Stavíme zahradní domek z trámu vlastníma rukama a pro rámovou technologii

Mnozí, kteří chtějí strávit letní dovolenou v přírodě, sbírat finanční prostředky na léta koupit dacha s hlavním městem a odmítnout z levných částí měst. A je to naprosto zbytečné! Koneckonců, není nutné postavit cihlovou vilu na letní sídlo, můžete jít jinak - vybudovat zahradní domek. Tato lehká konstrukce je vybudována v nejkratším možném čase, je levná a je vhodná pro bydlení v létě. V tomto malém článku vám řekneme, jak vybudovat slušný letní dům v areálu, dodržovat zásady funkčnosti a praktičnosti.

Obsah
 1. Obsah
 2. Hospodářská třída zahradních domků
 3. Stavba zahradních domků z nosníku
 4. Jak postavit štítový zahradní dům?
 5. Zahradní domky: sbírka fotografií

Obsah

 • Hospodářská třída zahradních domků
 • Výstavba zahradních domků ze dřeva
 • Jak postavit štítový zahradní dům?
 • Zahradní domky: sbírka fotografií
 • \ t

Hospodářská třída zahradních domků

\ t

Zpravidla jsou levné zahradní domky postaveny z kulatiny nebo z rámové technologie. Konstrukce obou variant se příliš neliší: nejprve se sníží základ, pak se shromáždí rám, který se pak obloží. Rozdíl je patrný ve fázi opláštění, protože panelové domy jsou vyrobeny z překližek, dřevotřískových desek nebo dřevovláknitých desek a domů z kulatiny - obyčejných nebo profilovaných tyčí.

Výstavba zahradních domků z kulatiny

Můžeme říci, že zahradní domkybary se již staly klasikou žánru chaty. Nosník vypadá spíše dekorativní a je také odolný, trvanlivý a nenáročný materiál. Pokud si přejete, můžete použít ne obyčejné nosníky, ale profilované s čepy a drážkami, které vám umožní sestavit položky, jako designér.

Mnoho stavebních firem nabízí projekty zděných zahradních domků ze dřeva a dokonce i celé sady prvků, které jsou dostačující k tomu, aby byly smontovány pouze do jednoho provedení. Takový dům je montován velmi rychle, ale náklady na něj budou patrné.

Podívejme se na hlavní etapy stavby srubu.

1. Postavíme základ, který může být stužen nebo stohován. Při stavbě velkého domu je nejlepší pásková základna, která se vyznačuje velkou spolehlivostí a schopností vydržet značné zatížení. Pokud se předpokládá výstavba malého zahradního domku, postačí výstavba sloupového základu.

Za účelem vybudování takového základu je nezbytné určit umístění sloupů, které musí být nutně umístěny v rozích budoucího domu a podél stěn s krokem 2m. V těchto místech je hloubka vrtání 1,5-2m, která je vyplněna betonem.

Jako suterén zahradních domků se často používají hotové betonové desky (např. O rozměrech 200x200x400 mm), které zasazují půdní lusky do hloubky asi 15 cm do předpaženého písku.

Poté, co je nadace připravena, na tovloží se list hydroizolačního materiálu, například ruberoidu.

2. Zařídíme rám. Na základových podpěrách položte dno (korunku, špalky) z nosníku 150x150 mm, poté vytvořte svislé podpěry ze stejného nosníku (nebo menší v profilu).

Pokud se rozhodnete postavit zahradní domek s verandou, v tomto případě musí nižší kulatiny prodloužit délku verandy a postavit je na další sloupy.

3. Černou podlahu zakrýváme deskami o tloušťce nejméně 20 cm.

4. Sbírajeme stěny z nosníku. Současně připojte upevňovací matice, zakryjte těsněním a položte na výsledné číslo další korunku. Každá vrstva je opatřena těsnicím materiálem, který může být použit jako poškrábání, mech, juta.

