Hluková izolace kovových dlaždic - jak na to správně?

Obsah článku

 • Příčiny hluku ve střeše kovové dlaždice
 • Opatření ke zlepšení zvukové izolace kovového obkladu
 • Kovová taška je v současné době nejoblíbenější střešní krytinou. Přibližně dvě třetiny všech střešních krytin pocházejí z realizace tohoto materiálu. Poskytuje krásný vzhled střeše každého domu a poskytuje výrazné období provozu střechy.

  Tento povlak a jedna nevýhoda je však nedostatečná - když chybná instalace snižuje hlukovou izolaci dlaždice. Mnoho majitelů domů, zejména v podkroví nebo v půdní části, často slyší hlasité zaklepání kapek deště na střechu nebo hlukové efekty při silném větru.

  ?

  Tato skutečnost neznamená, že materiál je špatný a není vhodný pro obytný dům. Často je hluková izolace snížena kvůli nesprávné instalaci střešní krytiny. Jedná se především o nesprávné otevření plechů a jejich ohřev v oblasti švů, což může vést k deformaci materiálu.

  Dalším faktorem, který snižuje hlukové izolační vlastnosti kovu, může být volné upevnění plechů k dlažbě.

  Proto se při srážkách nebo silných větrech vytváří na střešní krytině hlukový efekt, který se pak převádí na konstrukci obytného domu.

  Důvody pro snížení hlukové izolace dlaždice mohou být:

  • nerovnosti v konstrukci mřížky, které se mohou objevit v důsledku rozdílu tloušťky materiálu během jeho konstrukce. Mezi nimiPísmena a satény se objevují v dutinách, které vytvářejí zvukové vibrace;
  • nedostatečný počet šroubů v instalaci střechy také tvoří místo volného spojení s náplastmi;
  • malý sklon střechy může vytvořit efekt "bubnu", v tomto případě bude hluk velký mimo dům.

  ?

  Opatření ke zlepšení zvukové izolace kovového obkladu

  I když jsou instalovány všechny normy a pravidla pro montáž na střechu, zvuková izolace kovových dlaždic je podstatně horší než krytina měkkých dlaždic.Nejběžnějším způsobem, jak se zbavit hluku, je v tomto případě pokládka topení pod střešní krytinu.

  Materiál z minerální vlny může výrazně snížit hluk při potahování střechy kovovými dlaždicemi. Vlákna tohoto materiálu jsou zhášeny zvukovými vibracemi střešní krytiny.

  Pořadí izolace hluku pro kovovou dlaždici:

  • pokládání na krokvích hydroizolace rolí snižuje hluk přenášený na prvky obytné budovy;
  • instalace ohřívačů na stavbu mřížky;
  • pokládání druhé vrstvy minerální vlny v tloušťce do 20 centimetrů, což umožňuje vytvořit dodatečnou izolaci a snížit hlukový efekt.

  Tyto práce se provádějí při stavbě střechy.

  Pokud je střecha již hotová, v tomto případě by mělo být mezi trámy provedeno pokládání plechů topení. Tato práce musí být provedena opatrně, aby nedošlo k deformaci střešní krytiny.

  Izolace hluku pod kovovými dlaždicemi je účelnástrávit v několika vrstvách. K tomuto účelu musí být mezi krokvy položena vrstva minerální vlny a druhá vrstva by měla být umístěna mezi přídavné kolejnice na vnitřní straně.

  Tyto práce však nedávají plný účinek, pokud krokve budou přenášet vibrace střešního materiálu na celý dům. Kovová střecha, čelí trámy stromů v silném větru nebo dešti, vytváří zvukovou rezonanci a listy ohřívače nemohou zcela eliminovat vibrace střechy.

  Tento problém je možné vyřešit položením izolačního elastického materiálu, který může být z běžného plsti nebo pěnového polyethylenu. Tento materiál musí být na krokvech zpevněn přímo pod samotným kovem nebo profilovým plechem a zvukové vibrace nebudou přeneseny na konstrukci bytového domu.