Nejlepší časné a ultrarenne odrůdy bílého zelí

Všechny druhy zelí, které se pěstují ve svých zahradnických zahradách, se liší podle jednotlivých termínů zrání ovoce. V souladu s tímto parametrem se konvenčně dělí na časné zrání, střední a pozdní. Nejstarší druhy zelí jsou připraveny na nejrychlejší podmínky zrání, které jsou připraveny k použití v prvních měsících léta. Tato skupina zahrnuje řadu odrůd populárních na domácím území, z nichž každá má své vlastní zvláštnosti a individuální požadavky na pěstování.

Přístřešky raného květáku

\ t
Obsah
 1. Vlastnosti raných odrůd zelí
 2. Populární rané druhy zelí bělavého zelí
 3. Převod
 4. červen
 5. Kozachok
 6. Expresní
 7. Překvapení
 8. Parel
 9. Dumas
 10. Malachit
 11. Zorya
 12. Vlastnosti pěstování ranného zelí

Vlastnosti raných odrůd zelí

\ t

Kromě krátké doby zrání, která se obvykle pohybuje v rozmezí od 90 do 110 dnů, rozlišují jiné odrůdy od středních až pozdních odrůd výhonků. Z těchto výhod lze připsat následující výhody:

 • dobré příchutě plechu;
 • hustota vnitřní části dutiny;
 • jemná zelená textura;
 • vysoký obsah vitamínů a minerálních látek v přípravku;
 • minimální požadavek na podmínky pěstování.

Připomeňme-li výhody raných odrůd, je třeba uvést také některé nevýhody, které tuto vegetaci odlišují. Pro něčísla zahrnují:

 • krátká doba skladování sklizené plodiny;
 • nevhodnost kvašení listů;
 • malé rozměry vany;
 • predispozice kultury k praskání v případě nadměrného zavlažování nebo při utahování čištění;
 • je výrazně méně odolná vůči škůdcům a chorobám než ve středním a pozdním zelí.

Za zmínku stojí také to, že prakticky všechny ranné zelí mají vysokou odolnost vůči krátkodobému poklesu teploty pod nulu. Ale pokud vezmete počet ranných odrůd zelí vyvedených na prostřední pás, není toho moc. Mnohem populárnější v mírném kontinentálním klimatu této části země používají střední a pozdní odrůdy.

Populární odrůdy zelí bělavého kaviáru

\ t

Dřívější zelí je dosud reprezentováno velkým počtem odrůd, z nichž každá má svou vlastní zralost, zvláštnosti péče, vhodnost pro určité klimatické podmínky. Z nich prakticky všechny přinášejí vysoké výnosy v Rusku a sousedních zemích. Mezi tuzemskými zahradníky však postupně vznikl seznam nejlepších odrůd zelí, které jsou všude instalovány a na soukromých pozemcích na polích velkých zemědělsko-průmyslových komplexů.

Převod

Převody se v Rusku provádějí poměrně často. Data zrání kultury trvá 100 až 110 dní. Odrůdy v této odrůdě se liší ve správném kruhovém tvaru. Zásuvky z listůpolovina. Barva krycích listů je jasně zelená se žlutým nádechem. Na řezu je bělavě žlutá.

Přeprava zelí

Zelí Předčasný převod zahrnuje tyto charakteristiky:

 • průměrná hmotnost vidlic - od 1,2 do 1,7 kg;
 • hustota klasů - nad průměrem;
 • výtěžek plodiny - 7 kg /m2. m;
 • prakticky všechny hlavy dozrají současně.

Ve skutečnosti rostlina nepraská, když je přítomno nadměrné množství vlhkosti, ale taková zelenina není vhodná pro skladování v suterénu. Proto se přidává do různých salátů a používá se k přípravě různých teplých jídel.

Červen

Červené zelí patří k počtu odrůd ultrabrass. V průměru před sklizní je připraven po 85-95 dnech po zasetí semen. Zpravidla se čistí v červnu, díky čemuž kultura dostala své jméno.

Zelí v této odrůdě je kulaté. Listy zásuvky jsou jasně zelené. Listy Vidlice Salát. Na řezu je bílá bílá.

Třída má tyto vlastnosti:

 • průměrná hmotnost zelí - od 1 do 2,5 kg;
 • hustota hlavy - vysoká;
 • výnos plodiny - 3-7 kg /m2. m;
 • na většině keřů jsou řádky svázány současně.

Tato odrůda je odolná vůči krátkodobému zmrazení, ale rychle se láme při nadměrném zalévání. Dlouhodobé skladování není také určeno pro tento druh.

Kozachok

Cossack hybrid zcela zraje 100 dní po startování na lůžku prvního žebříku.Zelí je vhodné jak pro setí v otevřeném terénu, tak pro pěstování sazenic. Kultura bez následků prožívá pokles teploty a nebojí se různých škůdců, kteří ničí zelí.

