Jak postavit garáž na letní chatě s vlastními rukama - kompletní rozpis technologie

Jen málo lidí se v současné době rozhodlo dostat dachu, aniž by měli vlastní auto. Potřást v dusivém autobusu, a to i se zavazadly ve formě pytle brambor, - potěšení není příjemné. Vždy je nutné přinést něco do venkovského domu a vzít si ještě více, zejména během období sklizně. Nicméně, auto není kolo, které lze umístit kdekoli, například, lepení na zeď, a zapomenout na to. Nejlepším řešením pro jejich řešení je garáž, která chrání zařízení před srážkami, extrémními (vysokými i nízkými) teplotami, jakož i před neoprávněným přístupem.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co může garáž za poskytnutí?
 3. Kde postavit samostatnou garáž?
 4. Nadace - vybudování pevné garážové základny
 5. Stěny - omezujeme prostor garáže
 6. Střecha - ochrana proti srážkám a vlhkosti
 7. Izolace garáží - alternativa k vytápění
 8. Podlaha v garáži
 9. Garážová vrata
 10. Dokončovací práce

Obsah

 • Jaká by mohla být garáž pro poskytnutí?
 • Kde postavit samostatnou garáž?
 • Nadace - stavíme základ garáže
 • Stěny - Omezujeme prostor garáže
 • Střecha - ochrana před srážkami a vlhkostí
 • \ t
 • Garážová izolace - alternativa k vytápění
 • Podlaha v garáži
 • Garážová vrata
 • \ t
 • Dokončovací práce
 • \ t

Jak postavit garáž vlastníma rukama

Co může garáž za poskytnutí?

Garáže jsou vestavěny do domu,připojené k domu nebo stát samostatně.

Vestavěná garáž je umístěna uvnitř obytného domu. Je moudré konstruovat je kompetentně, protože existuje vysoké riziko dalšího setkávání s nedostatečnou hydroizolací a pronikáním atmosférických srážek. Aby bylo možné vstoupit do takové garáže a zajistit sklon 20 °, je nutné před domem vytvořit dětské hřiště. Pokud zvýšíte úhel sklonu, můžete to udělat bez tohoto místa, ale pak budou potíže s odjezdem z garáže. V jiném je vhodnou volbou vestavěná garáž. Zaprvé, vestavěný typ nezabírá plochu pozemku a nepořádá se s ním. Za druhé, v zimě bude teplo z domu "dostat" a místo bydliště vašeho auta. Za třetí, dostat se do garáže, můžete, aniž byste museli jít ven, přímo z domu.

Vestavěná garáž pro dachu

Vestavěná garáž je mnohem snazší stavět. Tato budova je spojena s domem jednou stěnou a někdy i střechou, společnými topnými systémy, elektrickým a vodovodním potrubím. Vypadá to jako připojená garáž na fotce země:

Vestavěná garáž pro dacha

\ t

Samostatně stojící garáž - samostatná konstrukce z cihel, vlnité lepenky, kovu nebo dřeva. Tento druh se nejčastěji vyskytuje v chatových oblastech, takže se na to více zabýváme.

Vestavěná garáž pro dachu

Kde postavit samostatnou garáž?

Nejlepší je uspořádat takovou garáž přímo u vchodu do areálu, pak nebudete muset ležet přes další cenný cenný prostorpřístupových komunikací. Někdy staví garáž na linii vývoje, tedy na úrovni plotu. Vstup je pak možné provést přímo z ulice.

Aby se zabránilo spalování, doporučuje se umístit samostatnou garáž ve vzdálenosti 9 m od domu a více než 15 m od budov ošetřených polymerními materiály. Hygienické normy určují jejich pravidla: od sousedních oken domů až po vchod do garáže je nutné dodržet vzdálenost nejméně 10 m.

Nadace - stavíme základ garáže

Stavba garáže v venkovském domě vždy začíná nejdůležitějším - od základu, který může být sloupcovitý nebo pásový. Pilířový základ je vhodnější pro lehké budovy, jako je dřevo. Páska - spolehlivější a schopná vydržet váhu budov z cihel nebo betonu, má kontrolní otvory, sklepy.

Pásový základ pro výstavbu garáží

\ t

Pro zařízení pásu nadace na obvodu budoucího objektu je vykopán výkop v hloubce asi 1 m. Nezapomeňte, že tloušťka základového základu by měla být o něco větší než tloušťka stěn, které se zmenšují.

Zakázaná stuha

\ t

Po odkrytí bednění se písek, štěrk nebo štěrk nalije do dna výkopu ve výšce 25 cm. Na vlhkém polštáři je instalován výztužný rám, který je nezbytný pro zpevnění základové konstrukce. Posledním krokem v základně pásku zařízení je pokládka betonu.

Hydroizolace slouží k ochraně základu před vlhkostí. Dostrozloží se nad základem 2 vrstvy střešní krytiny nebo 1 vrstva aquazolu tak, aby vlhkost nespadala do základny.

Stěny - Omezujeme prostor garáže

Stavbu garáže v zemi lze prakticky vyrobit z jakéhokoliv materiálu. Musíte však vědět, že kov, i když dobře zapadá do designu vašeho webu, je náchylný k jevu, jako je kondenzace, to znamená, že s teplotními rozdíly se vlhkost usadí na stěnách garáže. Tento jev ohrožuje výskyt koroze na železných částech vozu.

