Jak vyzdobit kruhy z křovin - ozdobíme území kolem stromů

Prvních několik let po výsadbě mladého stromového prostoru kolem kmene se snažíme do celkového obrazu krajiny nezahrnout. Vysvětlení je toto: stromek je stále příliš malý a zásah do sudové zóny, kde se nachází většina jeho kořenů, může skončit žalostným způsobem. Po 2-3 letech však mladý strom posílí a pak bude čas zamyslet se nad tím, jak pod ním nakreslit holou půdu. Varianty designu mohou být mnohé, od banálních květinových záhonů až po původní rekreační oblasti.

Prostor pro úkryt otevírá nové příležitosti pro vaše nápady návrháře

Obsah
 1. Obsah
 2. Není nic jednoduššího - květinová zahrada pod stromem
 3. Váza "Váza" - nestandardní přístup
 4. Mulčování - výběr zemědělců
 5. Pojďme si odpočinout v rušných kruzích!

Obsah

 • Není nic jednoduššího - záhonu pod stromem
 • Váza "Váza" - nestandardní přístup
 • Mulčování - výběr zemědělských techniků
 • \ t
 • Udělejme si odpočinek v pronikavých kruzích!

Není nic jednoduššího - květinová zahrada pod stromem

Ano, ano, není nic jednoduššího! A nechte nás "znalci" ujistit, že pod stromem nic dobrého nebude nikdy růst. Víme, že hlavní věcí v zahradnictví je být schopen správně vyzvednout materiál pro zamýšlené složení. Úkolem výběru rostlin pro kruh štětin je obtížné neustále vládnout pod korunami stromů ve stínu, stejně jako přítomnost silných kořenů v této zóně.živin ze země. Proto je nutné zvolit odstín tolerantní a nenáročné rostliny, které mohou existovat na chudých půdách.

Důležitou roli při výběru hraje umístění kořenového systému stromu v hlubinách půdy. V dubu, hrášku, modřínu, jedle, lipových kořenech jdou hluboko, takže neexistují žádné kontraindikace k existenci dokonce vysokých rostlin tam. Další věc je bříza, červený dub, thuja, javor. Tyto stromy vyvinou velkou povrchovou kořenovou síť, ve které budou v jedné oblasti přežít pouze rostliny s malým kořenovým systémem, například žížaly nebo nízké bylinné trvalky. Jeden z těchto win-win rostlin je břečťan, který netrpí nedostatkem osvětlení a rychle dobývá prostor kolem stromu, tvořící hustou oponu.

Ve stínu mohou být umístěny a nízké trvalky: hostitelé, astylands, manžety, digitalis, východní sedmikrásky. Velmi dobře v podmínkách vysoké vlhkosti pocit a různé kapradiny, vyřezávané listy, které budou různé v rostlinné kompozici.

Rostliny v chovných kruzích vyžadují pravidelné hnojení, protože kořeny stromu rychle "táhnou" všechny živiny z půdy

.

Pod stromy tam roste nádherně, a mnoho jarních melkokulukovichnye - šafrán, muscaria, tulipány, lastury, galanthus, tetřívek lískový. To je způsobeno tím, že kvetou brzy na jaře, kdy listy na stromech ještě nemají čas se rozpustit a vytvořit hluchý stín. Kromě toho do půdních podmínek tyto rostliny nejsou vůbecnáročný.

Tulipány zdobí stonkovou oblast jablek na jaře

.

"Váza" z révy je nestandardní přístup

.

Namísto obyčejné květinové zahrady pod stromem můžete uspořádat slavnostní záhonu v "květině" révy. Tato konstrukce opakuje svůj obrys s kruhem kmene a podobá se velké kůře se stromem uprostřed.

V dekorativní váze z révy můžete pěstovat trávník nebo květiny

.

Aby bylo možné postavit takovou krásu, je nutné zabít kolíky ve dvou řadách kolem kmene. Existují dva kruhy - větší a menší průměry. Mezi kolíky se vine vinná réva, jako při stavbě plotu. Vezměte prosím na vědomí, že "ploty" by měly být husté, bez lumen, protože mezi nimi bude následně nalit půda.

Pokud požadovaná hustota nebyla úspěšná a stěny byly propíchnuty mnoha prasklinami, doporučuje se laminovat "umyvadlo" zevnitř fólie tak, aby se půda nemohla dostat z větru nebo prát deště. Teď je to záležitost malé - nalít do improvizované nádrže půdy a rostlinných rostlin. Pokud strom vytvoří stín prolamované, můžete použít trávník pro zelenání. Jinak by byl druh, na který jsme se dívali v předchozím bloku článku, vhodný při výběru rostlin pro květinovou zahradu pod stromem.

Mulčování - výběr zemědělských techniků

Z agrotechnického hlediska je nejlepším návrhem chovných kruhů, zejména u mladých sazenic, mulčování organického materiálu. Pomáhá udržet vlhkosta také zajišťuje lepší propustnost vzduchu pro půdu. Chcete-li ozdobit zónu pristula je nejlepší věnovat pozornost obvyklé mulčování, a na dekorativní - malované v různých barvách dřevní štěpky.

Mulčování namalované trhlinou udržuje vlhký režim v kořenové zóně a vytváří dekorativní efekt

Pojďme si odpočinout v pronikavých kruzích!

Dokonce i v horkém letním odpoledni je pod hustou korunou stromu chladno, tak proč nepoužívat a neuspořádat zde skutečnou rekreační oblast? Podobné rozhodnutí bude nejlepší, pokud je strom velký, se silnými kořeny a korunou. Můžete například postavit širokou lavici kolem hlavně, která může pojmout několik lidí najednou. Uvědomit si tento projekt, ujistěte se, že opustit určitou vzdálenost mezi hlaveň a lavice zpět, takže strom může růst, kde je, zejména pro mladé sazenice. Namísto lavice kolem kufru můžete nastavit stůl a postavit židle.

Kulatá lavička kolem stromu - lakonická rekreační oblast

Ale tady je další řešení, možná ještě pohodlnější pro venkovský svátek - dřevěné podlahy. Několik desek, spojených protokoly a zvednuté nad zemí, se stane místem, kde můžete nejen sedět, ale také uspořádat solárium, které na něj předlévá měkké polštáře.

Na takové dřevěné podlaze můžete plně spát v odpoledních hodinách

Pokud má být tato podlaha zvětšena a zajištěna několikakroky, pak dostanete skutečnou terasu. Položte si zde pohodlný zahradní nábytek, několik váz z rostlin a uvidíte, že toto místo se stane oblíbeným pro celou vaši rodinu.

Viz články pro podobná témata:

 • Jak zařídit pozemek nebo zahradu - klasik návrháře
 • Zahradní labyrint - matoucí pohyby krajinářského designu
 • Přírodní zahrada - kus divoké zvěře ve vaší oblasti
 • Zahradní mosty - konečný dotek obrazu vašeho panství
 • "Zelená" střecha - alternativa zahradnictví
 • Jak si vybrat motorovou pilu pro dům a chatu - na co se zaměřit?