Keramik jako topení - podlahový vytápěný hliník

Keramit jako ohřívač - izolace podlah z hliníku

\ t

V soukromém domě byla vždy důležitá otázka izolace podlah a lidé, kteří se ji snažili vyřešit, použili různé stavební materiály, aby maximalizovali tepelnou izolaci svého domova. Nakonec byl vynalezen ideální ohřívač, který splňuje všechny standardy a standardy obytných prostor - je rozšířený jíl. Co o něm víme? Keramika - je šetrný k životnímu prostředí porézní materiál, který se získává metodou bobtnání tavitelných hliněných hornin. Používá se k izolaci a protihlukové izolaci bytových a průmyslových objektů.

Obsah
 1. Obsah
 2. Klíčové vlastnosti a přínosy expandovaného jílu
 3. Keramzit jako materiál pro izolaci podlah
 4. Montáž podlahy na položený expandovaný jíl
 5. Police pro potěr pro topení z expandované hlíny

Obsah

 • Klíčové vlastnosti a výhody keramiky
 • Keramzit jako materiál pro podlahovou izolaci
 • \ t
 • Montáž podlahy na položený expandovaný jíl
 • Police pro potěry pro keramické topení
 • \ t

Klíčové vlastnosti a výhody keramiky

 • Vynikající tepelná a zvuková izolace.
 • Vysoká pevnost.
 • Žáruvzdorný materiál.
 • Odolnost proti mrazu.
 • Ekologie a trvanlivost.
 • Optimální kombinace různých frakcí expandované hlíny s podlahovou izolací

  Způsob a metoda zpracování jílu určují jednu z nejdůležitějších vlastností expandované hlíny - jedná se o sypký materiálhustota nebo objemová hmotnost, která se pohybuje v rozmezí 200-400 kg /m3.

  V závislosti na hustotě látky se stanoví její tepelně izolační kapacita. Ale v procesu výroby k dosažení uvolnění ideální granule keramzit obtížný úkol, takže je rozdělen do frakcí:

  • 5-10 (hlinitý písek);
  • 10-20 (kamenný drcený hliník);
  • 20-40 (keramzitový štěrk).

  Keramzit jako materiál pro izolaci podlah

  Oteplování podlahy s jílditem se objevuje na speciální technologii, která se drží na jakékoli podlaze, dokonce i té nejchladnější, se stane nejteplejší a útulnou. Na podlaze, jak je známo, je největší zatížení v místnosti, takže při oteplování je nutné vypočítat správnou tloušťku vrstvy ohřívače, takže v průběhu času, to není suché a nedeformovat sexuální povrch.

  Při pokládce jakéhokoliv typu podlahy je první věcí, kterou je třeba dláždit hydroizolační vrstvu, v případě expandované hlíny je to více než relevantní. Vzhledem k tomu, že tento materiál je porézní, snadno se absorbuje vlhkost, což ohrožuje nepříjemné následky, takže první je hydroizolace. Pak shora shora položte rovnoměrnou vrstvu tepelného izolátoru.

  Aby se dosáhlo dokonalé stejnoměrnosti, je nutné před pádem expandované hlíny vyložit tzv. "Vodící kyvadla", což je úroveň budoucího podlaží. První "vodící kyvadlo" je instalováno ve vzdálenosti 20-30 mm od stěny, následující jsou namontovány rovnoběžně s první a navzájem ve vzdálenosti v závislosti na délce pravidla, pomocí kterého bude provedeno vyrovnáníšrouby

  Cladit jako podlahový ohřívač je účinný, pokud jeho nestejnorodé granule, tj. Velikost granulí, musí být rozdílné, takže v prostoru tvořeném velkými granulemi padají méně granulí a vyplňují ho. Pokud řekněme, vezměte si jílovitou expandovanou hlínu, pak, bez ohledu na to, jak je to vrazil, prostor mezi granulemi nebude zcela odstraněn a v budoucnu, když se použije, podlaha „selže“.

  Nejvhodnější možností je proto směs všech tří frakcí expandovaného jílu. Když je položena hliněná vrstva, měla by být pečlivě vyražena, aby se vytvořily airbagy, zcela zmizely.

  Montáž podlahy na položený expandovaný jíl

  Plnění expandované hlíny před fixační fixací

  \ t

  Důležitou úlohu, kterou hraje izolace podlahy potěru, je spolehlivé upevnění ohřívače a horní hydroizolace. Před nanesením konečné horní vrstvy potěru je nutné vyplnit ještě jednu mezivrstvu, tzv. "Fixaci". K tomu smíchejte cement s vodou. Výsledkem je monotónní suspenze, ne příliš tekutá a ne příliš suchá, tj. Taková konzistence, že by mohla zaplnit vrstvu hlinité hlíny.

  Tato akce se provádí tak, aby kapalný roztok cementu dostal zbývající prázdné prostory, vytlačil vzduch a naplnil je. V důsledku toho se po vysušení fixační vrstvy objeví monolitická expandovaná hliněná podlaha, která se nebude bát vlhkosti nebo těžkého zatížení. Je bezpečné říci, že taková podlaha bude trvat i malé zemětřesení. Povrchová úprava podlahyse stane potěrem, který nakonec vyrovná podlahu a učiní ji ideální pro další podlahy.

  Police pro potěry pro ohřívač expandované hlíny

  Ale lešení také musí být schopno "vařit", protože jeho spolehlivost závisí na spolehlivosti celé budoucí sexuální struktury. Nejdříve je třeba zvolit správný materiál, ale spíše kvalitní materiály - to je cement a písek, z něhož úměrný vztah závisí na tvrdosti a pružnosti potěru. Přirozeně více cementu, výsledný design bude silnější. Zde je však nutné ukázat obezřetnost, protože nemůžete mít čas v čase, použít celé řešení, protože s velkým obsahem cementu rychle schne.

  Keramik s podlahovým vytápěním

  \ t

  Nejoptimálnější poměr cementu a písku je 60% až 40%. Voda se přidává "do oka", přibližně 10 až 20% hmotnosti suché směsi. Poté se všechny složky důkladně promísí a výsledný roztok se nalije do monolitické expandované hliněné smyčky. Pak se na úkor velké špachtle o délce asi 100 cm roztok rovnoměrně vyrovná s vytvořením takzvaného zrcátka spojky.

  Po vytvrzení je izolovaná podlaha připravena pro další vylepšení. Pokud splníte všechny výše uvedené podmínky, bude výsledkem spolehlivá, teplá, pohodlná podlaha.