Při výběru stromu jako materiálu je třeba věnovat pozornost kvalitativním prostředkům zpracování. Při nedostatečné ochraně je dřevo často napadeno hmyzem a hnilobou.

Nejvhodnější variantou pro výstavbu garáže je cihla a její variace (například pěnové bloky). Stěny jsou lemovány šířkou v cihlách nebo dokonce v jedné a půl cihly - čím silnější jsou stěny, tím spolehlivější a odolnější bude garáž. Někdy je přípustné dělat stěny v krbu, ale pouze v případě, že jsou garáže postaveny v řadě, jako v garáži. S ohledem na výšku stěn pak zcela záleží na velikosti vašeho vozu. Samozřejmě to neznamená, že pokud jste majitelem běžného auta, je třeba, aby výška garáže byla 1,5 m. Vypočítejte tak, aby bylo pro vás vhodné zůstat uvnitř. Možná budete chtít umístit do polic nástrojů - určete plochu, kterou budou zabírat a určete požadovanou výšku stěn.

Stěny garáže jsme postavili z cihly

Střecha - ochrana před srážkami a vlhkostí

Střecha garáže by měla splňovat následující požadavky: chránit před srážkami a vlhkostí, udržovat teplo a udržovat strukturu před rozbitím. Aby nedošlo ke stagnaci vody na střeše, nemělo by to být ideálně ploché. Nezapomeňte naplánovat dostatečné zkreslení.

Zajistíme střechu garáže

Konstrukce střechy se skládá ze dvou fází: instalace krokví a pokládání střechy.

Zaprvé se sníží dřevěný rám z trámů, který se upevní pomocí držáků nebo hřebíků. Pro spojení krokve se stěnami je nejjednodušší je upevnit do díry a položit cihlu. Nahoře na krokvích položte desky tak, aby švy mezi nimi byly minimální. Zbývá chránit střechu hydroizolací - pokládat střešní krytinu, břidlice nebo dlaždice.

Izolace garáže - alternativa k vytápění

\ t

Tato etapa výstavby garáže není povinná, pokud však ve vašem regionu často bývají těžké zimy bez sněhu, další opatření oteplování nebude zbytečné. Jako tepelně izolační materiál lze použít pěny, minerální vlny, izolační panely atd. Pro tyto materiály lze použít vnější i vnitřní obložení garáže. Za prvé, aby mříže z dřevěných tyčí nebo kovového profilu a upevnit pomocí hmoždinek na stěny a strop garáže. Pak se v prázdnotě uloží zvolený typ ohřívače. Poté je povrch omítnut sádrokartonem, překližkou, podšívkou nebo jiným materiálem.

Podlaha v garáži

Podlaha v garáži by měla být tak silná jako nejlepší materiálpro to je beton. Pro uspořádání betonových podlah je plošina mezi stěnami základu naplněna vrstvou písku v tloušťce 15 cm. Pískový polštář by měl být umístěn v úhlu 2-3 ° směrem k bráně tak, aby voda mohla volně proudit mimo garáž (to je důležité, pokud očekáváte praní stroje přímo v místě skladování).

Pískový polštář je vyplněn vrstvou betonu v tloušťce 10-12 cm. Na konci 7-10 dnů beton zamrzne a pak můžete pokračovat na hydroizolaci. Pro tento účel se na betonový povrch položí dvě vrstvy ruberoidu nebo jiného podobného materiálu. Uzavírá podlahy betonové potěry tloušťky 10-12 cm, vyztužené kovovou síťovinou.

Při pokládce betonové podlahy necháváme malý sklon pro odtok vody

Garážová vrata

\ t

Brána je důležitým detailem garáže. Měly by být co nejsilnější a nejpohodlnější. Tradiční možností je obvyklá kovová houpačka, která často vyžaduje poměrně mnoho fyzického úsilí k otevření a zavření. Pokud nejste omezeni v nákladech, je mnohem lepší podívat se na moderní automatické brány - abyste je mohli uvést do činnosti, stačí stisknout tlačítko na dálkovém ovladači.

Můžete si vybrat bránu do tónu domu, aby nedošlo k narušení integrity obrazu

.

Dokončovací práce

\ t

V zásadě vypadají cihlové zdi garáže dobře a bez jakéhokoliv zpracování, ale můžete je přidat ještě výrazněji. Pro tento účel jsou stěny omítány cementovou maltou nebo minerální omítkou, tmelem. NaPovrchová úprava na připravených stěnách se nanáší povrchovou úpravou. V tomto provedení mohou působit keramické obklady, alucobond, plastové obklady, fasádní barvy. Vzpomeňte si na obecný směr návrhu vašeho webu a proveďte exteriér garáže tak, aby byl v souladu s ostatními budovami.

Viz články pro podobná témata:

 • Jak vyrobit polykarbonátovou střechu vlastníma rukama - revize etap
 • Nosíme automatická vrata vlastníma rukama - pluh a zpětný ráz
 • Jak vyrobit troubu na grilování vlastními rukama - detailně
 • Jak si vyrobit ptačí budku vlastníma rukama - detailní etapy a dekorace
 • Stavíme zahradní domek s nosníkem vlastních rukou a rámovou technologií
 • Jak postavit sklep vlastníma rukama - sedm zajímavých variant