Jak správně sbírat semena kukuřice

Kukuřice je populárním produktem, bez kterého si letos v létě není těžké představit. Vařená cukrová pánev, ochucená solí, je jedním z nejoblíbenějších lahůdek nejen na veřejných plážích, ale i pro zkušené turisty. Takže v chladném období padají saláty s konzervovanými sladkými zrnky na stůl. Pokud se rozhodnete kultivovat kulturu sami, je velmi důležité vyzvednout si dobrá semena kukuřice a aplikovat celou technologii výsadby. Všechny tyto otázky uvážíme v našem článku.

Obsah
  1. Jak pěstovat kukuřici pro sběr dobrých semen
  2. Známky zrání
  3. Jak sbírat
  4. Video «Jak připravit obilná zrna»

Jak pěstovat kukuřici pro sběr dobrých semen

Za účelem získání dobrých zrn je třeba dbát na to, aby kultura rostla a vyvíjela se správně. Zdravé rostliny jsou klíčem k řádnému vývoji semen. Musíte tedy pěstovat zdravou kulturu, která dá stejné zdravé a hojné potomstvo.

Stačí dodržovat jednoduchou kulturu pěstování a péče. To předpokládá řádnou přípravu půdy, sterilizaci, oplodnění a také ochranu proti škůdcům během růstu, včasné zavlažování a kontrolu stavů, ve kterých kukuřice roste. A teď je vše v pořádku.

Nejlepší kukuřice se pěstuje po řepě, bramborách, luštěninách a zimních plodinách. Půda se získává ze živin, které přispívají ke správnému růstu a rozvoji kukuřice. Je však možné ji pěstovat a kde vyrostlaloni. Na chernozem může být kukuřice pěstována 10 let v jedné a téže oblasti.

Půda pod výsevem by měla být strávena nejméně 8 centimetrů, poté přidána hnojiva a rozložena do hloubky 30 cm. Kořenový systém rostliny se bude správně vyvíjet a dostat všechny potřebné živiny z půdy. Kopání a hnojení půdy je lepší udělat několik týdnů před setím. O týden později - opět k ošetření půdy a odstranění všech plevelů. Je důležité zachovat vlhkost půdy, zničit všechny cizí rostliny, vytvořit příznivé podmínky pro růst.

Krmte kukuřici dusíkem, fosfátem, draslíkem, hořčíkem a vápníkem. Stojí za to připomenout, že tato kultura vyžaduje důkladnější a hojnější výživu. V tomto případě bude poměr látek v různých klimatických pásmech a typech půd odlišný. Mimochodem, hnojiva nejsou zaváděna jednou, ale v různých obdobích přípravy půdy. Takže fosfor a draslík by měly být přidávány do půdy na podzim a hořčík, vápník a dusík přímo před pěstováním.

Důležitým faktorem je také příprava semen pro setí rodičovské kultury.Nejlepší je koupit semena připravená v závodě. Podobnost a energie klíčení těchto zrn je maximální.Je však možné odebrat semena z jejich populací, ujistit se o jejich celistvosti a absenci jakýchkoli nemocí, počínaje banální formou. Pokládání semen se provádí v hloubce 4-6 centimetrů.

Známky zrání

\ t

Než se obilné zrno smontujevýsev, musíte se ujistit, že jsou zcela zralé. Chcete-li to provést, zkontrolujte stav jak obilí švec a semena, tlačí kryt jejich listy.

Jak zjistit, zda je vyzrálá kukuřice? Nejprve věnujte pozornost stavu ženských nití. Během zrání se opijí. Hlavní věc je ne počkat, až vlákno začne vysychat. Stigma je kukuřice s tmavými, ale stále vlhkými, šťavnatými nitěmi.

Kukuřičný škrob by měl být dále posuzován. Vnější vrstvy obalu jsou pokryty okrajem sušení maximálně v milimetru. Barva obalu ztrácí svou sytost, začíná čistit. Správná barva obalu během zrání je světle zelená.

Samotná semena by měla být hustá, plná a pružná. Jejich řady musí být pevně propojeny. Povrch zrn by měl být hladký, bez vrásek nebo promáčknutí. Pokud kliknete na takové zrno, zlomí se tenký, světle žlutý obal. Jeho obsah je tekutá mléčně bílá barva.

Pokud zůstanete s úklidem kukuřičných škrobů, zrna se stanou pevnými, pomačkanými, jejich růst se zpomalí. Proto je důležité sklizeň sklizně včas, do dvou týdnů jako zrání obilí. Nicméně, v zahradě chata oblast půjde rychleji, protože počet řad a rostlin bude menší než v průmyslovém měřítku.

Sběratelé, které jste vybrali pro budoucí sběr semen, by měli být ponecháni do podzimu.

Vyberte výkyv pro budoucí kolekcisemena jsou snadná. Na několika libovolných rostlinách (někteří vesničané říkají, že je nejlepší zvolit nejaktivněji se rozvíjející) stojí za to vypočítat největší řádky a zanechat jakékoli značky tak, aby je během období sběru nezáměrně neřezali. Nejlepší je svázat je s jasnou stuhou a nechat ji na závodě až do začátku podzimu.

Jak shromažďovat

Kultivátoři, kteří nechali tvořit secí materiál, jsou sklízeni, když se obaly změní na žluté a suché a tuhé a zrna se stanou pevnými a žlutými. Tato etapa se nazývá fáze "vosková zralost". Kachani, kteří dosáhli této fáze, jsou zcela nepoživatelní. Nemohou být zmrazené, nevařené - nic dobrého z tohoto podniku nebude úspěšné. Nicméně, ne pro to oni opustili je dozrát na stonku.

Jakmile se hromady zrají, měly by být rozřezány a odeslány na suché a teplé místo. Právě v těchto podmínkách se varlata vyvíjejí nejlépe během následujících tří týdnů.

Výběr semen z kabin se provádí již na podzim. Často je demontáž komínů již v měsících října, po skončení všech letních pracovních míst a návratu do svých městských bytů se vrátí vytrvalí zahradníci. Do této doby se semena zcela vyschnou, sklo připomíná dotek.

Vyjměte zrna z trouby rukama, abyste je nepoškodili. To nebude trvat mnoho úsilí. Správně sušená semena jsou oddělena poměrně jednoduše a rychle.

Stojí za to vzít obilí ze středu klasů. Z okrajů se často nevyvíjejí natolik, aby porodily, ani nevlastníVhodné sazenice, žádné výkonové charakteristiky.

Po analýze hlízy by měla být zrna ponechána na týden, aby byla zaschlá, a pak zabalena do balení. Pokud budete pěstovat několik různých odrůd, měli byste podepsat balíčky, aby se předešlo záměně před výsevem. Správně sušená semena ve vhodných podmínkách mohou být skladována a udržovat jejich růstovou schopnost po dobu až 5 let.

Nezapomeňte se vyhnout ukládání semen ve vlhkých a chladných místnostech. V opačném případě mohou semena přetvářet nebo plísně. Veškerá práce tak bude nulová a příští rok ztratíte dobrý materiál pro pěstování nových rostlin.

Video «Jak připravit obilná zrna»

Toto video vám ukáže, jak si připravit vlastní materiál pro přistání pro setí kukuřice.