Zahradní postavy vlastníma rukama - příklad výroby

Bylo by žádoucí, aby vše, co nás obklopuje v domě a v této oblasti, vypadalo esteticky. Zde se snažíme zajistit pohodlné a krásné zahradní cesty, půvabné ploty, stylové záhony. Jeden z typů dekorů - zahradní figurky pro dachu - se stal v posledních letech velmi populární. Móda přišla k němu z evropských zemí, kde obyvatelé takto přilehlé území zdobí.

Pro odborníky, kteří se zabývají komerční produkcí zahradní výzdoby, existovaly specializované výrobky, například formuláře pro zahradní figurky. Pokud však plánujete vyzdobit svou vlastní zahradu, další náklady jsou naprosto zbytečné: můžete si dovolit materiály a nástroje, které jsou k dispozici v každém domě.

Materiály pro výrobu zahradních figurek

Ve skutečnosti je žádoucí téměř všechno, co obvykle považujeme za zbytečné: větve stromů, láhve z vody a nápojů, zbytky stavebních materiálů, jako jsou malé kousky dřeva, montážní pěna, omítka atd. Neodhazujte je! Z tohoto "odpadu" se mohou objevit velmi zajímavé dekorativní prvky.

Zahradní postavy v venkovském domě

Vynikající materiál - polystone, umělý kámen. Díky němu jsou tato mistrovská díla vytvořena. Jsou velmi trvanlivé díky absenci prasklin a dutin uvnitř, nebojí se počasí a teplotních výkyvů. Ale taková čísla jsou drahá. Více přístupné zahradní figurky sádry, nižší, nicméně, v síle.

Překvapivě krásné zahradní postavy z kovu. Zpravidla jsou vyráběny profesionály a jsou získávány v konečné podobě, protožecož je velmi obtížné. Pro individuální tvořivost je lepší zvolit více cenově dostupné materiály.

Mnozí dávají přednost poddajná při zpracování a strom životního prostředí. Samozřejmě, zahradní kusy dřeva jen krásné, ale tak, aby byly musí být opravdovým mistrem, a většina z nás - obyčejní lidé, kteří jsou motivováni touhou zdobit oblast poblíž svého domu.

Obrovská popularita zahradních kusů plastových lahví. Síť lze nalézt některé velmi zajímavé nápady pro výrobu těchto různých postav zvířat, skřítci, pohádkových postav, ryb, rostlin, kreativní kompozic.

Budeme vám vyprávět o natáčení „Možnosti rozpočtu“ - neobvyklý obrázek moai, která má prastarý původ, který má hluboký význam, a přesto ten, který stojí jen haléře. Dalo by se rád myšlenku vytvoření kus Velikonočního ostrova na vašich vlastních stránek.

Výroba zahradních čísel - „ochránců“ země

Na obrázcích staří obři ochránců byly velmi populární: Připomeňme si uši, chrání Velikonoční ostrov. Naši předkové věřili v magickou sílu gigantů. Ozvěny těmito myšlenkami zůstal v pohádkách, kde hlava obra pomáhá hrdiny. To se odráží v dílech klasiků.

Předseda obři

Chcete-li chránit před zlem jejich země a zároveň zdobit její postava s hlubokým významem? Nechceme naznačují, uděláte bodec růstu. Je to příliš velký struktura, která vyžaduje použití těžké techniky a práce. Ale jen málo dělathlava je docela schopná i jednoho člověka.

Není nutné vůbec provádět "plnou verzi". Dokonce i podstatně zmenšená kopie bude vypadat velmi atraktivní a zachová si své základní funkce: bude inspirovat respekt k majiteli stránek a mystickému vzrušení. A budete mít jedinečnou dodávku pro dekoraceMateriály a nástroje různých rostlin.

Materiály a nástroje

\ t

Aby se tyto zahradní postavy staly vlastními rukama, budete potřebovat následující:

 • cement a písek (lze zakoupit stavební řešení);
 • malý kbelík o objemu 5 litrů;
 • speciální nádoba pro rostliny takové velikosti, že je zahrnuta do zakoupeného lopaty;
 • výztužný drát;
 • drátěné pletivo;
 • pravoúhlá polystyrénová tyč;
 • nátěr na bázi vody (zvolte tmavé odstíny šedé).

Výrobní technika

\ t

1. Kbelík omotejte drátěným pletivem ve dvou vrstvách a odřízněte, upevněte okraj. Pro věrnost můžete drát uzamknout také, ale ne nutně: síť bude dobrá a bez ní. Vyčnívající hrany se ohnou dovnitř nebo odříznou, takže se později nepoškrábají.

2. Vytvořte nos, oči a polystyrénové sochy, zabalte mřížku a připevněte k ní drátem.

Naplňte mezeru mezi prvky montážní pěnou a nechte ji zcela zaschnout (potrvá nejméně 24 hodin). Pokud děláte zahradní figurky s montážní pěnou, měli byste být trpěliví: nedotýkejte se postavy déle: den je minimální!

3. Zabalte obal dvěma dalšími vrstvami síťoviny. Je nutné zajistit, aby byl pěnový polystyrenDobře zajištěné a ne posunuté. Poté se nanese cementový roztok.

Roztok se připraví takto: cement a písek se smíchají 1: 3, postupně se přidá voda (0,5 dílu). Postup vypadá zhruba jako hnětení těsta. Vaše "těsto" by mělo být takové, že pokud na svém povrchu držíte nůž, voda neplní a není zlomená. Roztok je vhodný po dobu 3 hodin. Pokud ji nepoužíváte okamžitě, nezapomeňte ji promíchat.

4. S malou zahradní špachtlí nebo špachtlí zakryjte rám cementovým roztokem, abyste se ujistili, že drát nevyčnívá z pod ním. Pokud malé detaily nemohou být okamžitě pokryty roztokem, nechte postavu sušit pár dní. Poté promíchejte čerstvý roztok, položte ho na zem tak, aby bylo pohodlné a dokončete práci.

5. Pokud se po vyschnutí soch objevily pracovní švy, upravte povrch stavebním nožem. Zbývající drsnost skryje nátěr.

6. Malování sochy by mělo být ve třech vrstvách, což by mělo za následek další po sušení předchozí. Po dokončení práce to nebude horší než hotové zahradní figurky z polystyrenu.

Hotová postava je kontejner s vysokým závodem - a vše: chovatel vaší země již začal své povinnosti. Toto číslo je nesmírně levné a jeho vzhled je tak neobvyklý, že je o něm „levný a rozzlobený“.

Mimochodem, podle zásady používané při výrobě mini moai, můžete vytvořit mnoho dalších tvarů. Jak jste již viděli, je to poměrně jednoduché a poměrně levné. Zapněte svou fantazii, zvednětevhodné "model" a vytvořit jeho kopii na svém webu. Je možné, že výroba zahradní výzdoby bude velkým nadšením pro vás po celý život ...

Viz články pro podobná témata:

 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr zahradního osvětlení
 • Vyberte květináče - fotografie a nápady na design
 • Dekorativní design a design studny v zemi
 • Hudba větru vlastníma rukama - děláme feng shui talisman
 • Zdobení zahrady abstraktního materiálu vlastními rukama