rozloží do jídelního stolu.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Kuchyně, jídelna, obývací pokoj -moderní design