Nemrznoucí kapalina pro topné systémy - tipy a triky

Neexistuje žádné omezení k dokonalosti - tento výraz se týká nejen světa vysokých módních nebo luxusních automobilů. Je také vhodný pro prozaičtější sféry našeho života, například k uspořádání vlastního domova. A zejména vytvořit topný systém. Někdy, aby bylo zcela funkční a spolehlivé majitelé domů přinést inovace, někdy docela riskantní. To platí nejen pro inovativní technologie a vývoj, ale i pro velmi známé věci. Řekněte, jaký systém vytápění je zdaleka nejrozšířenější? Samozřejmě, ohřev vody - jako by bylo vše jasné a jednoduché. Ale ve skutečnosti s ním neustále experimentuje, například mění kapalinu pro vytápění.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co je lepší - voda nebo nemrznoucí kapalina? ?
 3. Výhody vody?
 4. Nevýhody vody?
 5. Výhody nemrznoucí kapaliny?
 6. Nevýhody nemrznoucí kapaliny?
 7. Jak dávat nemrznoucí směs? ?
 8. Ve kterých případech nelze používat nemrznoucí směs? ?
 9. Video tipy a rady ohledně výběru?

Obsah

 • Co je lepší - voda nebo nemrznoucí kapalina?
  • Výhody vody
  • Nevýhody vody
  • Výhody nemrznoucí směsi
  • Nevýhody nemrznoucí kapaliny
  • \ t
 • Jak dávat nemrznoucí směs?
 • V jakých případech nelze používat nemrznoucí směs?
 • Doporučení a tipy k výběru

Co je lepší - voda nebo nemrznoucí kapalina? ?

Některé topné systémy mohou pracovat pouzenemrznoucí kapalina

Normální voda: je naplněna většinou komunálních topných sítí a při vytápění jejich domovů je nejčastěji využívána soukromými vlastníky domů. Tato situace se však nedávno změnila. Stále více lidí si vybírá alternativního nosiče tepla, i když se předpokládá, že by to vedlo k vysokým finančním nákladům. Nemrznoucí kapalina pro topné systémy je velmi drahá! Je to opravdu? Za tímto účelem stojí za to uvažovat v komplexních negativních a pozitivních okamžicích využití vody jako chladicí kapaliny, stejně jako nemrznoucí kapaliny.

Pozor! Nemrznoucí kapalina pro ohřev u různých výrobců může mít rozdílné složení složek. Takže, na trhu najdete "nezmerzayki" na základě těchto látek: glycerin, propylenglykol, fyziologický roztok a solný roztok bischofit.

Výhody vody?

Voda je levný a cenově dostupný nosič tepla. Většina topných kotlů, armatur a dalších topných těles je určena pro cirkulaci vody. Kromě toho v případě úniku topného systému bude proud běžné vody, který je ekologicky bezpečný pro lidské zdraví.

Tradičně v systémech vytápění je chladicí kapalinou voda

.

Nevýhody vody?

 • Pokud se námraza náhle objevila a vytápěcí soustava se ukázala být zanedbaná, ohrožuje prasknutí potrubí a někdy i topného kotle. V tomto případě bude škoda obrovská.

[include id = "5" title = "RMM je v záznamu"]

 • Neustálé používání vody v potrubívytápění v průběhu času vede k tvorbě spodiny, což zase vede k nadměrné spotřebě energie o 25-30%. V důsledku toho se výrazně zvýší náklady na vytápění domu.
 • Při použití vody namísto speciální kapaliny pro ohřev se v průběhu času v trubkách vytvoří váha, která se vytváří a vede k nadměrné energii až do 30%. To výrazně zvyšuje náklady na vytápění domu, vzhledem ke značným nákladům na palivo.
 • Pokud hovoříme o kovových potrubích, pak chladivo vody dříve či později vyvolá vznik korozivních procesů.

Výhody nemrznoucí kapaliny?

