Lak na kamna a krby

Pouliční a domácí krby dávno přestaly být velkolepě luxusním předmětem v venkovském domě nebo v venkovském domě. Tak, krb v přírodě, v kombinaci s grilem, nebo dokonce vestavěný do letní kuchyně není jen dekorativní objekt krajiny zemědělské půdy, ale také zcela utilitární strukturu. Budete nejen moci obdivovat otevřený oheň, který hoří v pouličním ohništi a zahřívat se v chladných večerech, ale můžete jej také využít k přípravě různých lahodných pokrmů pro své hosty. Je však důležité vědět, že povrchy těchto konstrukcí v přímém kontaktu s ohněm podléhají silnému opotřebení a opotřebení. Zvyšte životnost všech částí krbu a dodejte mu příjemný estetický vzhled, který vám pomůže s lakem na kamna a krby.

pece a krbové laky

\ t
Obsah
 1. Účel laku pro kamna a krby
 2. Estetický dojem
 3. Jak zacházet s krby a kamny
 4. Design krbů a jejich zpracování
 5. Struktura pecí a jejich zpracování
 6. Úspora materiálu
 7. Jak aplikovat lak nebo nátěr na kamna a krby na vlastní pěst
 8. Lak na kamna a krby: jak používat:

Aplikace laků pro pece a krby

Dokonce i když povrchová teplota (cihla nebo kov) dosáhne více než 80 stupňů, začnou se z ní ponořovat suché částice prachu. Tím vzniká množství škodlivých látek. Komínový systém, zejména v otevřeném krbu, nepřispívá k úplnému odstraněníspalování. Aby vnitřní povrchy vyhřívaných pecí a krbů neinteragovaly s otevřeným ohněm - jsou aplikovány speciální tepelně odolné laky.

Kromě toho tento lak chrání povrchy krbů a kamen před předčasným opotřebením.

Estetický dojem

Vnitřní a pouliční krby nesou silný estetický náboj. Symbolizují spolehlivost bydlení, jeho platnost. Ale jak operace probíhá, po interakci s požárním povrchem těchto struktur získají bledý, degenerovaný vzhled. Povrch cihly je opotřebovaný a shrubitsya, omítka je pokryta prasklinami, části z kovu - pokryté rezem, umělé kamenné povrchy mohou mít porézní povrch a slouží jako druh lapače prachu.

laky odolné proti teplu

\ t

Prakticky všechny nenatřené a neošetřené povrchy krbů a kamen ukládají velké množství prachu, který vypadá velmi přitažlivě. Takové prvky vyžadují neustálé čištění, ale popraskané z ohně a tepla, jejich povrch mění čištění na tuhou mouku.

Všechno se změní, pokud jsou povrchy krbů a kamen natřeny ohnivzdornou barvou nebo pokryty žáruvzdorným lakem. Takové povlaky lze použít prakticky pro všechny typy povrchů krbů a kamen: vyrobených z kovu, kamene, cihel a také pokrytých omítkou.

Jak zacházet s krby a peci

Krby ve střední zóně Ruska, na rozdíl od pecí, obvykle nejsou hlavními zdroji tepla. Existují případy, kdy vzhledem k samotnémuVelký návrh krbů dokonce ochlazoval místnost.

Na druhé straně, kamna v domě by podle definice měla "dýchat" teplem. Ukazuje se, že pro různá topná zařízení, a ještě více pro různé části jejich součástí, by měl být použit lak nebo nátěr určený pro různé provozní teploty.

Výstavba krbů a jejich zpracování

\ t

Interiérové ​​krby podle designu lze rozdělit do následujících hlavních typů:

