Ošetření koupelny vlastními rukama - možnosti úpravy koupelny, etapy opravy vany

Vybavte koupelnu vlastníma rukama

Koupelna je nedílnou součástí každého domu. Navštěvujeme jej celý den: od rána do večera. I když je lázeň často malá, musí být přítomna pohodlí a pohodlí. A kdo, pokud ne majitel sám, ví, co je potřeba k vytvoření nejlepších podmínek v této místnosti.

Současně nezapomeňte, že nejen pohodlí, ale také krásný vzhled koupelny je velmi důležité. Projektování a realizace návrhu v životě je velmi zajímavý proces. Ale nezapomeňte, že to vyžaduje nejen touhu, ale i schopnost. Koneckonců, aby se dobré a kvalitativní opravy koupelny, musíte mít určité dovednosti.

Obsah
 1. Pro začátek si představte sled činností, které jsou pro tento účel nezbytné.
 2. Příprava před zpracováním
 3. Vyrovnejte rovinu
 4. Ozdobné zpracování
 5. Dokončovací práce
 6. Zbarvení koupelny
 7. Tapety a samolepicí fólie
 8. Povrchová úprava koupelny dlaždicí, mozaikou
 9. Vybavení koupelny vlastníma rukama dlaždice skutečného bytu v Chruščově
 10. Úprava koupelny s plastovými panely

Začněte si představit sled činností, které jsou pro tento účel nezbytné.

Zjistěte, že nejste spokojeni s koupelnou. Možná, že něco musí být odstraněno nebo naopak přidáno, aby vyhovovalo vašim potřebám. Možná to chcete zvýšit, nebo to prostě udělatkosmetické opravy. Aby bylo možné nadále pracovat jasně, vytvořte seznam toho, co je třeba změnit, a jaké materiály jsou k tomu potřebné. V budoucnu bude tento proces organizovanější.Když plánujete tok materiálu, vždy to provádějte se zásobami . Vše, co budete potřebovat později k opravě, je vhodné zakoupit předem. Takže nakonec je vše hotové, podívejte se na seznam akcí a ujistěte se, že to děláte s důvěrou. Pokud ne, pak je nejlepší najmout kvalifikovaného pracovníka. Jinak bude muset přepracovat.

Příprava před zpracováním

\ t

Pokud jste se ještě rozhodli provést opravy sami, musíte udělat nějaké přípravné fáze. Chcete-li začít, uvolněte místnost z vany, umyvadla a jiného vodovodu, a to i v případě, že jej nechcete měnit. Bude bezpečnější ji uložit. Poté můžete odstranit staré obložení z podlahy, stěn a stropu. Pro starou omítku nebo dlaždice je lepší použít kladivo s lopatkou a pro odstranění staré barvy použijte stěrku.

Pokud budete během opravy vyměňovat kanalizaci, pak budou pro to ideální plastové trubky. Vydrží dlouho a pohodlně je instalují.

Vyrovnejte rovinu

Před zahájením dokončovacích prací by měly být stěny ve vaně, podlaze a stropu vyrovnány. Pokud má povrch mírné nepravidelnosti, lze je odstranit pomocí omítky. Jinak je lepší použít v koupelně sádrokarton. Je důležité, aby před hlavní prací byl povrch co nejplynulejší.

Dekorační dokončovací práce

\ t

Začátek je lepší s horní částí místnosti. Proto nejprve odbarvte nebo natřete strop. Tento postup je vyžadován. Také dbejte na úroveň vlhkosti v místnosti. Pokud je vysoký, používají se k obložení pouze materiály odolné proti vlhkosti.

Po dokončení stěn a stropu přichází otočení podlahové krytiny. Pro tuto nejvhodnější podlahovou nebo dekorativní podlahu.

Konec práce

Když je dokončovací práce dokončena, musíte ji dobře vyčistit v místnosti a odstranit stavební odpad. Poté můžete v koupelně instalovat vodovodní armatury, háčky, držáky ručníků, skříně, police a zrcadlo.

Nyní je vám známa posloupnost prací. Uvažujme o možnostech zpracování koupelny, které můžete použít v budoucnu.

Zbarvení koupelny

Nátěr lázně ve fialové barvě

\ t

První možnostíje malba koupelny. Toto tradiční řešení zpracování je velmi výhodné, materiál je ve srovnání s ostatními velmi levný. Tato metoda se však používá pouze tehdy, když jsou stěny v koupelně ideálně umístěny. V opačném případě je nutné je zarovnat sádrou.

Ujistěte se, že barva je odolná proti vlhkosti. Musí odolat všem druhům znečištění. Ale nejen barva by měla mít takovou kvalitu. Všechny materiály použité pro přípravu povrchu musí být stabilní i při styku s vlhkostí. Koneckonců, v koupelně to neníVyhněte se

Zkušení stavitelé se doporučuje používat latexové barvy na stěny. Dokonale vydrží vlhkost a mají široký výběr barev, takže vyzvednutí správné nebude pro vás tvrdé. Někdy se barva nemusí hodit. V tomto případě lze stěny kdykoliv překreslit.

Pokud jste si pro koupelnu vybrali dekorativní omítku, můžete použít také akrylové nebo vodné disperzní barvy. Lze jej prát bez ovlivnění jasu barvy.

