Vrh pro henger s bakteriemi: výrobci

V dnešní době se stále častěji dozvíte o novém podestýlkovém materiálu, který je kvasným slovem s bakteriemi. Funkcí aerobních bakterií je zpracování ptačího odpadu života, neutralizace nepříjemného zápachu a přidělení určitého množství tepla. Článek vám řekne více o správném výběru materiálu na lůžkoviny ao tom, jak jej používat. Jaké jsou výhody vrhu pro henger s bakteriemi? Stojí za zmínku, že je vhodný pro všechny druhy kuřat: brány, orpington a další.

Obsah
 1. Co je zajímavé?
 2. Jaký druh postelí vybrat?
 3. Pozitivní vlastnosti bakteriálního vrhu
 4. Technologie použití
 5. Co mohou přední výrobci nabídnout?
 6. Videa. Kuřecí pouzdro pro bakterie

Co je zajímavé?

Mikroorganismy a enzymy jsou reprezentovány celistvým komplexem používaným ve vrstvě podestýlky. Materiál může být libovolný:

 • čipy;
 • piliny;
 • sláma;
 • sójová mouka;
 • rašeliník.

Pro vytvoření vrstvy je nejvhodnější pro začátek podzimu, v tomto okamžiku je počasí teplé a suché. Tloušťka může dosáhnout půl metru. Neposkvrněný vrh je ideálním stanovištěm pro aerobní bakterie, poskytuje obyvatelům kuřat zimování v teplých a pohodlných podmínkách, navzdory prudkému mrazu na ulici.

Během procesu rozkladu organické hmoty se uvolňuje velké množství organické hmotyteplo, které umožňuje ohřátí materiálu na více než +30 stupňů. Důležitým bodem je přístup kyslíku ke spodním vrstvám podestýlky, pro tento účel se systematicky provádí uvolnění horní části. Životnost takových pohodlných prostředků je 2 až 3 roky, potom bude třeba slepici zcela vyčistit. Jako obvaz obsahující organickou hmotu lze použít vyčerpané lůžko.

Jaký druh postelí vybrat?

Německá verze BioGermu je nejkvalitnější variantou. Bakteriální složka má světle hnědou barvu, přítomnost speciálních chutí pomáhá zbavit se specifického zápachu. Technologie pokládky je následující: v první etapě položte jednu vrstvu a použijte vodu pro potrubí, pak položte druhou, musí být také zvlhčena. Lék se spotřebuje v množství 100 g /2,5 m2. Vrh může být používán dva roky.

Pozitivní vlastnosti bakteriálního vrhu

\ t

Prostřednictvím hlubokého podestýlkového materiálu s bakteriemi lze vyřešit následující otázky:

 • Užitečné bakterie zaplní veškerý volný prostor uvnitř podestýlky, aby neopustily místo patogenních mikroorganismů. V tomto ohledu se snižuje počet onemocnění a kuřák má příjemnou atmosféru, kde není žádný žíravý, toxický zápach.
 • Vzhledem k alokaci tepla nelze použít velké množství umělého ohřevu. Kuřáci na takovém vrhu budou teplé a pohodlné, teplotní režim v podestýlce je udržován na ploše více než 35 stupňů.celý rok. Vzhledem k této specifičnosti jsou kuřata vždy v teple, což zase snižuje počet nemocí spojených s končetinami, a majitel nebude muset utrácet za vytápění.
 • Bakteriální podestýlka pomáhá řešit problémy se sklady kuřat. V obvyklém smyslu bude slepice pravidelně čistit od kontaminovaných materiálů a plýtvání životem ptáků. Nejnovější technologie umožní jednoduchou podestýlku v kompostové hmotě, která je ideální pro hnojení zahradních rostlin.
 • Životnost biologického steliva je až tři roky, což znamená, že výměna materiálů musí být méně často.
 • Je důležité vědět! Navzdory vysokým nákladům na bakteriální materiál budou vynaložené peníze velmi ekonomické. Zárodek enzymatické směsi s užitečnými bakteriemi na čtvereční metr prostoru pro ptáky.