Zásuvka v kříži je zvýšená. Kachan se liší kulatým tvarem. Barva listů v rostlinách je světle zelená. Na řezu je vidlice bílá se smetanovým odstínem.

Mezi rysy odrůdy patří tyto body:

 • hmotnost vlny dosahuje 1,5 kg;
 • průměr hlavy za vhodných pěstitelských podmínek dosahuje 65 cm;
 • hustota klasů - vysoká;
 • výtěžek je od 3,5 do 5 kg /m2. m.

Cossack hybrid

Hlavním důvodem vysoké poptávky po odrůdách Kozachko je jedinečná chuť listů plodiny, ale také konzumuje zeleninu v čerstvé formě. Když se snaží udržet vidličku rychle zahynout a ztratit své výhody.

Expresní

Express F1 je relativně mladý hybrid s časným zráním. Ale v době své existence se mu již podařilo získat oblibu u domácích zahradníků. Tato kultura se doporučuje pěstovat sazenicemi a od okamžiku výsevu sazenic do zrání vany nepřesáhne 45 dnů.

Hlavy v zelí Expresní kolo. Na křoví jsou zcela pokryté světle zelenými vlnitými listy. Střih na vidličku téměř bílý. Listy mají jemnou texturu a vysoký obsah šťávy ve tkáních.

Charakteristiky odrůdy jsou následující:

 • Hmotnost vidlice je do 1,3 kg;
 • výtěžekplodiny - 5-6 kg /m2. m;
 • Doba použitelnosti, s výhradou doporučení, se pohybuje od 3 do 4 měsíců.

Stojí za povšimnutí, že posledním parametrem odrůdy raných odrůd raného zelí bílé odrůdy Express F1 je nesporný lídr. Kromě toho je kultura také odolná vůči kvetení a nepraská při nadměrné vlhkosti.

Překvapení

Hybrid Surprise byl zahájen v Holandsku. Přesto je rostlina velmi dobře přizpůsobena ruskému klimatu: vyznačuje se vysokým odporem za studena a prakticky neztrácí tempo růstu během krátkodobého tepla.

Průměrná doba zrání plodiny je 90 dní. Zralé hlízy mají kulatý tvar a světle zelenou barvu listů. Hmotnost vidlice dosahuje 1,3 kg. Na řezu je hlava bílá a zelená. Listy zelí mají průměrnou vlnovou délku a poměrně tenké žíly.

Zvláště oceňováni překvapení turisté za vynikající chuť listů, které udržují maximální křupavost a zároveň zůstávají poměrně šťavnaté. Za zmínku stojí také skutečnost, že tato odrůda je vysoce odolná proti praskání.

Parel

Parel F1 je vhodný pro pěstování přes sazenice a pro výsev přímo do země. V prvním případě, od transplantace rostlin do otevřeného lůžka až do úplného technického zrání trvá asi 45-55 dnů.

Odrůdy v této třídě mají správný kulatý tvar. Barva listů je pokryta hlávkovým salátem. Na řezu je vidlice bílá s nazelenalým nádechem. Hustota každé hlavy je průměrná.

Kapusta zelná F1

Charakteristiky odrůdy Parel naznačují následující hodnoty:

 • průměrná hmotnost hlavy - 1,5 kg;
 • výtěžek plodiny - 4-6 kg /m2. m;
 • Skladovatelnost v kořenech po úplném zrání - 1,5-2 týdny.

Ze všech druhů raných odrůd je Parel považován za nejchutnější. Současně, stejně jako ostatní druhy, není vhodný pro dlouhodobé skladování, ale je konzumován v salátech a teplých pokrmech.

Dumas

Dumas je také považován za ultralehký druh zelí. V průměru celá plodina dozrává 90 dní poté, co se semenáčky objeví na lůžku, a swingers jsou svázány dohromady, což značně zjednodušuje čištění.

Leták této rostliny je mírně zvýšen. Kachan zaujímá správný kulatý tvar. Horní listy vidlice jsou natřeny v zizo-zelené barvě. Interiér je bílý a zelený.

Mezi rysy odrůdy patří:

 • průměrná hmotnost hlav se pohybuje v rozmezí 0,8-1,5 kg;
 • výnos vegetace je od 4 do 6 kg /m2. m;
 • výnosy plodin až 90%;
 • hybrid je odolný proti praskání.

Vysoce ocenili takovou rostlinu pro dobrou chuť. Kromě toho je odrůda vhodná pro pěstování na hustě osázených postelích.

Jedinou nevýhodou takového zelí je, že vidlice netrvají dlouho ve sklepě, ale po zrání jsou schopny udržet svůj vzhled v průběhu 1,5-2 týdnů, zůstávají na kořenu.

Malachit

Tento druh je považován za pýchu ruských chovatelů. Při výsevu do otevřené půdní vegetace zraje 90 dní. Původně je odrůda určena k pěstování ve středních a jižních oblastech země.

