Jak vytvořit alpský kopec

Alpská skluzavka je velmi módní dekorativní prvek designu venkovského domu. V našem článku vám sdělíme, jak vytvořit alpské snímky vlastními fotografiemi. Jedná se o konstrukci zvláštní syntézy různých živých a neživých prvků přírody, která interpretuje koutek horské krajiny.

Vytváření alpských skluzů vlastníma rukama znamená přítomnost jistých znalostí základních rysů pěstování květin a keřů. Zaměříme se na nejjednodušší pravidla dekorování skluzavek na venkovském statku. Jaké kvetoucí dekorativní keře jsou vhodné pro tvorbu krajinných kompozic na místě, přečtěte si náš další článek.

Obsah
  1. Požadované materiály
  2. Alpské skluzavky s vlastními rukama foto
  3. Fáze vytváření alpských skluzavek vlastníma rukama

Požadované materiály

Jako hlavní přírodní materiály byly použity kameny různých tvarů a velikostí, s výhodou bez ostrých hran. Probíhají také štěrk, drcený kámen, praný říční písek, půda nezbytná pro pěstování rostlin, rašeliny a vápence. Pro lepší odvodnění je nutný vápenec smíchaný s horní vrstvou zeminy. Žula pro skluzavky je lepší nepoužívat.

Doporučujeme, abyste si přečetli níže uvedenou část.

Alpské skluzavky s vlastníma rukama foto

květinová zahrada - alpská skluzavka vlastníma rukama

rybníky s okrasnými rostlinami

horská krajina v zemi

účinek po mořské vlně na moři

Fáze vzniku alpských kopců vlastními rukama

1)Vyberte a označte místo . Volba místa pro tvorbu alpské skluzavky třeba vzít v úvahu, že složení použité pro účely takové rostliny a malé konstrukční detaily se bojí silného větru a budeme rádi dobře osvětlená sluncem místě. V první fázi označte obvod budoucího skluzu kolíky.

2)Klademe velké kameny . Po obvodu budoucích diapozitivů hostit největší balvany, takže vizuálně tvoří ve tvaru písmene. Poté odstraňte vrchní vrstvu zeminy a promíchejte ji se štěrkem nebo vápencem.

3)Demontáž prohloubení a instalace odvodnění . Od pádu velkého množství srážek vaše dítě zachrání odvodnění. Odvodňovací zařízení pro vysokohorský kopec závisí na složení půdy na předpokládaném místě. Pokud jste si jisti, že váš web je ovládán mastné jílovité půdy, budete muset poskytnout dobré odvodnění. Pokud v půdě převládá písek, není třeba organizovat odvodnění. Vykopejte hloubku jámy asi 30 cm. Na dně jámy nalít odvodnění (rozbitých cihel nebo písek, kamínky nebo keramzit). Poté nalijte půdu nahoru, opatrně ji upravte a hojně nalijte vodou. Schéma uspořádání alpského kopce je znázorněno na obrázku.

schéma zařízení

fotografie alpského kopce

4), , zásobník kámen po obvodu druhého stupně .Velikost kamenů se s výškou snižuje.

5)Vytvoření kapes pro rostliny . Rostliny na alpském kopci jsou ponořeny do speciálně vybavených kapes. Kapsy jsou uspořádány tak, že v jedné kapse není obsaženo více než 1-2 rostliny. To umožní vašim rostlinám růst a rozvíjet se. Oddělené kapsy jsou v odstupech mezi kameny v odstupu od sebe, což bere v úvahu růst rostliny ve výšce a šířce. Kapsa je prohlubující, naplněná půdou pro pěstování odpovídající rostliny.

6)Výsadba rostlin . Na základně se vysazují velké rostliny (např. Jalovce, jehličnaté stromy, atd.). Na vyšší úrovni je lepší zasadit takové krásné rostliny, jako je levandule, dekorativní listí, alpské zapomenutí, karpatský zvon, plíseň. Pokud jste zakoupili rostliny v nádobách, pak by měla být velikost otvoru (kapsy) o něco větší než průměr nádoby. Rostlina jemně opouští nádobu a přistane ve studně. Je lepší, když se transplantační proces koná v květnu až červnu. Transplantovaná rostlina je napojena mírnou vodou.

7)Vytvoření druhé úrovně . Další úrovně jsou vytvořeny obdobně jako první.

Nahoru . Vrcholky kopců jsou zdobeny velkým kamenem nebo položeny menší kameny. Otevřený povrch diapozitivů uzavřeme mezi kameny a rostlinami ukamenovanými nebo drcenými kameny. Pro tyto účely můžete také použít štěrk. Tento postup zajistí dobře promyšlený vzhled vašeho snímku, vytvoří iluzi přirozeného koutku a ochrání vášdítě z náporu plevelů.

Vytvořte pěknou cestu kolem snímků. Umístěte lavičku nebo altán k odpočinku. To zradí krajinu s hotovým pohledem. Doufáme, že naše sekce "Alpské skluzavky vlastníma rukama" vám pomůže najít správný design.