Jak zarovnat stěny s omítkou

Opravy v soukromém domě nebo v jiné místnosti zahrnují renovaci zdí. Často je povrch stěny daleko od ideálu. Taková vada musí být nutně opravena, protože nerovnosti základu mohou ovlivnit jak estetický aspekt problému, tak trvanlivost povlaku. Pro ty, kteří provádějí opravárenské práce sami, vyvstává otázka: jak srovnat stěny s omítkou.
Obsah
 1. Příprava omítky stěn
 2. Základní nátěr na stěnu
 3. Měření zakřivení
 4. Instalace majáků - nuance
 5. Sádra a rysy prací

Příprava omítkových stěn

\ t

Stejně jako v jiných postupech opravy zde hraje důležitou roli předškolní vzdělávání. Vyrovnání povrchu je poměrně zodpovědná práce, která vyžaduje určité dovednosti, ale téměř každý to může udělat. Je důležité nezanedbávat tuto fázi a v žádném případě tuto práci nevykonávejte špatně. Hladká stěna se stane dokonalým povrchem pro její další pokrytí.

Pro vyrovnání povrchu stěn vlastními silami je zapotřebí řada nástrojů a materiálů:

 • stavební špachtle;
 • profil majáku;
 • stavební míchačka;
 • svah;
 • úroveň;
 • tyče;
 • válec;
 • pravidlo;
 • brusný papír.

Zpočátku opatrně vyčistěte stěny ze starého krytu. Obsahuje tapety (nebo barvy) a horní vrstvu omítky. Dostupné štěpky nebo trhlinymusí být důkladně vyčištěn pomocí stavební špachtle. Pokud by stěny vytvořily dutiny, měly by se také vyčistit.

V přípravné fázi by měla být věnována pozornost bezpečnostním opatřením: odstranění všech zásuvek a spínačů, izolování vodičů a jejich zakrytí v díře, předčerpání místnosti.

Základní nátěr na stěnu

Při uvolňování stěn ze starého nátěru je nutné je pokrýt vrstvou základního nátěru. Tento materiál má zlepšit vazebný účinek. Při výběru základního nátěru, který moderní výrobci vyrábějí v hojnosti, je třeba vzít v úvahu typ nástěnné krytiny, pro kterou se má použít. Může to být cihla, beton nebo omítka.

Kromě zlepšení lepení materiálů slouží základní nátěr k posílení možnosti a je také schopen popírat nadměrnou vlhkost. Nanesení vrstvy materiálu se provádí štětcem, válečkem nebo speciálním postřikem.

Chcete-li zlepšit kvalitu povrchu cihlových zdí, můžete je jednoduše zakrýt vodou. Nasycení cihlových cihel vlhkostí přispěje k menšímu smáčení omítky.

Přiložený pokyn by měl být čten, aby bylo zřejmé, zda má být předchozí vrstva vysušena. Pokud takový údaj neexistuje, můžete pokračovat v práci bez čekání na sušení.

Měřicí zakřivení

Vyrovnání stěn pomocí omítek na majácích zahrnuje předběžné ověření odchylky stěny od svislice. Je možné, že uchýlení se k majákům nebude nutné.

Kontrolu provádína úrovni, která by měla být nejméně 1,5 metru. To je nezbytné pro zajištění maximální přesnosti měření.

Při montáži zařízení ve svislém směru, těsně přitlačeném ke stěně, je nutné změřit rozdíl mezi dotykovými body horní a dolní části zařízení. Odchylky vyjádřené rozdílem jednoho centimetru lze považovat za bezvýznamné. Tyto nerovnosti je možné eliminovat nanesením plniva na povrch ve správném množství. Větší nesrovnalosti by měly být opraveny při použití majáků.

Instalace majáků - nuance

Chcete-li začít, můžete odříznout, pomocí kterého můžete začít instalovat rake-beacons. Upevnění kolejnic pomocí alabastru a rovnoměrné rozložení po celé délce stěny. Výška prvků závisí na nerovnosti základny.

Postup montáže kolejnic je následující:

 • Zpočátku horní a dolní, pak protahování nití mezi nimi, nastavují ostatní. Během instalace kontrolujte výšku vertikály.
 • Krok, který má být nastaven mezi profily, závisí na šířce pravidla, které slouží k zarovnání cílové vrstvy. Například při použití pravidla 20 cm na délku by měl být krok mezi majáky udržován na úrovni 17-18 mm.
 • Pro další práci by mělo být povoleno vytvrzení roztoku žlučového oleje. Vzhledem k tomu, že alabaster schne spíše rychle, práce by měla být prováděna vhodným tempem.
 • Pokud se používají majáky používané omítky, trvá to trochu déle. DůležitéNezapomeňte na kompatibilitu materiálů. Použití alabastru ve fázi upevňovacích majáků by mělo být doprovázeno další aplikací omítky na bázi sádry.

Existuje alternativní způsob upevnění majáků - na šrouby. Sled akcí v tomto případě se nemění. Tato metoda, i když dlouhá, ale poskytuje vysoce přesné vyrovnání.

Všechny šrouby nasaďte na stejnou úroveň, zkroucením nebo zkroucením, nebude mít žádný problém ani pro nezkušenou osobu. Po našroubování prvků na nich upevněte rozpustné profily pro tváření a tření.

Omítka a rysy práce

\ t

Směs se připravuje pomocí vrtáku, který je opatřen speciální míchací podložkou. Můžete to také provést ručně.

Složení moderních omítkových směsí předpokládá přesné dodržování proporcí. To je způsobeno přítomností speciálních polymerů, jejichž vlastnosti se projevují pouze za podmínek vaření. Celý objem suché směsi se nalije do vhodné nádoby a rozpouští se v nezbytně nutném množství vody. Míchání probíhá ve dvou fázích. Mezi první a druhou by měl být roztok na chvíli opuštěn pro otok.

Porušení metody máčení probíhá poměrně často. Stavitelé se proto snaží změnit vlastnosti materiálu. Možná to někdy uspěje, ale ve většině případů přispívá k špatnému pokrytí.

Pro dosažení požadované tloušťky se doporučuje pokrýt stěny dvěma nebo třemi vrstvami omítky. Před použitím každéhoDalší vrstva musí být předsušena a pak navlhčena vodou. Spodní vrstvy zůstávají bez vyrovnání a horní vrstva by měla být po vysušení otřena houbou.