Postřikovače pro zavlažování města: pro to, co je potřeba

Zalévání je jednou z nejdůležitějších agrotechnických metod, které ovlivňují vzhled a výnos rostlin v zahradě. Existuje několik efektivních zahradních zavlažovacích technik, od banálních nálevek po automatizované zavlažovací systémy, které jsou řízeny PC. Kompetentní organizace zalévání ve vaší zahradě může být nazývána celým uměním, takže každá rostlina potřebuje zvláštní péči. Člověk potřebuje hodně vlhkosti a někteří to prostě stojí nejméně. Zahradníci také potřebují opravdu hodnotit svou sílu a také brát v úvahu takové důležité faktory, jako je blízkost města k nádržím nebo studnám, druh půdy, umístění města. Při plánování zavlažování stojí za zvážení také spotřeba vody a elektřiny.

Obsah
  1. Co je to
  2. Rozsah a vlastnosti provozu
  3. Video «Postřikovač plastových lahví»
  4. Odrůdy
  5. Jak to udělat sám
  6. Video "Varianta postřikovače vlastními rukama"

Co je to

Spreje jsou zařízení používaná v zahradnictví k rozdělení toku vody na malé kapičky, což má za následek mnohem lepší výsadbu vody. Spreje využívají průtok tekutiny za různých tlakových tlaků. Většinou se v zemědělství nazývají postřikovače postřikovače. Jedná se o součást zařízení pro zavlažování rostlin nebo půdy vodou, roztokem hnojiv, pesticidy a jinými tekutinami. Po aplikaci postřikovačů v rostlinách se zlepšujePoskytování kořenů vlhkostí a nezbytných živin snižuje teplotu jejich povrchové vrstvy a zvyšuje vlhkost.

Rozsah a vlastnosti provozu

\ t

K dnešnímu dni jsou výživa, ochrana a péče o rostliny důležitými faktory v zahradnictví. Hlavním cílem v tomto případě je samozřejmě dosažení vysokých výsledků. Neměli bychom však zapomenout na takový důležitý aspekt, jako je úspora vynaložených prostředků. Proto stojí za to použít pouze kvalitní postřikovače pro město. Postřikovače se používají v malých zahradních parcelách, stejně jako na rozsáhlých územích. Používají se nejen pro zavlažování rostlin v zemědělství, ale i na sportovních hřištích nebo stadionech pro zalévání trávníku.

Video «Postřikovač plastových lahví»

Jak udělat zahradní postřikovač vlastními rukama z plastové láhve.

Odrůdy

Zahradní postřikovač - zařízení, které ovlivňuje kvalitu postřiku. Na kvalitní sprej se nedoporučuje šetřit. Existují dva hlavní typy sprejů - štěrbina a injektor. Druhý druh je modernější.

I přesto, že rozstřikovače jsou mnohem levnější, odborníci stále doporučují nákup vstřikovačů. Používají se častěji a jsou účinnější a poskytují kvalitní zavlažování rostlin.

Jinými slovy, pokud jste nastaveni na nejlepší výsledek, použijte tento typ postřikovače. Šroub je vhodnější jako záložní varianta, která bude perfektně fungovat za perfektních povětrnostních podmínekpostřik, při teplotách pod 25 ° C, mírná rychlost větru a relativní vlhkost vzduchu - ne vyšší než 60. Zkušení farmáři doporučují, aby se rostliny s vodou z vodovodu nebo artéské studny neprodíraly příliš chladnou vodou. Je to velmi důležité pro dobrý růst plodin. Proto budete pravděpodobně potřebovat bubny nebo jiné velké nádoby na vodu. Existují poměrně účinné způsoby, jak organizovat kvalitní zavlažování. Nejčastěji se používají spreje. Tento přístroj je možné přizpůsobit vlastníma rukama.

Jak si vyrobit

Zahradní postřikovače ve svých rukou dělají zcela jednoduše a z hlediska kvality práce se mírně liší a někdy překračují tovární modely. Nejčastěji se používají deflektorové trysky s rozprašovačem ve formě kuželů. V takových podmínkách se z otvoru pod tlakem vylévá proud, který je na deflektoru detekován, poté se rozpadne, ve formě kapiček je rovnoměrně nasměrován a distribuován v oblasti zavlažování.

Jedním z neužitečnějších postřikovačů pro zavlažování rukama je přizpůsobení běžných plastových lahví.K tomu budete potřebovat lahve o objemu 2-2,5 litru. Před použitím se doporučuje láhev umýt. Pak se v něm vytvoří několik děr pomocí vyhřívané pletací jehly nebo hřebíku. Můžete použít jeden trik, aby se zabránilo stříkající sprej s velkými tryskami vody. Budete potřebovat rámy běžných plastových tužek.

Je nutné změřit průměr rukojeti v nejtenčí části avyvrtat otvory v láhvi o něco méně. Poté by měla být pera oříznuta na délku 5 cm a pevně zasunuta do otvorů. Špičky per jsou dostatečně ostré a poskytují hladké a řádné zalévání města. Místo rukojetí můžete použít i jiné ruční nářadí, které můžete najít. V každém řádku bude optimální pět otvorů. V zimě jsou spreje obvykle odstraňovány z měst.

Pro výrobu regulátoru zavlažování vlastníma rukama je vhodný jednoduchý ventil, který se používá pro regulaci vody v kohoutkových systémech. Reguluje také tlak vody. Tento regulátor musí být instalován v blízkosti základny hadice. Pro zajištění dynamického řízení tlaku bude ventil plynule otevřen. Pro pohodlnou montáž hadice s lahví pomocí speciálních adaptérů.

Na víku láhve se vyvrtá otvor v průměru jako v adaptéru. Adaptér zesílit víkem pomocí silikonového lepidla. Takový postřikovač vyrobený vlastními rukama je umístěn vedle rostliny, která vyžaduje zavlažování. Pro plné zavlažování města budete potřebovat několik takových sprejů.

Video "Varianta postřikovače vlastními rukama"

Další verze postřikovače s vlastními rukama z plastové láhve.