Výška pouzdra takového hybridu dosahuje 40 cm, šířka lístku lístku není menší než 55 cm. Kukačka je ideálně kulatá v odrůdě a hmotnost volů často přesahuje značku 2,5-3 kg. Vnější listy v hlavách jsou světle zelené. Řez zahrnuje bílo-zelenou barvu.

Odrůda Malachit má vysoký výtěžek. Průměrná hodnota v tomto ohledu není menší než 5 kg na metr čtvereční. Současně dozrávají hlavy prakticky současně.

Je třeba poznamenat, že složení listů tohoto druhu obsahuje vysoké koncentrace cukru a vitamínu C. V tomto ohledu má maso sladkou chuť. Specifikované vlastnosti kompozice navíc zajišťují vhodnost zelí na omáčce, která je vzácná u raných odrůd.

Zorya

Květák Zory se používá výhradně v čerstvé formě. Není vhodný pro přežvýkávání a aplikaci při vaření. Vidlice si zachovávají svůj vzhled a chuť po dobu 2,5-3,5 týdnů. Tato vlastnost přispívá k tomu, že kultura ve městech je zasazena v několika krocích, a to bezprostředně po sklizni z předchozího.

Meče tohoto druhu jsou kulaté, mírně zploštělé. Hmotnost každé vidlice dosahuje 2 kg. Průměrný výtěžek kultury je 4-5 kg ​​/m2. Současně všechny hlavy dozrávají téměř současně, po 105-115 dnechpo vzniku prvních sazenic.

Výhody odrůdy Zory jsou odolnost proti praskání, schopnost uchovávat až 14 dní na stolici. Kromě toho, kultura se liší od nezpůsobilosti pěstitelských podmínek, což vám umožní získat vysoké výnosy každé sezóny.

Vlastnosti pěstování ranného zelí

\ t

Vykládka raně řezaného zelí v půdě je poměrně brzy. Počasí v tomto období se může značně lišit. Proto by při výsadbě a pěstování takové vegetace měla dodržovat řadu pravidel. Mezi hlavní patří:

Chov raného zelí

\ t
 • Jasné dodržování teplotního režimu při pěstování sazenic. Semena jsou dobře získávají sílu a vyvíjet se při teplotě 17-20 stupňů. V noci se tento index snižuje na 10 stupňů. Pokud je teplota nad uvedenými hodnotami, budou semenáčky silně vytaženy, což pak ovlivní kvalitu řádků.
 • Schody pro kalení. Za 2 týdny před transplantací vegetace do otevřeného terénu začíná tuhnout. K tomu se krabice s sazenicemi provádějí na balkóně, kde se každý den zvyšuje jejich pobyt z 2-3 hodin na celé dny.
 • Včasné přistání. Při výsadbě mladých naklíčených sazenic na lůžko je třeba postupovat, když rostlina roste na 15-17 cm, a na stonku je 4-6 pravých listů. Pokud je kultura vysazena dříve, mohou být sazenice velmi slabé, což povede k jejich smrti v případě zhoršení povětrnostních podmínek.
 • Ochrana před slunečním zářením. Poprvé po výsadbě jsou nezbytné sazeniceobal s filmem nebo vláknem. Pokud tento postup ignorujete, slunečnice popáleniny sazenic.
 • Jasné dodržování režimu zavlažování. Stejně jako jiné druhy zelí, rané odrůdy vyžadují velké množství vlhkosti pro růst. Proveďte zavlažování pokaždé, protože půda v blízkosti kořene vyschne, s každou hromadu nalil nejméně 2 litry vody. Zalévání se provádí výhradně večer. Po každém zavlažování se uvolní povrch půdy.
 • Ošetření keřů insekticidy nebo lidovými prostředky. Hlavní období růstu ranného zelí padá na jaře. Během tohoto období se aktivně vyvíjejí škůdci této vegetace, takže rostliny by měly být pravidelně ošetřovány pro preventivní účely.
 • Přidání hnojiva do půdy. Po převedení semenáčků na lůžko se krmí třikrát. Hnojiva se zavádějí výhradně v kapalné formě a pouze po předběžném zavlažování keřů.

Důležité! Kromě toho je třeba dbát na ochranu rostlin proti chorobám. Za tímto účelem, v každé studně, při přistání, přidat dřevo popel. Kromě toho je plocha pro vykládku vybírána oblastí, na které v průběhu několika předchozích období nedošlo k pěstování jiných křížově opylovaných plodin.

Rané odrůdy zelí jsou zahradníky vysoce ceněny, protože se liší z hlediska minimální zralosti. Díky tomu se vesničanům daří sklízet 2 plodiny zelí pro sezónu. Navíc v případě dodržování základních pravidel péče o kulturu nejsou její výnosy nižší než průměrné a pozdní odrůdy. Jediný rozdíl je, že je to brzyTypy zelí nejsou vhodné pro dlouhodobé skladování.