Střecha kapalina-kapalina: polymerový bitumen

Obsah článku

 • Druhy střechy
 • Rozsah použití litých střech
 • \ t
 • Technologie kapalného polymerního střešního zařízení
 • Při stavbě budov jsou uspořádány různé typy střech, ale každá z nich má stejné funkce, které jsou navrženy tak, aby maximálně chránily vnitřní prostor budovy před vnějšími faktory - deštěm, větrem, sněhem. Mezi různými materiály používanými jako střešní krytina pro instalaci hydroizolační vrstvy je výplňová střecha oblíbená z mnoha důvodů:

  • vysoké hydroizolační vlastnosti;
  • odolnost vůči teplotním výkyvům prostředí (od -60 do +120 stupňů);
  • odolnost a odolnost proti opotřebení;
  • nepřítomnost švů;
  • odolnost proti ultrafialovému záření;
  • odolnost proti hnití;
  • dekorativní, díky širokému spektru barev;
  • trvanlivost nejméně 15 let;
  • snadná aplikace materiálu;

  ?

  Obsah
  1. Druhy střešních krytin
  2. Oblast použití střech
  3. Technologie kapalného polymerního střešního zařízení

  Výplňové střechy se dělí metodou zařízení na vyztužený, kombinovaný a nezesílený.

  fólie pro vyztužení hromadné střechy

  Zesílená, plněná střešní krytina se skládá z několika souvislých vrstev polymerně-bitumenové emulze, které obsahují vyztužené sklolaminátové vlákno nebo síťovinu.

  Kombinacestřešní konstrukce zahrnuje polymerovou pasty, válcovaných hydroizolačních materiálů a horní vrstvu štěrku, kamínky nebo vodotěsné barvy. Ve spodních vrstev kapaliny, použité levný střecha válcovaných materiálů. Výztužné vrstvy v tomto případě je horní vrstva kamene, barvou nebo oblázky.

  Nearmyrovannaya střecha - souvislý povlak emulze materiály, tmely, se aplikují přímo do spodní části tloušťky střešního do 1 cm. První vrstva je tenký pružný film, který se nanáší za tepla s použitím rozprašovacích a chlazení, tvoří nepromokavou úpravou, která je vyrobena dalším stohování tyto vrstvy tekutého střechou .

  ?

  srovnává na střechu byl široce používán nejen ve stavebnictví, ale bytové a občanské.

  • V závislosti na použitém materiálu, se kapalina střecha schopná odolat těžkých břemen a může být využita k vyrovnání střech. V tomto případě je střecha by mohl dělat na zahradě-parku parkovací místo veřejné rekreace, atd
  • se používá pro opravy na měkkých střech.
  • Použití bitumenu a polymeru tmelu použít při konstrukci střechy vzácné, zvláště důležité při zpracování adjacencies míst na střešní parapetů, přeliv dřezů, světlíky, komíny a větrací kanály, k čištění odpadních východů na střeše kanalizačního potrubí, aby nedošlovyžaduje řezání válcových materiálů, měřidel, lepení těchto materiálů.
  • Hydroizolační zařízení na balkonech, markýzách.
  • Zařízení a opravy střech se zvláště složitým uspořádáním střechy.
  • Lze použít v průmyslových objektech, kde jsou zakázány podmínky technologické výroby, používání otevřeného ohně při montáži a opravách tradičních asfaltových střech.

  výhody tekutých střech

  \ t

  Základem zařízení polymerní střechy může být betonová deska, strom, kov, spojivo z cementu a písku, válcovaný střešní materiál, azbestocementové desky.

  Kapalinové střechy mohou být umístěny na střechách s různými svahy. Nejoptimálnější zaujatost, pokud jde o ekonomiku, 2, 5%.

  Tímto způsobem bude prakticky plochá střecha minimální průtok materiálu, protože nebude přesahovat přes hrany. Méně pracovních nákladů, protože ploché střechy jsou mnohem snazší a bezpečnější pro přesun pracovníků. Na střeše s minimálním sklonem, pokud není využíván, není možné nosit výztuž.

  Při sklonu střechy do 25% je nutné zpevnit střechu kapaliny, aby se zabránilo úniku roztaveného materiálu přes svah.

  Pokud je sklon střechy větší než 25%, zařízení pro hromadné zastřešení se obvykle neprovádí. Někteří výrobci střešních prací, kteří používají nové polymerní materiály, se však používají pro stavbu a takové střechy.

  ?

  Před spuštěním asfaltového polymerního zařízeníStřecha musí být důkladně očištěna od prachu, nečistot, úlomků a vysušena. Jako materiál naneste horký asfaltový tmel, studený latexový tmel na bázi asfaltu s koagulátory nebo asfaltovou gumou.

  Pro lepší přilnutí polymerního materiálu k základnímu nátěru lze použít - bitumen rozpuštěný v oleji. Při použití latexové emulze na bázi asfaltu se základní nátěr připraví jednou emulzí (bez koagulátorů).

  přepážková jednotka

  \ t

  První ochranná vrstva je vyrobena z horkého tmelu, ve kterém je jemný štěrk, azbest nebo kamenná strouhanka. Následující vrstvy se aplikují pouze po vytvrzení předchozího. Mezi vrstvami vyztužený materiál, pokud to vyžaduje zvolená technologie montáže střechy. V tomto případě je zachována tloušťka každé vrstvy, která by neměla být větší než 2 mm

  .

  Zařízení střechy z polymerních materiálů začíná místy přilehlých kráterů přelivů a hradeb, tedy nejnižších míst, vzhledem k úrovni celé střechy.

  Na povrchu ošetřeném první vrstvou se umístí výztužný materiál, vyrovnává se a na něj se rozlévá horký polymerní živičný tmel, který impregnuje sklolaminát a přilepí se k základně. Poté, jak vyztužovací vrstva ztuhne, naneste následující vrstvy tmelu podle zvolené technologie. Nakonec se štěrk nebo kamenná drť aplikuje na horký tmel, čímž se vytvoří ochranná vrstva. Samotný okraj střechy je zesílen aplikací dodatečné vrstvy tmelu v tloušťce 5-6 cm a sklolaminátu.

  Výplň střechy může být uspořádána samostatně. V tomto případě bude cena tekuté střechy záviset na použitém materiálu, který je nyní v prodeji obrovské množství.

  Maloobchodní cena polymerních tmelů se pohybuje od 270 rublů. za jeden kilogram na 500. Když je střecha instalována specializovanými organizacemi, cena jednoho čtverečního metru střechy se pohybuje v rozmezí 150-800 rublů a závisí na ploše střechy. Čím větší je střecha, cena bude nižší.

  Spotřeba polymerního materiálu s novým střešním zařízením je až 8 kg na metr čtvereční, při opravě starého materiálu materiál nepřekročí 4 kg /kV. m.