 • Není třeba odvádět vodu z topného systému - funkční charakteristiky zařízení, uzlů a potrubí budou plně zachovány i při extrémně nízkých teplotách na ulici.
 • Díky speciálním aditivům se takovéto chladivo netaví, nezpůsobuje korozi a korozi na vnitřních pláštích topných těles, nezpůsobuje bobtnání nebo rozpouštění tmelů.

Nezamořování jako alternativa k vodnímu chladivu

\ t

Nevýhody nemrznoucí kapaliny?

 • Nemrznoucí kapalina pro vytápění, vyrobená na základě propylenglykolu během úniku, uvolňuje škodlivé odpařování do ovzduší.
 • Takové chladivo se vyznačuje zvýšenou agresivitou pro trubky, armatury, jeřáby atd.
 • Viskozita nemrznoucí kapaliny je o 20% vyšší než viskozita vody. To způsobuje dodatečná hydraulická zatížení čerpadel. Z tohoto důvodu při výběru oběhuČerpadlo stojí za výběr modelu se zásobou energie.

Důležité! Pro snížení zátěže a zvýšení tepla může být nemrznoucí kapalina ředěna vodou, ale nutně destilovaná. V běžné vodě, vysoké procento obsahu vápenatých solí, což provokuje vzhled usazenin na vnitřních stěnách trubek, čerpadel, výměníků tepla.

Jak zamrznout? ?

Nabídka tohoto konkrétního výrobku na trhu je široká a různorodá. Ale jsou tu i jejich nejoblíbenější favorité. “ Velmi populární mezi spotřebiteli je kapalina pro vytápění "Teplý dům". Jedná se o produkty ruské výroby. Vylévá se více než jeden rok do topení a ona, jak se říká, byla testována časem. Nemrznoucí směs neztrácí svůj vysoký výkon po dobu 5 let nebo 10 zahřívacích období, jak je uvedeno v doporučeních výrobce pro použití. A to, souhlasíte, je nejlepším důkazem kvality.

"Teplý dům" je populární nemrznoucí kapalina pro vytápění

Vzhledem k tomu, že poptávka po topení proti zamrzání neustále roste, ruskí výrobci rozšiřují sortiment "ne-rtuti" vyráběných na základě ekologicky nezávadných surovin - potravinářského propylenglykolu.

[include id = "6" title = "RMM je v záznamu"]

Velmi důležité! Je nepřijatelné nalít do topného systému automobilové pánve. Jeho formulace obsahují přísady, které jsou v obytných oblastech nepřijatelné.

V jakých případech nelze používat nemrznoucí směs? ?

Proč je takto položena otázka? Všechno mocjednoduše - s konkrétními pozitivními vlastnostmi nemrznoucí směsi jakékoli značky lze snadno číst. Tyto informace aktivně distribuují výrobci. Chceme prezentovat vlastnosti této technické tekutiny, kterou se snaží umlčet:

 • Nelze použít nemrznoucí kapalinu ve dvouokruhových kotlích - je možné promíchat chladicí kapalinu z topného okruhu v napájecím okruhu. Jak víte, nemrznoucí kapalina je jedovatá vzhledem ke svým fyzikálním a chemickým vlastnostem.
 • Nelze použít také otevřené systémy - chladicí kapalinu lze vypařit.
 • Je nepřijatelné používat nemrznoucí směs v systému s pozinkovaným potrubím - ohrožuje chemické změny a ztrátu původních vlastností.
 • Teplo nemrznoucí kapaliny je nižší než teplo vody, což znamená, že budou zapotřebí baterie s větším výkonem.
 • Viskozita nemrznoucí kapaliny je také vyšší - jsou zapotřebí výkonnější oběhová čerpadla.
 • Kapacita nemrznoucí kapaliny by měla být dostatečně objemná a správně vypočtená podle projektu

  .

  Doporučení a tipy k výběru videí?

  Samozřejmě, v tomto případě, stejně jako mnoho jiných, zůstává konečná volba pro spotřebitele. Určitě říci, že je to dobré, a že to není špatná voda nebo nemrznoucí kapalina. Vše záleží na konkrétních parametrech vytápění, ale před konečným rozhodnutím o výběru typu chladicí kapaliny je lepší konzultovat s odborníkem.