 • Skládá se z kovového pouzdra, které je pokryto skleněným víkem a kovovým komínem. V tomto případě je nutné věnovat pozornost zpracování kovu, k dispozici vynikající tepelnou vodivost. V zóně pece bude maximální teplotní efekt v komínové zóně - bude o něco chladnější. Zvláštní pozornost je třeba věnovat prvkům, které upevňují dveře do pece. Mohou být poškozeny nadměrným vystavením ohni.
 • Krby, skládající se z otevřeného kovového ohniště. V tomto případě jsou místa zpracování stejná jako místa popsaná výše.
 • Skládá se z cihlového tělesa, pece, ve které jsou uzavřeny skleněné dveře a kovového komína. Maximální účinek teploty ohně v tomto případě je na peci a upevňovací prvky. Na rozdíl od kovu mají však spojovací prvky - cihly v peci rozdílný koeficient tepelné vodivosti, a proto barva nebo lak pro jejich zpracování bude muset zvolit jiný. Podobný lak nebo nátěr by měl být zvolen pro úpravu cihlového hořáku bez zavřených skleněných dveří.
 • Je také nutné věnovat pozornost úpravě všech kovových částí krbu. Tojako jsou ozdobné rošty, dvířka pece, pouzdro kovové pece a první kovová komínová klapka. Pro zpracování kovů, zejména pokud je žádoucí zachovat jeho vzhled, je nutné pro kovové části použít speciální žáruvzdorný lak.

  kovový lak odolný proti žáru

  \ t

  Pamatujte, že ošetření vyhřívaných prvků lakem nebo barvou, které nejsou určeny pro působení vysokých teplot, může vést k zapálení a smutným následkům.

  Všimněte si, že nahromaděný prach na povrchu krbu se neliší užitnými vlastnostmi a měl by být pravidelně čištěn.

  Struktura pecí a jejich zpracování

  \ t

  Pece v domě jsou zařízení, která vyžadují stálý provoz, a tedy trvalou péči. Na rozdíl od občasných krbů lze kamna v domě, zejména v zimě, používat prakticky po celý den. V tomto ohledu budou požadavky na materiály, z nichž se pece staví, stejně jako jejich zpracování vyšší.

  Podívejme se na hlavní typy pecí a jejich způsoby zpracování

 • Masivní pece s velkou plochou pece a velkým vnitřním povrchem - charakteristika blížící se k tradičním ruským pecím.
 • Lehké pece, obvykle vyrobené z kovu, zahrnují pece, systémy generátorů plynu.
 • V każdém případę, kdyż se poużívají pece, je nezbytné poużít tepelnę odolné barvy, laky a męla by se zvýśit míra stability takových konećných materiálû pro oheń, kdyż se pracovní plocha přiblíżí k otevřenému ohni.

  nanášení laku na kov

  Všimněte si, že různé vnější povrchy pecí mohou být nerovnoměrně zahřívány - to je způsobeno konstrukčními vlastnostmi. V souvislosti s tím je možné stanovit potřebu intenzivnějšího zpracování po zkušebním běhu, který by měl být prováděn několikrát střídavě s chladicími cykly.

  nátěry proti ohni

  \ t

  Chcete-li přidat cihlové pece s atraktivním vzhledem, můžete je natřít teplem odolnou barvou, zatímco švy mezi cihlami mohou být pokryty kontrastnějším lakem nebo barvou. Barvu nebo lak můžete ošetřit i sádrou a dokonce i různými druhy dekorativních obkladů, což je často jen směs cementu s pískem.

  Uložit materiály

  Při zpracování pecí nebo krbů mohou být různé části upraveny nátěrem nebo lakem s různými teplotními charakteristikami. V tomto případě je smysluplné provést malou dodávku každého typu dokončovacího a ochranného materiálu, aby se současná oprava pece nebo ohniště podle potřeby. V tomto případě vám použití "nativního" materiálu umožní provádět opravy téměř nepostřehnutelně, a to i pro nejnáročnější vzhled.

  Jak aplikovat lak nebo nátěr na kamna a krby sami

  Po výběru potřebných materiálů pro úpravu a ochranu pece nebo ohniště je možné je začít používat. Tento postup platí i pro nepřipravenou osobu.

  Především důkladně očistěte povrch od nečistot, prachu a nečistot. Opatrněodstranit všechny produkty spalování a jejich stopy vzniklé po zkušebním knedlíku. V případě potřeby očistěte povrch a upevněte zjištěné drobné závady.

  Při výběru dekorativního nebo ochranného nátěru zkuste vybrat barvu nebo lak od jednoho výrobce - v rámci jednoho typu - plechovky s barvou nebo lakem v jedné sérii.

  Nezapomeňte, že dokončení pece nebo krb s lakem nebo barvou může změnit interiér vašeho domova. Proto při výběru barvy nebo laku si určitě představte, jak bude vypadat ve vašem interiéru.

  Pro použití ohniště nebo trouby z prakticky jakéhokoliv materiálu můžete použít barvu nebo lak:

  Lak na kamna a krby: jak používat: