Jak si vyrobit alpský kopec s vlastními rukama v zemi - instrukce krok za krokem + Video

Specialisté v oblasti krajinářského designu nedávno nabídli majitelům venkovských domů, aby na svých stránkách vytvořili ostrov malebné přírody Alp, postavený na něm skalku. To je to, co se běžně nazývá alpské diapozitivy - originální a elegantní kompozice z rostlin a kamenů.

Obsah

 • Alpinismus - kousek Alp ve vaší příměstské oblasti
 • Odrůdy skalky - vyberte si svůj vlastní design
 • Jak udělat skalku - instrukce krok za krokem
 • Stavíme skalku - nejodpovědnější stupeň práce
 • "Umístění" diapozitivů s květinami a keři - které rostliny si vybrat?
 • Profesionální tipy - jak udělat skalku perfektní?
 • Obsah
  1. 1 Alpská oblast - část Alp ve vaší příměstské oblasti
  2. 2 Odrůdy skalky - vyberte si svůj vlastní design
  3. 3 Jak udělat skalku - instrukce krok za krokem
  4. 4 Stavíme skalku - nejodpovědnější stupeň práce
  5. 5 "Umístění" diapozitivů s květinami a keři - které rostliny si vybrat?
  6. 6 Profesionální tipy - jak udělat perfektní skalku?

  1 Alp - kousek Alp v příměstské oblasti

  Kamenné zahrady se začaly stavět na japonských ostrovech. Jejich obyvatelé vždy postrádali volnou půdu, proto se naučili vytvářet oázy krásy ve velmi malých oblastech. Japonci jsou přesvědčeni, že kombinace barev něhy a tvrdosti přírodních kamenů je příkladem pravé krásy.příroda, kterou můžete navždy obdivovat.

  Tradice dalekých východních ostrovů v 16. století začaly pronikat na evropský kontinent. V Evropě se staly módními transplantacemi z horského prostředí různé nádherné květiny a keře v zahradách poblíž jejich majetku. Po několika stoletích, skalní formace také se učily v ruské Říši.

  V dnešní době, dělat vysokohorský kopec v zemi snu hodně. Uvědomit si tuto touhu je snadné, protože skalka může být uspořádána a nezávisle, bez použití služeb drahých návrhářů.

  Alpský kopec v venkovském domě

  Práce na vytváření krajinných dekorací z kamenů a květin v zahradě bude vyžadovat, abyste investovali spoustu síly. Elegantní výsledek akcí náročných na pracovní sílu bude skvělým dárkem pro vás a vaši rodinu. Budete mít svůj vlastní kus Alp v venkovském domě nebo v venkovském domě, kde si můžete vychutnat atmosféru krásy a klidu.

  Vlastní zahrada rostlin a kamenů je simulací přírodních kopcovitých oblastí. Vytvoření jeho designu je tedy založeno na kombinaci kombinace vegetace s nízkou břidlicí, která je vlastní krajinám Alp, kamenům všech velikostí. Pro minerály se takové zahradní dekorace nazývají proto, že mají vrchol, různé délky svahů a základnu (podešev).

  Samostatně řekneme, že si nemůžete být zaměňován se skalnatou a skalnatou zahradou. Je možné uspořádat skalku v zahradě s minimem květin a rostlin, nebo vůbec bez nich. Ale alpská krajina je vytvořena s velkým množstvímmnožství vegetace. Kromě toho, skalka v jeho výšce dosahuje 2,5-3 metry, a nejvyšší zahradní rockariáni jsou více než metr. Všimněte si také, že "kus Alp" může být umístěn na poměrně velké ploše a dělat to mnohem složitější.

  2 Odrůdy skalky - vyberte si svůj vlastní design

  Hlavními prvky pro stavbu skalek jsou velbloudí loď, krytina a jehličnatá vegetace, stejně jako balvany a kameny různých tvarů a hmot. Úkolem designéra - vytvořit v zahradě těchto prvků kopcovitý fragment přírody, který se vizuálně liší od přírodní krajiny Alp. To znamená, že z květin a kamenů v zemi je nutné vytvořit "chaotickou" přírodní oblast, která potěší oko přirozeností.

  Kameny jsou umístěny na kopci nad několika základními schématy. V závislosti na poloze jsou alpské krajinné dekorace pro příměstské oblasti rozděleny do několika skupin.

  Horský svah nebo Osip - v blízkosti dna hory nalít malé oblázky, a blíže k horní části velkých balvanů. Takové složení se vždy provádí ve vysoké nadmořské výšce. Vyžaduje použití různých nízko růstových a břidlicových rostlin a květin.

  Horský svah

  Skalní útes - v zahradě je ve výstavbě strmý kopec s kameny velkých velikostí. Čím blíže k horní části snímku, jsou použity menší oblázky. Tento design znamená použití malého množství vegetace, který je obvykle “skrýt” v kapsách a výklencích, tvořený balvany. Zdůraznit rozdílVýšku takové skluzavky, vrchol rostliny může být zasazena velká rostlina.

