Nuance a užitečné tipy pro izolaci lodžie nebo balkonu vlastníma rukama

Teplý balkon nebo balkon může být sám. Zvažte konstrukční vlastnosti tepelné izolace těchto prostor ve dvou různých variantách:

 • Kombinovaná lodžie;
 • Bezbariérová lodžie.
Obsah
 1. Obsah
 2. Izolace lodžie v kombinaci s hlavní obytnou místností?
 3. Jaké jsou potřebné materiály?
 4. Tipy pro instalaci okenních jednotek?
 5. Izolace lodžie, která není spojena s hlavní místností?

Obsah

 • Izolace lodžie v kombinaci s hlavní obytnou místností
 • \ t
 • Jaké jsou potřebné materiály
 • Tipy pro instalaci okenních jednotek
 • Izolace lodžie, která není spojena s hlavní budovou

Izolace lodžie v kombinaci s hlavní obytnou místností?

Pokud si stanovíte cíl, může být lodžie ve vašem bytě změněna na útulnou další místnost

.

Pokud jde o samoléčbu lodžie, která je kombinována s interiérem, často se na ni ptají otázky, zda je nutné v tomto případě zahřívat podlahu, strop lodžie, nebo jen zdi?

Pokusme se odpovědět na nejdůležitější otázky.
K tomu by se zdálo, že by bylo logické izolovat lodžii - místnost, která není konstruována pro celoroční provoz? Konec konců, vyrobené během stavby zdi, stejně jako strop a podlaha v lodžii původně neposkytované designéry teplé, proto nemají maximální tepelnou ochranu v důsledku nedostatečné izolace. A přece to nebylo hotovénáhodně, ale zamyšleně, na základě příslušných úryvků.

Prvním důležitým krokem v izolaci lodžie je její „teplé“ zasklení pomocí plastových konstrukcí.

A profesionální stavitelé neváhají varovat, že v případě nesprávně provedené tepelné izolace vnějších stěn balkonu nebo lodžie se může objevit kondenzace a dokonce i forma.

Pro udržení komfortní mikroklima na lodžii je nutné provádět příslušnou tepelnou izolaci.
Pokud se tedy rozhodnete zahřát vaši terasu vlastníma rukama, dávejte pozor, abyste měli k dispozici vhodné stavební materiály.

Jaké jsou potřebné materiály?

  • Lodžie může být pokryta fóliemi z pěnového polystyrenu, často používajícími přesně

   .

   Pro izolaci kombinované lodžie lze uvažovat pinoplex (extrudovanou polystyrenovou pěnu) o tloušťce 40-60 mm. Můžete spočítat jeho tloušťku, ale je třeba mít na paměti, že kalkulačka bude zvažovat požadovanou tloušťku, na základě požadavků nového Snipu. A nový Bnip, ve srovnání se sovětským, se zvýšil trojnásobně.

  • Sádrové vláknité desky jsou odolné proti vlhkosti a ohni

   Rovněž potřebujeme listy odolné proti vlhkosti ze sádrokartonových desek (GKL) nebo sádrových vláken (GVL). Výběr můžete zastavit na skleněných magnezitových listech (SML);

  • Pro podlahové krytiny pro prsty bude zapotřebí vhodná suchá směs. Můžete si vzít univerzální Eunice Horizon nebo jeho analoga. U "suchých" povlaků budou desky vhodnější pro dezinfekciantiseptické;
  • Vrstva parotěsné vrstvy je fóliový film z polyethylenu nebo polyethylenu potaženého 3 mm pěnou;
  • Montážní pěna by neměla obsahovat toluen. Takzvaná “zimní” pěna, nebo “univerzální” obsahuje toluene.
  • Hydroizolace (v případě potřeby);
  • Samořezné šrouby - pro upevnění písmen GKL, GVL.

Ve prospěch případu se podívejte na video o izolaci lodžie vlastníma rukama:

Tipy pro instalaci okenních jednotek?

  • Namontujte okenní bloky a utěsněte spoje pomocí montážní pěny.
  • Ohřívač (může být dobře pěnový) je upevněn hmoždinkami typu misky s plastovým jádrem na povrchy bočních stěn; podlahy, stropy, fasádní stěny. Tyče mezi konstrukcemi musí být ošetřeny montážní pěnou. Nesmíme zapomenout, že ve složení vaší pěny by neměl být toluen (to znamená, že toluen rozpouští polystyren). Obvykle: univerzální a zimní pěny obsahují toluen, u takzvaných starších není přítomen. Tyče mezi tepelně izolačními deskami se lepí na nejběžnější běžnou pásku.
  • Fixujte parotěsnou zábranu a odráží vrstvy. Pro tyto účely se používá fóliový film z polyethylenu nebo polyethylenu z pěnové fólie o tloušťce 3 mm, parotěsná zábrana se nanese na všechny izolované konstrukce pomocí polyuretanového lepidla kompatibilního s polystyrenem nebo oboustrannou páskou. Parotěsná zábrana by měla být umístěna do obložení, spár mezi parotěsnými zábranami akonstrukce lze lepit kovovou páskou. To vytváří určitý "termosovný efekt".
  • Podlaha balkonu je dále upevněna. Základ na deskách pinoplex je možný v různých variantách:
  • S tloušťkou 4 sm. Mezi svislými stěnami a skutečným upevněním by měla zůstat určitá mezera 1 cm (teplota). Pro teplotní mezeru zařízení bude stačit ještě před naplněním potěru, po vytvrdnutí potěru nastavte obvod pásu z polyethylenu o tloušťce 1 cm, můžete pokládat keramické dlaždice lepidlem.
  • Oj může být elektricky vyhřívaná; Vyrábí se technologií teplých podlah.
  • dřevěné laguny; Jsou upevněny podélně a upevněny pomocí montážní pěny. Na lagunách je vyrobena pevná podlahová deska z dělených prken.
  • Mřížky na stěnách, stropech a parapetech jsou vyrobeny ze suchého dřevěného trámu (rozměry mohou být 40 x 20 mm). Tyče jsou předem ošetřeny antiseptikem, poté vystaveny na vertikální a horizontální úrovni. Gril lze upevnit přímo na beton pomocí hmoždinek a šroubů
  • Výzdoba prostor je připevněna k výzdobě. Nejčastěji se pro tyto účely používají plastové panely o šířce 25 cm, někdy se používají sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti, v tomto případě budou vyžadovány dodatečné dokončovací práce, jako je základní nátěr, tmel, zatáčení, nivelace, záplatování stěn nebo malba.

Na lodžii, je-li to žádoucí, je možné vybavit útulného pracovníkaskříňka

Jakýkoliv vhodný elektrický ohřívač může být instalován na lodžii, osvětlení může být také zcela kreativní - existuje mnoho příležitostí pro to nyní.

Důležité: Elektrická instalace umístěte na vnitřní montáž!

Izolace lodžie, která není spojena s hlavní místností?

Izolace typické lodžie, která není spojena s bytem, ​​se provádí stejným způsobem. Jediné, co budete potřebovat, aby se ohřívač je tlustší - to může být stejné desky fooplex tloušťka 20-40 mm.Dokončování uncombed loggie je také trochu jiný. Doporučuje se omítat lodžie izolované deskami pomocí specializované dokončovací omítky pro pěnový polystyren. Můžete si vzít UNIS Teploklya nebo její analoga.