Koupelna osvětlení - foto, možnosti osvětlení koupelny

Osvětlení koupelny

Osvětlení - hlavní součást každé koupelny. A naprosto nezáleží na tom, zda je malý nebo prostorný, měl by být vždy dostatečně světlý, aby umožnil člověku, aby se při provádění hygienických postupů cítil co nejpohodlněji.

Bezpečnost

Veškeré práce spojené s plánováním a montáží lamp v koupelně závisí na vlastnostech místnosti. Například výkon sítě, plocha, vlhkost a tak dále. V tomto ohledu je vhodné se nejprve poradit s kvalifikovaným elektrikářem, který dokáže vysvětlit nejen všechny nuance takových prací, ale také je provést co nejrychleji a nejúčinněji.

Není možné samostatně se zabývat instalací svítidel bez přítomnosti odpovídajících znalostí a dovedností, jako je tomu v případě nesprávného položení kabeláže, hrozí nebezpečí zkratu.

Pokud jde o vybavení koupelen, měly by pracovat při nízkém napětí a být vodotěsné. Je nejlepší přestat vybírat energeticky úsporné žárovky, což je důležité zejména při instalaci velkého množství různých svítidel v koupelně. Nicméně i ty nejkvalitnější a nejbezpečnější přípravky mohou být umístěny vedle vany nebo umyvadla. Vzdálenost mezi nimi by měla být nejméně 2 m.

Možnosti osvětlení koupelny

I v takové malé koupelně můžete současně používat všechny možné typy svítidel. S jejich pomocí můžete zónou koupelny nebo jen zdůraznit její styl. Existuje mnoho klasifikacíosvětlení, ale aby byly jednodušší, mohou být rozděleny podle typu instalace na:

  • podlaha;
  • strop;
  • LED.

Stropní svítidla do koupelny jsou nejvyhledávanější a multifunkční. Nakonec je instalováno stropní svítidlo, které okamžitě rozptýlí světlo po celé ploše vany a pro jeho instalaci není nutná žádná složitá příprava. Výhodou tohoto osvětlení je, že může současně instalovat několik lamp různých typů, například úsporu energie a LED.

Podlahové osvětleníje nejvzácnějším druhem svítidel, ale rozhodně nejpozoruhodnějším. S touto recepcí můžete nejen krásně zachytit koupel, ale také "líčit" na podlaze původní světelné vzory. Varianta koupelnového osvětlení je čistě dekorativní, takže je obvykle kombinována s jinými typy osvětlení.

,

LED koupelnové svítidla získávají stále větší popularitu. To je vysvětleno tím, že jsou nejen zcela multifunkční a lze je použít naprosto v jakémkoliv provedení, ale také proto, že LED světla jsou mnohem bezpečnější a úspornější než tradiční lampy. Také LED osvětlení v koupelně je snadno namontovatelné. LED diody se aktivně používají pro zonování koupelny, aby zdůraznily neobvyklé prvky, například obrubníky složitého tvaru. Mohou se státnezávislý zdroj světla.

Kromě toho existují další možnosti osvětlení koupelny, jako je spot a speciální. V prvním případě mohou být použity různé typy světelných zdrojů a ve druhých světelných zařízeních, která jsou speciálně navržena pro instalaci ve vlhkých místnostech.

Osvětlení koupelny zvolte velmi opatrně a opatrně. Například, v této místnosti nemůžete instalovat stojací lampy a svítidla, protože mohou kazit, když dosáhnou vlhkosti. Proto je třeba vyzvednout vodotěsné lampy do koupelny. Dbejte také na servis všech instalovaných světelných zdrojů a především zapojení. Pouze se všemi světelnými podmínkami v koupelně bude nejvíce kvalitativní a originální.