  Svah s terasami - s malými schody na kopci. Kroky jsou spolehlivě drženy na místě díky tomu, že podporují velké balvany.

  Údolí v horách - složení kamenů různých velikostí, které jsou roztroušeny po ploše skalky. Největší balvany by se v tomto případě měly částečně utopit do země a zasadit kolem nich dekorativní květy s dlouhým obdobím kvetení. Je poměrně snadné vytvořit polonin v venkovském domě, ale za předpokladu, že nezměníte chuť a budete moci přirozeně umístit kameny a rostliny.

  Racek lesní - velmi oblíbený díky své přírodní kráse a přírodní skalní zahradě. Je žádoucí jej vybavit v dutině nebo v jakémkoliv přirozeném prohloubení v zemi. Taková rokle by měla být orámována balvany, mechem a trpasličími rostlinami.

  Lesní dvůr

  Kamenná zeď - ploché kameny jsou vyloženy v závěsu ne příliš vysoké výšky. Nejoblíbenější je nyní skalka s názvem "Český Skalk". Vyrábí se v podobě kamenného kopce horských deskových kamenů, které vedle sebe postaví dláto. Je důležité zajistit, aby konce balvanů vytvořily jednovrstvý vlnitý typ.

  Pro českého rockera můžete použít všechny druhy trpasličích stromů a nízkých keřů. Jsou zasazeny v prostoru mezi kameny, a pak se nalije ze štěrku a drobných drobků. Výsledek je blízko vásDoma se nachází ostrov horské přírody. Vizuálně se zdá, že květy a trávy ze skalnaté skály přicházejí na sluneční světlo.

  S vědomím základních typů alpských skluzavek bude pro vás jednodušší zvolit variantu krajinářského designu, kterou chcete vidět ve své zemi.

  3 Jak udělat skalku - instrukce krok za krokem

  Chcete-li vytvořit nádhernou krajinářskou výzdobu ve vaší zahradě, musíte striktně dodržovat doporučení profesionálních návrhářů. Říká se, že skalka může být vyrobena podle následujících pěti fází:

 • Správně zvedněte místo pro kopec.
 • Proveďte odvodnění.
 • Dej v určitém pořadí balvany a kameny.
 • Zpracujte půdu pro výsadbu květin a jiné vegetace.
 • Provádění výsadby.
 • Vyberte si místo v zemi, kde se bude nacházet skalka, s ohledem na to, že se před vámi vždy objevovala v nejšťastnějším úhlu. Pokud plánujete po skluzavce odpočinout v blízkosti, měli byste okamžitě přemýšlet o bezplatném dětském hřišti v blízkosti, kde můžete postavit stacionární gril, dát stůl a jednoduchý altán. Samozřejmě musí existovat pohodlná trasa, která vede k místu vašeho budoucího odpočinku.

  Místo pro skalku

  \ t

  Vzhledem k tomu, že skalka zahrnuje využití rostlin, je třeba dbát na to, aby se jim dostalo co nejvíce slunečního světla. Z tohoto důvodu by „horské svahy“ ve vaší zemi měly být vždy orientovány na východ a na jih - květiny budou přijímányPotřebuji jim teplo a rozkvět pro radost.

  Dalším důležitým aspektem volby místa je analýza půdy. Pokud vaše stránky mají písčité půdy, skalní zahrady mohou být rozbité přímo na to, aniž by byly prováděny další práce. Pokud je pozemek v blízkosti venkovského domu klasifikován jako olejnatý nebo jílovitý, bude muset provést odvodnění. Provádí se takto:

  • odstranit půdu v ​​místě, kde bude skalka, v hloubce 30-50 centimetrů;
  • naplnit výslednou jámu jemným štěrkem, kousky obyčejných cihel, štěrkem, různým odpadem ze stavebních materiálů;
  • usnout naplněné jámou s pískem a pak zeminou;
  • vodu uvolněte tak, aby byla utěsněna.

  Pak můžete přistoupit přímo k výstavbě části Alp na území vaší země.

  4 Stavíme skalku - nejodpovědnější etapu práce

  Gorfos budoucích krajinných dekorací je vyroben ze speciální směsi složené z následujících komponent:

  • hrubý písek;
  • čistá zemina (půda);
  • humus (měl by být důkladně rozdrcen).

  Pokud máte příležitost, použijte jako zem zem vyhozenou z otvorů. Nalezení mimo město není tak těžké. Černé kopce se často nacházejí na opuštěných chalupách a v lesních plantážích. Pokud nenajdete takovou půdu, nebojte se, vytvořte směs obyčejné půdy. Jakmile se vytvoří náboj požadované výšky, musíte to udělatmalá přestávka (14-20 dnů) - kopec potřebuje čas, aby se svlékl vrstvy a zmenšil.

  Výstavba alpského lyžování

  \ t

  Skalka je oplocena po obvodu, za použití velkých balvanů. Čím přirozenější budou vypadat, pokud je vykopete do země. Po určité vzdálenosti položil druhou vrstvu kamenů. Prostor mezi nimi je naplněn půdou, a tak získáme prostor pro keře a květiny, stejně jako základ pro další kamennou vrstvu.

