Palivové dřevo pro koupel: sklizeň, sušení, skladování

V současné době není nákup jednoho nebo jiného druhu paliva pro pec do lázně naprosto žádný problém. Pokud se jedná o palivové dříví pro koupel, pak se prodávají plně připravené k použití - sušené, děrované na míči nebo uniformě stejné velikosti. Zbývá jen přivést je na své místo a upravovat úhledně někde blíže k lázni.
V tomto případě není třeba nic dělat, s výjimkou dodržování pravidel skladování tohoto tradičního paliva. Nicméně, pokud sklizeň protokoly pro staré, nezávisle, pak práce v tomto procesu musí investovat mnohem více. Samozřejmě budou muset být neustále prováděna speciální pravidla pro sklizeň palivového dříví, aby bylo možné i nadále čelit problémům vypalování pece a vytápění místnosti.

Lesní těžba

\ t

Pro ty, kteří se rozhodli vrátit se plně k dědečím metodám sklizně palivového dříví pro vlastní koupel, bude dobré vědět, že před kácením stromu v lese je nutné získat povolení od vlastníka tohoto lesa, v jehož roli buď státní organizace, nebo právní subjekt nebo soukromé osoby. Kromě toho musíte pronajmout speciální techniku ​​pro kácení a těžbu dřeva, a také se ujistěte, že dostanete povolení od místní správy, aby nebyla pokutována.
Je nutné začít sklízet dříví v pozdním podzimu. Do této doby, stromy jsou již házet listy, a struktura dřeva se stává hustší, takže dřevo hoří velmi horké a prakticky bez zbytku ve formě scones.
Ve zvolené oblasti lesních stromů se nalije pomocsekeru nebo pivo, kmeny jsou odříznuty od větví a jsou postříkány na kulatiny odpovídající velikosti. S příchodem prvních studených připravených lesů jsou transportovány na dvůr, kde jsou postříkány na malé hrboly a bodnuty na kládě.
Řezání polen na vědrech se provádí tak, aby délka každého balíku byla nejméně 20krát menší než délka pece. Trsy tlustého střeva na polině potřebují okamžitě, dokud dřevo není ještě surové.
Jak správně broušet dřevo? Seznam základních pravidel.
1. Je lepší, když je špička třísek matná - 30 °.
2. Stojan na palivové dřevo by měl být dostatečně stabilní, široký a vysoký, aby horní část štěpené křídy byla na úrovni pasu stěrače.
3. Řiďte okraj splintoru podél uzlů a daleko od nich vedle sebe. Není nutné dávat moc síly do rány, protože je to mnohem důležitější než axiální továrna, přesnost a dovednost.
4. Za prvé, hurikán by měl být rozdělen do dvou částí a poté rozdělen na jednotlivé póly. Pokud je průměr otřepů příliš velký, můžete jej rozdělit na 3-4 díly.
5. Optimální velikost polyanu - 8-10 sm. V tomto případě je vhodné pokládat je do pece pecí, jsou snadno zapálitelné, horké a poskytují maximální množství tepla.
Kromě toho nelze nikdy zapomenout na vlastní bezpečnost při kácení palivového dříví pro koupel. Hlavní věc - stojan by měl být s nohama širšími než ramena, pak v případě omylu mezi nimi projde splintor, aniž by to způsobilo škodu.

Sušení a skladování

\ t

Ti, kteří se alespoň jednou pokusili roztavit pec surovým dřevem, v pořádkupochopit, jak moc je to děkovné zaměstnání. Polina, ve které nechce zářit, kouřit, trhat, po celou dobu se zmenšovat, aby šla ven a teplo, samozřejmě, nedávají žádné. A docela další - dobře sušené palivové dříví. Velmi rychle hoří, horký s příjemným zvukem praskání a podivným aroma, zahřeje místnost na požadovanou teplotu během několika minut.
Proto, správné sušení a skladování - velmi důležité fázi sklizně palivového dříví pro koupel. Navíc je nutné dodržovat určité podmínky skladování i v případě, že dřevo bylo zakoupeno od kupujícího.
Nejjednodušší, věrný a dlouhodobě používaný způsob sušení palivového dříví - skladování ve zdi. Stasis může být umístěna v blízkosti zdi budovy, v podobě sena nebo kulatého domu. Pokud uděláte krabici s jednou z těchto metod, můžete současně poskytovat a sušit, a jejich správné skladování.
Učení zdi je také nezbytné s dovedností. Nejprve se musíte ujistit, že mezi polynomy může volně cirkulovat vzduch. Za druhé, vlhkost by neměla padat na dřevo shora nebo ze stran. K tomu je třeba provést následující:
• Vyberte ve svém okolí vhodné místo pro skladování palivového dříví. Udělejte si stěnu lépe u koupele nebo na kopci. Je žádoucí vzít v úvahu směr větru tak, aby duha co nejvíce vylévala stěnu po stranách, a proudy vzduchu pronikaly co nejdále ve svém středním "domě".
• Před pokládkou je třeba vytvořit dno hřibu. Jako podklad vhodné cihly, palety, polena, trámy, atd. První vrstva polygonu by mělaleží na základně kolmé k ose prvků substrátu.
• Šetřete místo a dřevo příliš těsně. Mezi nimi by měly být mezery a v ideálním případě by měla být polina naskládána.
• Pokud má být stěna vyložena ve formě kopie, musí mít všechny vrstvy palivového dříví mírný vzestup k centrální ose stohu. Takže dešťová voda bude odcházet z dříví, aniž by se dostala dovnitř.
• Nad stěnou musí být nutně uzavřena břidlice, ruberoid, cín, dlaždice nebo jiné řemeslné materiály. Polyethylen se nedoporučuje pro ochranu palivového dřeva před deštěm, protože skleníkový efekt vznikne pod filmem a dřevo se rychle rozpadne.
Hotový zásobník by měl být ponechán na suché dřevo. Po chvíli budou zcela připraveni k použití. Stupeň sušení polynomu je dán ukazateli, jako je hmotnost (suché dřevo je dvakrát tak lehké jako surové) a vyzváněcí zvuk, který zní, když polina udeří na polynom.
Je-li plánováno, že lázeň bude po celou dobu zaplavena palivovým dřívím, bez použití jiných druhů paliva, je vhodnější postavit trvanlivou střechu nebo dobře větranou kůlnu pro uložení kulatiny. V tomto případě s roční sklizní dříví nedochází k problémům s jejich sušením a skladováním.