Zařízení pro odvodnění toalety

Odtokové zařízení

Odtokový systém nádrže WC je uspořádán zcela jednoduše. Ale vzhledem k tomu, že všechny díly jsou vyrobeny převážně z plastu, pak se někdy musí vypořádat s menšími závadami. Znát správné uspořádání každé části, můžete snadno opravit sprchu, aniž byste se uchýlili k pomoci odborníků. Tím bude život mnohem jednodušší, protože takové poruchy nastanou se záviděníhodnou frekvencí.

Obsah
 1. Těleso vypouštěcí nádrže
 2. Zařízení pro vypouštění toalety
 3. Uvnitř vypouštěcí nádrže
 4. Jaké jsou podrobnosti o vypouštěcí nádrži
 5. Problémy s nádrží
 6. Triky v toaletních zařízeních

Těleso vypouštěcí nádrže

Vnitřek odtokové nádrže se může lišit od následujících parametrů pro následující parametry:

 • Způsob montáže.Nádrž může být umístěna na WC, jak jsme zvyklí, nebo ve starém pod stropem;
 • Schopnost regulovat průtok vody.To může být jak nastavitelný, tak standardní soubor;
 • Poloha spouštěcí páky . Ze strany nádrže může být páka nebo zavěsit řetěz. Na horní straně nádrže může být také umístěno jednoduché tlačítko;
 • Materiál, ze kterého je tělo vyrobeno.Je důležité vyrobit nádrž. Z plastu, keramiky nebo kovu.

Nejdůležitější částí vypouštěcí nádrže je místo vstupu a vypuštění vody. Jejich vlastnosti jsou vždy nezměněny. V jiném provedení se může lišit od jednohojiný, ale samotný princip bude vždy stejný.

Odtokové zařízení

\ t

Není těžké porozumět vypouštěcí nádrži. Vizuálně je možné jej rozebrat na následujících komponentách:

 • plovák;
 • "kulový ventil" (zaplavovací ventil);
 • Odtokový ventil se od něj pohybuje pákou;
 • sifon;
 • Trubka pro nalití do vodní nádrže;
 • Vypouštěcí konektor.

Voda ve sifonu a potrubí není ve všech sbírkách.

Velkou úlohu v uspořádání nádrže hraje ventil. Když je páka ovlivněna silou, plovák padá dolů a je zde odtok vody. Spuštěný plovák způsobí, že ventil otevře cestu pro vstup vody do nádrže. A tank je znovu naplněn.

Uvnitř odtokové nádrže

Je velmi důležité správně nastavit plovák. Když klesne dolů, vytáhne ventil a voda začne v nádrži nabírat. V závislosti na regulaci plováku je v určitém stupni přívod vody zcela zastaven. To znamená, že voda je napsaná a hluk se zastaví.

Jaké části odtokové nádrže vypadají

Jak uspořádat záchodovou mísu

Je zajímavé zvážit staré modely toaletních mís. Jejich zařízení je poměrně jednoduché a primitivní. Ale takový odtok není v žádném případě horší. Když na páku starého tanku působí silový vliv, vlnitá trubka uvnitř kapky klesá na dno a skrze její otevřený konec je voda. Náhrada za vlnitou trubku může sloužit jako tzv. "Hruška". Je v drážce a když je páka spuštěna, zvedá se nahoru a dolůvypouští vodu.

Nad toaletou jsou umístěny také moderní odtokové nádrže. Přístroj je poněkud liší. Celý mechanismus je ve válci. Stačí jedno stisknutí tlačítka a voda je dole. A co bude proudem vody, můžete snadno nastavit.

Dalším velmi běžným typem vypouštěcí nádrže je poloautomatický model. Není zde žádný sifon. Pro připojení k WC je jednoduchý výpadek. Tyto švestky jsou instalovány nad toaletou.

Existuje mnoho modelů drenážních nádrží. Tam jsou také takové modely, systém, který vám umožní vyprázdnit nádrž úplně, ale pouze částečně. Také je zde možnost kdykoliv zastavit vypouštění vody. A nejinovativnější modely jsou samozřejmě vybaveny elektronikou a jsou plně ovladatelné.

Všechny nové modely mají ochranu proti přepětí. Chyběly staré tanky. Nastavením správného limitu dnešní sady si můžete být jisti, jaké množství vody jste sbírali. A v každém případě voda nepřelévá přes hranu, i když je hranice přerušena. V tomto případě bude odtok do toalety, a majitelé domů bude slyšet hluk a opravit systém na vlastní pěst.

Problémy s nádrží

Únik vody do toalety indikuje únik. To může být:

 • Poškozená sifonová membrána;
 • Utěsnění místa, kde je sifon připevněn k trysce, skrze kterou voda odteče;
 • Špatná přilnavost "hrušky" k místu vypouštění vody.

V takových případech by měly být odstraněny všechny možné deformace uvedených částí. Je důležité zde být jasnáPřiléhající všechny části tak, aby žádný odtok vody nebyl možný.

A nyní je čas vyjmenovat další možné závady odtokové nádrže, se kterými se prakticky všichni setkali:

 • Průtok potrubí - potřeba vyměnit těsnění a silnější upevnění matice;
 • Konstantní průtok do nádrže toalety - k nápravě této situace je nutné upevnit vznášející se plovák. Pokud je to v pořádku, pak může být důvod pro porušení kulového ventilu. Je snadné jej koupit a vyměnit sami;
 • Tekoucí těsnění - jedna cesta ven - je nahrazuje;
 • Plovák, který je zcela bez tlaku, také způsobuje nekonečné plnění nádrže vodou - v tomto případě by měl být plovák vyměněn;
 • Při stisknutí vypouštěcího tlačítka není žádná reakce - vyměňte uvolňovací páčku. Aby nedošlo k problémům s vypouštěcím tlačítkem, stojí za to zvážit, že tato funkce má odnímatelný systém. To by mělo být provedeno proti směru hodinových ručiček.

Měli byste vždy pamatovat - pokud byly během oprav některá těsnící těsnění odstraněna, měla by být nahrazena jinou, novou.

Druhy odtoků WC

Triky v toaletních zařízeních

\ t

Mytí toalety lze uspořádat odlišně. Může být svislá, vodorovná nebo nakloněná. Ale jeho hlavním úkolem je zadní koleno. Nejenže sestoupí všechny naše kanalizace do kanalizace. Vzhledem k tomu, že koleno je uspořádáno tak, aby v něm byla vodní bariéra, v našich koupelnáchpokoje nemají zápach nečistot. Je to vodní vrstva v zadní části toalety neumožňuje zápach z kanalizace.

Je velmi důležité udržovat čisté koleno záchodu. Není nutné umývat předměty, které by mohly ucpat potrubí. Odtok WC je nedílnou součástí celého systému. Ale v případě porušení tohoto prvku nebo jeho silné ucpání, bez pomoci odborníků nemůže udělat. Problém bude vyřešen pouze výzvou k instalatérům a jejich následnou návštěvou.

Je mnohem snazší seznámit se se zařízením stejné vypouštěcí nádrže. A teď, když náhle dojde voda, řešení problému bude rychlé a jednoduché.