Nástroje pro hoblování dřeva


Jak si vybrat dobré nářadí pro domácí opravy vlastními rukama. Nástroje pro hoblování dřeva

\ t

Dřevo po holení oholte. K tomuto účelu používáme buď běžný nůž nebo různé typy letadel, které se skládají z dřevěného pouzdra a klínu upevněného nožem, a navíc mají nálepku z masivního dřeva, která chrání před rychlým opotřebením podešve letadla. Takže,

Nástroje používající dřevo

\ t

Šerkebebel

Tento typ hoblíku se používá pro primární hrubé zpracování dřeva. V případě potřeby lze na 1-3 namontovat oválný čepel nože. mm

Rovina s jediným nožem

Nástroj se používá pro hoblování upraveného dřeva sherhebelem a prvotní hoblování dřevěných materiálů. Nástroj rovné čáry, asi 1 mm, znamená pouzdro. V hoblíku s jediným nožem není žádné zařízení pro rozbití třísek, což vede k odštěpení třísek. Z tohoto důvodu se na ošetřovaném povrchu objevují nerovnosti a odření.

Řezačka s dvojitým nožem

Nástroj je určen pro povrchovou úpravu dřeva (odsávání čelních ploch, odstranění různých nerovností), což je podmíněno přítomností třísek v něm.

Fuganok

Fuganok se používá pro konečnou úpravu povrchů. Tento nástroj vyhlazuje nerovnosti a zarovnání má velké rozměry povrchu. Fangane delší než obvyklý plán 3 krát, v důsledku čehož je snadné plánovat dlouhé desky.

NůžFugane má délku 180 mm a šířku 65 mm, přední část je opatřena zařízením určeným k vyjmutí nože z airbagu pomocí kievanky.

Poloplyna

Tento nástroj je vhodný pro povrchovou úpravu malých velikostí. Délka těla - 530 mm, nůž - 180 mm, šířka - 50 mm

Pantofle

Je to plán se zkoseným tělem. Je určen pro hoblování a odizolování uzlů a škrábanců povrchů. Díky úzké štěrbině odstraňuje horní vrstvu ošetřeného povrchu ve formě jemných třísek.

Nástroje pro profilované hoblování Falidgebel

Tento nástroj má podešve ve formě kroků a používá se jak pro zpracování, tak i pro čištění čtvrtí.

Zenzubel

Určeno pro odběr vzorků a stripování záhybů, čtvrtí. V tělese nástroje jsou určeny čepele a boční otvor pro výstup z třísek.

Zaměstnanci

Tento nástroj se používá k vyhlazování hran dílů.

Oprava bytu samostatně. Děkuji za pozornost.