Stropní vitráže - nové konstrukční řešení v designu stropu

Vitrážové podhledy (vitráž) - efektivní způsob, jak vytvořit jedinečný, nezapomenutelný interiér v bytě a soukromém domě, restauraci a kavárnu, výstavní síň a další prostory.

Stropní vitráže

Stropy z barevného skla v interiérovém designu prostor

\ t

S neomezeným výběrem výkresů, schopností vytvořit panel pro jednotlivé skici, můžete realizovat nejodvážnější návrháře.

Konstrukce stěn z barevného skla je sestavena ze skleněných vitrážových desek a univerzálního kovového závěsného systému. Takové konstruktivní řešení má řadu nepopiratelných výhod:

  • rychlá instalace;
  • možnost použití jakýchkoli stropních svítidel;
  • Nastavitelný meziprostor, který umožňuje skrýt vedení a komunikaci.

Kromě toho lze meziprostorový prostor použít pro umístění svítidel v něm a pro příjem osvětlených stropů z barevného skla. Světlo, které prochází barevným sklem, odráží v místnosti iluzi objemu a zvláštní atmosféru hlubokého středověku.

Stropy z barevného skla s osvětlením

\ t

Vitrážová okna jsou šetrná k životnímu prostředí, trvanlivá a praktická. Nejedná se o děsivou vlhkost, mohou se dokonce umýt vodou nebo použít stěrače.

Pro vytváření barevných závěsných konstrukcí byly použity různé druhy vitráží, nejčastěji používané pískování, kontury, fotorámečky a vitráže Tiffany.

  • Pískovcová vitrážová oknajsou získány s pomocí nejnovější technologie kreslení na sklenici barvené postavy (v jazyce odborníků - to je "zralý"). Povrch skla je ošetřen silným proudem stlačeného vzduchu, který obsahuje částice abrazivního materiálu. Pomocí šablony můžete získat různé obrázky a nápisy. Pískováním se získá matná kresba nebo reliéfní struktura skla nebo zrcadla.

Skleněná okna z pískovce

\ t
  • Okna z barevného skla Contour (lak) se vyrábějí ve dvou hlavních stupních: nejprve na zrcadle (častěji na skle, potřebný reliéfní obrys je zhotoven z výšky asi 2 mm z těžkého polymerního materiálu a pak vyplňte prostor uvnitř kruhu smaltovanými barvami). ze skleněných řezů.

Okna z barevného skla

\ t
  • Fotorámečky jsou vytvořeny pomocí speciálního polymerového filmu, který obsahuje fotografický obraz. Část tohoto obrázku je aplikována na každou desku z barevného skla. V hotové formě je foto tisk hotovou kompozicí, oddělenou kovovými prvky závěsné konstrukce. Pro výrobu fotografických materiálů se používá nejen obyčejné silikátové sklo, ale také akrylové.
  • Tiffany Vitráže - tato vitrážová okna jsou vyrobena speciální technikou Tiffany. Zde by měl být každý kus silikátu nebo akrylového skla naostřen a zabalen do měděné pásky, pak jsou všechny prvky barevného skla navzájem konjugovány. Tato technika se vyznačuje plasticitou aelegantní linie obrázku. Oddělené fragmenty barevného skla mohou být objemné: konkávní nebo konvexní. Použití akrylového skla snižuje hmotnost celé konstrukce, což je důležité pro instalaci podhledů.

PS A na dezert navrhuji sledovat video: Strop z barevného skla