  Nesnažte se položit kameny symetricky. V přírodě nikdy nespravují pravdu. Současně se snažte použít zhruba stejnou barvu a textury kamene. Dosáhnete tak maximální harmonie krajinářského designu.

  Geometrické rozměry vrstev by měly být zmenšeny na dno pyramidy. Odborníci radí:

  • uspořádat lichý počet úrovní;
  • v dolním bodě vrstev (vše bez výjimky) položte mohutný balvan, který zabrání pádu malých oblázků, čímž se zajistí spolehlivost skluzu.

  Poslední etapou bude výstavba vrcholu skalní zahrady. Design alpského lyžaře umožňuje použití několika kamenů poměrně malé velikosti nebo jednoho masivního balvanu pro tyto účely. Takový vrchol zachrání vaši budovu před erozí půdy během dešťů.

  5 "Usazovací" sklíčka s květinami a keři - které rostliny si vybrat?

  Proces vytváření "kamenného kopce" končí skutečným čarodějnictvím. Pod tím rozumímevýsadba vegetace. Mělo by být správně vysazeno, s přihlédnutím k několika požadavkům. Za prvé, na povrchu sklíčka je nutné položit tenkou vrstvu zeminy na dobrou směs, ve které bude flóra bez obtíží přežít. Za druhé, přistání je nejčastěji prováděno na jaře. Pokud jste ale na podzim postavili hrobku, můžete ji „naplnit“ až do prvních vážných mrazů na zemi.

  Je žádoucí zvolit složení rostlin ze stálezelených a nízko růstových druhů. V tomto případě, na podzim nebudete muset odstranit mnoho spadaného listí, hrozí zničení skalku. A v létě se neskrývá za svěží a vysokou zelení.

  Stálezelené a nízko rostoucí rostliny pro krajinu

  \ t

  Variace kvetoucích rostlin by měly mít malé květy a nízký růst. Vynikající lezení mezi skály a plíživou vegetací, jalovec, skalnatý keř, thuja, trpasličí smrk, mladý, dyrada, kizilik, iberis, cyparisovik, vulgaris, hřebíček s krátkými stonky.

  V zásadě může vaše skalka mít jakékoliv barevné řešení. Zde je důležité spoléhat se na vaši chuť a na výše uvedené tipy. Také vzít v úvahu - v žádném případě můžete použít příslušenství pro umělé dekorace na výzdobě snímku.

  Horolezectví je navrženo tak, aby vám poskytlo horskou přírodní atmosféru na venkově. Proto se všechny druhy sádrových nebo žulových sošek, amfor a misek, plastových a skleněných výrobků stanou vhodným doplňkem k vaší krajinářské výzdobě. Vegetace a přírodní kameny samy o sobě jsou považovány za zcela soběstačnédekorativní detaily. A přidávat k nim řadu "pozlátko" nemá smysl.

  6 Profesionální tipy - jak dokončit skalku?

  Kluzné válečky by měly být prováděny na místech, kde se nachází pozemek, kde nejsou houštiny křovin a stromů, ani žádné hospodářské budovy. Stromy, vysoké a husté keře se perfektně hodí jako zázemí pro krajinářský objekt, ale ne jeho část.

  Vytvoření ideální skalní zahrady

  Pokud máte v plánu vybudovat kamennou květinovou zahradu s vodopádem nebo malým rybníčkem, pokuste se na místě najít místo s malou dutinou nebo svažitým svahem. Bude pro vás snazší uspořádat umělou nádrž. Pro realizaci skalky s rybníkem nebo vodopádem bude nutné vykopat malou jámu, koupit nádrž pro jezero a položit ji dovnitř hrubým filmem.

  Projekty vodopádů rovněž vyžadují instalaci čerpadla do nádrže. Míra jeho síly závisí na výšce skalní zahrady s vodopádem. Hadice čerpadla se rozprostírá až na vrchol hory, kde je pečlivě maskována rostlinami nebo kameny. Jak vidíte, vytvoření alpského kopce vlastníma rukama s vodopádem nebo skromnou fontánou je poměrně snadné.

  Specialisté pro krajinářský design poskytují další užitečné tipy:

  • Správně vybrat kameny - balvany by měly být větší, větší plocha je skalka. Doporučuje se používat rockový typ stejného typu.
  • Při výběru květin pro diapozitivy berte v úvahu čas a dobu jejich trváníkvetoucí Pokud na povrchu vašeho alpského koutu budou vždy kvetoucí skvrny, pak jste všichni dopadli. Podařilo se vám vytvořit opravdu krásnou budovu.
  • Před zahájením terénní úpravy musíte mít rozvržení své budoucí skalní zahrady a odhady nákladů, jakož i postupné stavební instrukce, které musíte důsledně dodržovat.

  Hodně štěstí vám dovolí, aby Vám alpský koutek přinesl spoustu příjemných minut odpočinku v jeho tichu!