Dokončování krbu vlastními rukama

Udělat doma pohodlnější a exkluzivní je možné s drahou tapetu, dobré parkety nebo velké množství kvalitních koberců. Ale jeden může jít jiným způsobem a nainstalovat krb v domě. K dnešnímu dni existuje velké množství možností pro vlastní zpracování krbu. Vzhled samotného krbu a design domu ovlivňuje, jaký druh zpracování si vyberete.

Obsah
  1. Jaký materiál použít?
  2. Obložení dlažbou
  3. Omítání krbů
  4. Obklad keramickými obklady

Jaký materiál použít?

Jako materiály lze použít cihly, obklady, omítky, dřevo, kámen (přírodní nebo umělé), štuky nebo sádrokartonové desky. Všechny tyto materiály se používají k obložení, ale každý má své vlastní zvláštnosti. Je také možné kombinovat různé materiály.
Pokud používáte vysoce kvalitní cihly k dokončení krbu, měli byste z něj udělat hlavní prvek dekoru a neskrýt pod podšívkou. Aby se dosáhlo požadovaného účinku, musí být pokládka "prázdná", aby zůstala vnější část zbývajících 5 mm, která není naplněna roztokem. Po zaschnutí hotového zdiva je nutné vyplnit zbývající dutiny ve švech dekoračním roztokem. Pro dosažení lepšího účinku je možné pokládat cihly na pokládku a odstranit zkosené hrany na čelních vnějších plochách.

Obkladačky

\ t

Je zvažován jeden z nejkrásnějších a zjevně trvanlivých způsobů ošetřování jakéhokoliv krbuObklady obložení, které vám umožní vytvořit neobvyklé efekty s různými výkresy. Hlavním rysem takového způsobu zpracování krbů je, že instalace dlaždic se provádí při pokládce samotného krbu. Každá řada dlaždic by měla být navzájem nastavena tak, aby byla těsnější a upevněna mezi sebou měkkým žíháním. Při zpracování z výklenku, který se nachází na rubové straně dlaždice, je nutné naplnit jílový roztok pro pokládku cihel tak, aby budoucí krb měl vyšší tepelnou kapacitu. Obložení vyčnívajících částí je tvořeno dlaždicemi speciálních typů.

Omítání krbů

\ t

Chcete-li vytvořit více zajímavých dekorativních efektů, můžete si dupnout na krb. Tento postup vám umožní vytvořit mnoho dekorativních efektů. Omítky se často používají jak k dosažení původního řešení návrhu, tak k vyrovnání povrchu.
Je nutné zahájit práce na omítání povrchu přímo po skončení smrštění a vysušení zdiva. Omítání používá stejné řešení jako pro pokládku. Kvalitnější povlak je možné naučit přidáním potravinové soli a broušeného skleněného vlákna, které se stane spojovacím prvkem.

Dále by měl být povrch krbu očištěn a upraveny švy do hloubky 10 mm. Jakmile jsou švy připravené, musíte protopin krbu, aby se jeho povrch zahřál. První vrstva primeru tekutého roztoku (tzv. "Kmen")aplikován na vlhký povrch. Na vysušenou první vrstvu tloušťky se umístí další 5 milimetrová vrstva základního nátěru. Pro dosažení požadovaného efektu můžete použít několik dalších vrstev shora.
Pro aplikaci základní vrstvy budete potřebovat široký štětec a pro horní a následné vrstvy - stěrku (stěrku).

Vrstvy by měly být aplikovány buď shora dolů, nebo poloviční šířkou po celé šířce. Poté se nanesená vrstva vyrovná s kruhovými pohyby pomocí struhadla, drážky se odříznou a prohloubení se dodatečně naplní roztokem. Kartáč by měl být navlhčen každým sušicím roztokem. Úhly jsou jasné a dokonce i v případě, že je třeba použít rovnou lištu při nanášení vrstvy omítky a odstranění po usušení.
Suchá omítka může být natřena vápnem nebo vodou ředitelnou barvou. Jak udělat krb vlastníma rukama.

Obložení keramickými obklady

Vzhledem k tomu, že povrch ohniště, zejména pokud je pec vyrobena ze žáruvzdorných cihel, je špatně zahřátý, je možné použít keramickou dlažbu. Je lepší dát terakotovou dlaždici, protože má různé velikosti a tvary, což znamená, že harmonicky zapadá do každého interiéru. Při výběru dlaždice, je nutné, především, pečlivě spočítat rozložení, takže nejsou žádné kusy, které mohou zkazit vzhled krbu. Při pokládce používejte speciální roztoky a tmely, protože obvyklé lepidlo může vést k rychlému uvolnění dlaždice.
Zdivo by mělo začínat dnemčásti pece, což způsobuje vzdálenost tmelu několika dlaždic.

Dalším krokem je vytlačit dlaždice do tmelu individuálně pomocí gumového kladiva. Když položíte dlaždici na horní část ohniště, měli byste znovu zkontrolovat a podržet poslední zarovnání, pro které je nejvhodnější dlouhá dřevěná tyč. Pokládka řady nad ohniště je nutná s podpěrou, která zabrání klouzání dlaždice a porušení řady zdiva. S držáky měřidel můžete dosáhnout rovnoměrných švů. Po zaschnutí tmelu nebo roztoku je nutné švy naplnit speciálním kartáčkem, který přebytečný povrch odstraní pryžovou špachtlí na suchou nebo suchou pevnou látku.

Jakékoli metody zpracování, které jsme zkontrolovali, mohou být použity jakýmkoliv průvodcem, který má dostatek trpělivosti. V případě dodržení všech pravidel bude váš krb pýchou celého domova a místem, kde si můžete odpočinout s rodinou nebo přáteli.