  Technologie použití

  V dnešní době se v naší zemi používají méně časté bakteriální podestýlky, ale z připomínek je možné učinit podrobné pokyny pro ty, kteří novou technologii dosud nepoužili:

 • Místnost je zcela vyčištěna a podrobena dezinfekční úpravě. Je možné ho omezit na kuřecí stádo nebo v době přípravy na mráz. Nejlepší je položit ložní prádlo v polovině října.
 • Během dezinfekce je důležité nezapomenout na inventarizační nástroje, krmítka a pití. Všechny dřevěné povrchy ošetřete nejlepším vápnem. Toto opatření je důležité vzhledem k tomu, žepoté, co bakterie začnou uvolňovat teplo, začne se hromadit kondenzace v důsledku rozdílu teplot uvnitř a vně místnosti. Z důvodu vysoké vlhkosti může dojít k rozpadu desek a vzniku rzi na kovových částech.
 • Podlaha je pokryta zvolenou tloušťkou podestýlky půl metru. Můžete použít: piliny, slámu, hobliny, slunečnicové slupky atd. Hloubka se počítá ze skutečnosti, že materiály nebudou po dlouhou dobu nahrazovány a postupně se ztenčují;
 • V pokládané vrstvě si můžete vytvořit lék sám. Může to být jak granule, tak práškový nebo kapalný roztok. Správné používání bakterií by mělo být popsáno v pokynech, které jsou připojeny k nápravě. Zde se vypočítá přesné dávkování v prostoru místnosti pro ptáky;
 • V případě potřeby se voda používá k zavlažování podestýlky. Pak znovu vstřikování léku a další zalévání. Vše závisí na výběru drůbeží farmy;
 • Je důležité zajistit přístup kyslíku do vnitřku materiálů. Bakterie zemřou bez čerstvého vzduchu. Abychom se těmto problémům vyhnuli, stačí jednou za několik dní uvolnit odpadky pro tento inventář.
 • Potřebujete vědět! Pro začátek by bakterie v místnosti neměly mít negativní hodnoty teploty. Pro pokládku podestýlky je možné u indikátorů teploměru od +1 stupňů.

  Aerobní bakterie fungují tak, že během několika let se stelivo stane kompostem nebo humusem. Nejprve kompostová vrstvabude ležet na dně. Je snadné určit datum expirace, stane se humusem.

  Co mohou přední výrobci nabídnout?

  V současné době na domácím trhu není mnoho vrhů s enzymy. Zahraniční a ruské zboží je však vždy nejvyšší kvality, kromě toho je jednoduše používá. Nezáleží na tom, kdo tyto účinky způsobil sám, rozdíl je pouze v cenové kategorii a ve formě vydání. Mezi nejlepší producenty patří:

 • Domácí producent je zastoupen vrhem "Bajkal", který je vhodný pro obsah masa i slepičích vajec. Můžete si ji koupit v každém specializovaném obchodě. Materiál je opatřen podrobnými pokyny. Při použití v interiéru se stává teplý a suchý, žádný žíravý toxický zápach, snížené případy onemocnění. Vrh pro kuřecí jed s bakteriemi "Baikal EM-1" má nízkou cenu ve srovnání se zahraničními konkurenty.
 • Německá společnost představuje BioGerm, který se skládá ze světle hnědých granulí. Obsahuje nejen enzymy a bakterie, ale také speciální aroma, které neutralizují špatný dech drůbežárny. Než je materiál zcela rozložen, je distribuován podestýlkou, napojen a pak se akce opakují. Na 1 metr čtvereční celková plocha bude potřebovat 35 gramů drogy. BioGerm lze používat několik let.
 • Existuje čínský analog "NettoPlast" vybavený syntetickými enzymy a bifidobakteriemi. Má nižší funkci vytápění a můžeudržovat teplotní rozsah +25 stupňů. Pro letní chov ptáků to stačí. Bakterie se zavádějí do podestýlky a míchají. Není k dispozici žádná další voda. Kilogramy jsou dostačující na ploše 10 metrů čtverečních. Můžete strávit tři roky, náklady jsou ve srovnání s německým výrobcem nižší.
 • Dalším „vývojem“ Ruska je „Bioside“ s dobou užívání 3 roky. Princip je podobný Číňanům. Materiál podestýlky se může zahřát na +20 stupňů. Lacerace k nasycení spodních vrstev kyslíku se provádí každé 3-4 dny.
 • Videa. Kuřecí stelivo pro bakterie

  \ t