Zbarvení stěn koupelny má dostatek výhod. V případě znečištění můžete stěny snadno vyčistit. Barva je poměrně úsporné řešení pro váš domov. Zde se nemůžete omezit pouze na jednobarevné stěny. S barvou můžete ztělesnit jakýkoliv umělecký design.

Tapety a samolepicí fólie

Tváří v tvář tapety koupelny

Pro obklady stěn se často používají tapiserie a samolepicí fólie. To je také poměrně hospodárná možnost. Hlavní věc na zapamatování je, že tyto materiály by měly být vodotěsné. Je lepší používat omyvatelné tapety. Jinak bude dokončovací materiál nepoužitelný během dvou týdnů.

Při výběru koupelnové tapety věnujte pozornost obalu. Měla by obsahovat informace o tom, že materiál je odolný proti vlhkosti. Pak si ho můžete bezpečně koupit. Ale navzdory vlhkosti tapety, je lepší vyzvednout spolu s nimi ještě jednu stabilnější alternativu ke stěnám. Používá se tam, kde se vyskytujepřímý kontakt s vodou. Například v blízkosti sprchového koutu. Doporučujeme Vám přečíst si článek Co si vybrat tapety pro koupelnu.

Samolepicí fóliese pro tyto účely dokonale hodí. Jejich rozsah je velmi velký. Ale nezapomeňte, že takové krytí má své nevýhody. Chybí mu vzduch.

Povrchová úprava koupelny s dlažbou, mozaikou

V poslední době získává na popularitě mozaiková výzdoba koupelny . Vypadá velmi dobře a postará se o ni. Keramická dlažba je také skvělou volbou pro koupel. Většina preferuje tento druh dekorace, protože je kvalitativní a trvanlivá.Deska má mnoho druhů zdiva.

 • Nejoblíbenější pohled - je to stejné zdivo. To znamená, že dlaždice by se měla shodovat ze všech stran na každém řádku.
 • Diagonální vazba je také běžně používána. Zde jsou dlaždice ukotveny v rozích, ne na okrajích. Toto zdivo vypadá dobře a kromě toho dokonale skrývá nepravidelné stěny. Pokud zvolíte tuto metodu, měli byste materiál uskladnit, protože budete muset řezat dlaždice.
 • vloupání je velmi snadné. Ale pro ni vhodnější ne čtvercové, ale obdélníkové dlaždice. Je to velmi podobné zdivu. To znamená, že střed dlaždice dalšího řádku by měl zapadnout do kloubu předchozího.
 • Šachový klastr je podobný tomu, ale nyní přidává různé barvy pro kontrast. V důsledku toho by měla vypadat jako šachovnice. Existuje ještě jedna taková možnost, pouze v tomto případě je šachovnice diagonální. Toto zdivo je lepšívšechno vypadá na podlaze, protože kontrast může být unavený na stěnách.
 • Kachle se často skládají podle čar. Každá další řada má svou vlastní barvu. Pásy mohou být jak vertikální, tak horizontální. Vítejte v článku Rozložení dlažby v koupelně.
 • Vybavení koupelny vlastníma rukama dlaždice skutečného bytu v Chruščově

  Jak již bylo zmíněno, mozaika také nabírá na síle. Je velmi světlý a kontrastní na stěnách koupelny. Výrobci nyní vyrábějí standardní mozaiku, jejíž strany jsou 2 cm, je propojena pružnou mřížkou. Šířka mřížky je 30 - 30 cm. Tímto způsobem můžete kreslit nejen stěny, ale i podlahu. Mozaika se používá k realizaci různých myšlenek. Hlavní věc je nebát se experimentovat.

  Výrobci v současné době nezastavují výrobu tradičních druhů dokončovacích materiálů. Na policích můžete vidět mnoho nových možností pro vaši koupelnu. K realizaci konstrukčního řešení se používají nejen keramika nebo sklo, ale také drahé kovy, kameny, skořápky a dokonce i skořápka kokosu.

  Navzdory tomu skleněné mozaiky neztratí poptávku zákazníků. Tento materiál nemá čas, takže je ideální pro koupelnu, která má zvýšenou úroveň vlhkosti. Nepohlcuje vodu a nedeformuje se ani při vysokých teplotách. Mozaika je také bezpečná tím, že brání šíření hub. Je odolný vůči působení různých chemikálií a dalších látek.

  VelmiKoupelna vypadá zrcadlově. Vizuálně zvětšuje prostor v místnosti. Taková dlaždice představuje symetricky nasekané kousky zrcadla. Materiál je však velmi křehký, a proto vyžaduje velkou opatrnost. Namontujte zrcadlové dlaždice stejným způsobem jako obvykle.

  Povrchová úprava koupelen s plastovými panely

  \ t

  Vybavení koupelny s plastovými panely je také rozšířená možnost. Používá se také k zakrytí stropu. Věnujte pozornost pouze skutečnosti, že pro různé nátěry vyrábíme určité typy panelů. U stěn je plast hustší, resp. Silnější. Pro strop můžete použít tenčí panely. Pokud chcete, aby koupelna vizuálně více, pak je třeba použít světlé odstíny pro zpracování stěn.