5. Zařídíme střechu. Pro instalaci krokví používáme desky 150h40mm a pro lišty a regály budou desky menší - 100h40mm. Pak je konstrukce pokryta nosníkem, který je položen střešní krytinou.

6. Hrubou podlahu přikryjte vrstvou z minerální vlny, která bude sloužit jako tepelná izolace, a pergamin - hydroizolační a parotěsný materiál. Pak můžete pokračovat do čisté podlahy, která je provedena ve formě desek, tlusté překližky, linoleum.

7. Zakryjte dům vnějším nátěrem a smaltem. Je tu další možnost, zajímavější - tkát bary s látkou nebo vlečkou.

8. Budova je připravena, je nyní možné instalovat dveře a okna, stejně jako vymyslet interiér zahradního domku. Pokud jste duchovně přátelštíVenkovský dům je nejlepším místem pro realizaci vašich fantazií. Opravdu, v městském bytě, zpravidla venkovský styl je nevhodný, a v zahradě - v té době.

Jak postavit štítový zahradní dům?

Zahradní domky jsou chráněny o řád rychleji než "konstruktér" baru, protože pro obložení bude nutné posílit na rámu ne malé dřevěné prvky a velké listy překližky. Trvá týden nebo dva, abyste měli lehkou letní budovu na svých stránkách, která vypadá docela solidně, pokud je vyšívaná dřevěnou látkou nebo obložkou. Jak již bylo uvedeno, stavba takového domu je téměř stejná jako stavba srubu. Podívejme se však na hlavní etapy výstavby a upozorňujeme na existující rozdíly.

1. Jsou instalovány základové stojany.

2. Rám domu je tvořen: spodním obložením, horním opláštěním, svislými podpěrami, krokvy. Stojí za zmínku, že pro další instalaci oken a dveří je nutné vytvořit jejich konturu z dodatečných polen.

3. Proveďte hrubou podlahu silných desek.

4. Zakryjte rám překližkami, upevněte je pomocí šroubů ke svislým podpěrám. Dále již uvnitř domu, obložení rámu s druhou vrstvou překližky, dřevotřískové desky, dřevovláknité desky nebo sádrokartonové desky. Aby byl dům teplý a nemrzli jste na chladných letních nocích, mezi první a druhou položili vrstvu izolace - minerální vlnu.

5. Připravte normální, čistou podlahu.

6. Střešní krokvyŠité překližkou, která je pak natřena sádrokartonem a pokryta střešní krytinou, například ruberoid.

7. Zakrytí domu vnějším obložením nebo obložením - je nutné, aby budova měla slušný vzhled a nevypadala jako levné hodinky.

8. Nainstalujte dveře a okna. A můžete si dovolit nejen dřevěná, ale i plastová okna - budou vypadat s moderním obložením podšívky a budou zcela ekologicky obložené.

Zde jsou všechny hlavní etapy budování hospodářských tříd. Základ každé takové budovy je postaven úplně stejně, ale u jednoho stavitele bude výsledek vypadat jako domek strýce Toma a na druhé straně - jako pevná letní chata. Spojením fantazie se dá přijít s takovou úpravou zdánlivě banálních listů překližky, že všichni sousedé se ponoří! Níže jsme sebrali fotografie některých z těchto malých domků - vzhled a zázrak!

Zahradní domky: sbírka fotografií

Viz články pro podobná témata:

 • Jak vyrobit hromadu vlastníma rukama - detailní etapy a dekorace
 • Jak vyrobit troubu na grilování vlastními rukama - detailně
 • Stavíme stodolu s vlastníma rukama - instrukce pro foto a video
 • Jak vyrobit polykarbonátovou střechu vlastníma rukama - přezkum etap
 • Jak postavit garáž na letní sídlo s vlastními rukama - úplný rozpis technologií
 • Vyrábíme automatická vrata vlastníma rukama - pluh a zpětný ráz