Jak zavřít trhlinu ve zdi


Jak a co opravit trhlinu ve zdi je správná.

Jedním z nejdůležitějších problémů bytových a soukromých domů jsou trhliny ve zdech. Kvůli takovým trhlinám, často začíná praskat a prolévat barvy, trčí z tapety, stejně jako jiné problémy, které bych chtěl zbavit. Ale praskliny vznikají nejen kvůli stavitelům - to se může stát stejně kvůli mnoha přírodním jevům, jako jsou zemětřesení, půdní sediment a další. Stačí pochopit, že nic věčného neexistuje a problém by měl být vyřešen, jakmile dorazí. Ale trhliny mohou být velmi odlišné - ať už je to počáteční fáze nebo velmi vážné poškození. Závěr by však měl být učiněn jeden - je nutné zavřít trhlinu ve zdi co nejdříve, aby pak nebylo nutné investovat více a více prostředků do řešení tohoto problému. Je lepší namazat a zavřít "na první páry", než pak udělat opravy v bytě.

Jak a co odstranit praskliny ve zdi

Můžete se setkat s poměrně odlišnými trhlinami ve velikosti a původu. Možná jste jen popraskané omítky nebo tmelu, ale pokud zdivo sám dal praskliny, pak je to vážnější problém. Ale stále s první a druhou možností, kterou můžete zvládnout, stačí vědět, jak dělat všechno správně, a to je vše. Zkusme prozkoumat některé z technik, které vám pomohou zbavit se již prasklin ve zdi.


Síťová špachtle pomáhá odstranit praskliny ve stěně.

Pokud se vaše stěna tvořila malápraskliny, které se podobají pavučině , pak, aby se rozetřel, budete potřebovat základní nátěr (viz co zvolit základní nátěr) a stěrkovou mřížku. Ale pamatujte si, že tato možnost může nastat pouze v případě, že se trhliny nerozlišují a stěna má jen malé škody. Tak, pojďme k věci. V první řadě je nutné vyčistit všechny staré stavební materiály a všechny druhy nečistot, které jsou na povrchu od stěny. Je důležité, aby byla stěna dokonale čistá. Nyní, když jste tuto práci udělali, musíte uzemnit zeď hlubokým průchodem. Po tom, přilepte zesílenou síťku po celé ploše stěny. Nezapomeňte, že mřížka by měla pokrýt všechny prasklé stěny. Po nanesení mřížky je nutné z horní části odstranit malou vrstvu plnicího povrchu. Po úplném vysušení je třeba vyřezat zeď, po které můžete začít malovat nebo vkládat tapetu. Tak jednoduše a rychle zavřete trhlinu ve zdi.

Pokud se setkáte s takovým problémem, když malé praskliny zmizely z vnějšku stěny , pak byste měli udělat stejnou práci jako v předchozí verzi, jak se zbavit trhlin, ale je tu ještě jedna věc - Vyberte si Ceresit CT29 pro tmel. Takový tmel je určen speciálně pro vnější práce a nevyžaduje broušení, protože je sám vyztužen. Kromě toho je takový tmel velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, protože má vlastní speciální adhezivní aditiva.


Foto mřížka pro omítky.

Kdyby se na zdi objevily významné praskliny nejen ve sádře, ale i ve zdivu , pak je zde další možnost uzavření trhliny ve zdi, protože problém je vážnější než v předchozím. možností. Nejdříve musíte zcela odstranit ze zdi všechny staré omítky. Poté, co jste vyčistili zeď, je nutné k ní připevnit speciální kovovou mřížku pro omítky, a poté aplikovat novou vrstvu cementové pískové omítky. Je však velmi důležité si uvědomit, že mřížka by měla být přišroubována po celé ploše povrchu, takže nedovolí, aby nová omítka plovák, po kterém bude možné roztrhat, malovat a tak dále.

V případě, že se trhlina ve zdi již začala poněkud rozcházet , je však třeba začít přijímat základní opatření. V tomto případě budete muset mezi nimi táhnout stěnu, aby se dále nerozlišovala. Musíte použít trhliny pomocí speciálních plechů. Ale před tím položte ze zdi všechny staré omítky. Nemůžete porazit omítku z celého povrchu povrchu, ale jen půl metru na obou stranách trhliny, protože kovová deska je obvykle připevněna k jednomu metru. Po dokončení omítky je nutné odstranit praskliny z roztoků a jiných odpadů, pak ji naplňte montážní pěnou. Nyní můžete desku upevnit. Ale tam je důležitý bod - při výběru talíře, je nutné věnovat pozornost skutečnosti, že nemohl snadno ohnout, tím více by neměl ohýbat ručně - to je důležité. Stojí za to si vybratdeska vyrobená z tlustého a vysoce kvalitního kovu.

Trhlina ve zdi by měla být provedena na třech místech, a to je jen minimum. Pokud je to možné, můžete provést čtyři nebo pět vazeb. Ale pokud zvolíte první možnost, pak vazebná místa kravaty jsou:

1. Nahoře, zatímco mírně ustupuje z místa stropu.
2. Níže mírně vycházel z podlahy.
3. Uprostřed.

Desky lze přišroubovat na běžné šrouby, předřezané hmoždinky, nebo je připevnit k maticím pomocí šroubů, čímž se deska přetrhne. Poté, co jste udělali šroub, můžete zkroutit speciální kovovou mřížku a zjistit, jak se sádrové stěny provádějí správně s video příkladem, a pokud jste s tím obeznámeni, pak postupujte podle toho, protože teď neřeknete, že nevíte, jak trhlinu zavřít ve zdi. Hodně štěstí!