Jak posílit parkety


Jak posílit parkety.

Pokud jste unaveni neustálým vrzáním parketové podlahy, nespěchejte, abyste se ho zbavili. Parkety jsou mnohem lepší, šetrnější k životnímu prostředí a útulnější než většina podlahových krytin. Vyzkoušejte restaurování. Je to docela možné udělat sám.

Vyrovnejte povrch. Od dlouhých let provozu se některé parketové desky silně obhajují. Tyto nerovnosti odstraňte pomocí plánu. Je nutné to dělat podél vláken dřevěné laty.

V prasklých parketových deskách vyvrtejte otvory o požadované velikosti, kterými se upevní k základně.

Chcete-li se zbavit parketového krepování, vyvrtejte mezi rýhovacími můstky otvor v úhlu 45 stupňů a hloubku asi 6 mm. V této díře je nutné zabít dřevěný kolík předem ošetřený lepidlem. Odstraňte konec tohoto špendlíku reproduktoru. Alternativní verze kolíků je tlustý akrylový tmel.

Zkontrolujte, zda nejsou na povrchu parketové podlahy žádné hřebíky, pokud je - ponořte je do dřeva. Uzavřete praskliny a mezery. Pro tento účel vyplní dutiny směs jemných pilin a parketových podlah pomocí špachtle.

Po zaschnutí lepidla roztřete tmel do tekutého stavu a celou směs zakryjte celou podlahou. To pomůže vyrovnat tón celého povrchu. Když je tmel zcela suchý, opětovně broušený jemným brusným papírem.

K úplnému vyčištění podlahy od prachu a pilin použijte vysavač. Kvalita čištění závisí na kvalitěbudoucí lakování. Nakonec zakryjte parketovou podlahu lakem nebo tmelem. Doporučuje se to provést nejméně třikrát. Chcete-li vidět strukturu stromu, je nejlepší použít bezbarvý lak a zvolit mystik pod dřevinou.