Zateplená podlaha v domě s vlastníma rukama

Správně uspořádané v podlaze domu je důležitým faktorem při udržování tepla.

Dobře izolovaná podlaha - komfort v domě

Jak udělat podlahu teplejší v běžném domě, být uvnitř a chodit po podlaze bylo dost pohodlné i v zimních mrazech? Z nejrůznějších variant izolace podlah je dnes nejžádanější:

 • dvojitý podlahový systém s dolním dnem podlahy;
 • zateplení starého podlaží při rekonstrukci a opravě domu.
 • V tomto případě nepovažujeme systém tzv. „Teplých podlah“, který spočívá v ohřevu podlahy pomocí speciálních infračervených struktur: vodní podlahy nebo fólie. Toto je téma jiného článku.

  Obsah
  1. Obsah
  2. Podlahy Chornovaya?
  3. Isospan D?
  4. Rockwool ROCKWOOL?
  5. Čistá podlaha?
  6. Materiály pro tepelnou izolaci?
  7. Které materiály jsou v tomto případě nejvhodnější?
  8. Hydroizolace?
  9. Pořadí uzavření?
  10. Jak izolovat podlahu v rámu domu?

  Obsah

  • Černá podlaha
  • Isophan D
  • Kamenná vlna ROCKWOOL
  • Čistá podlaha
  • Materiály pro tepelnou izolaci
  • Hydroizolace
  • Postup stohování
  • Jak izolovat podlahu v rámu domu

  Ve fázi plánování budovy je vhodné uvážit, že duální systém podlahy znamená vlhkou podlahu a povrchovou úpravu.

  Přibližněvzhled podlahy může vypadat takto

  Specialista Sergej Anikeev doporučuje namontovat podlahu podle následujícího schématu:

 • červená podlaha;
 • nahoře film (například Ispana D);
 • na fólii - ohřívač v tloušťce asi 150 mm (typ minerální vlny);
 • na ohřívači - film (typ izospan B);
 • finální čistá podlaha je upevněna na fólii.
 • Po dokončení všech těchto akcí dostaneme v domě poměrně teplou a pohodlnou podlahu.

  Podlahy Chornovaya?

  Toto je první spodní vrstva podlahy. Obvykle se vyrábí z dobře přiléhajících, ale nerovných prken. Z výše uvedeného nalijte vrstvu písku nebo hliníku. Tímto způsobem je zajištěno dobré větrání podlahy. Pro dřevěný dům je to nesmírně důležité, protože zabraňuje vzniku plísňových infekcí.

  Přízemí v dřevěném domě je univerzální konstrukce

  Střešní podlaha na zpoždění - univerzální provedení. To je často používáno vývojáři. Desky se používají v tloušťce 3-5 cm, šířce asi 15 cm, které jsou upevněny šrouby ke stropním nosníkům. Laguny záměrně nedosahují zdí asi 2-3 cm a zbývající mezery jsou dobře vyplněny minivátem.

  Jak je uspořádána hrubá podlaha, podívejte se na video:

  Isospan?

  Takzvaný dvouvrstvý materiál s vysokou pevností, vyrobený z tkaniny z polypropylenu. Široce používané při řešení různých stavebních úkolů. Včetně ochrany proti pronikání vlhkosti. Materiálpoužitý v neizolované střechy pro ochranu střešní krytiny z vlhkosti a kondenzátu, které spadají do.

  Izospan odolné a vydržet těžké mechanické zatížení

  , vzhledem k vysoké pevnosti izospan vydržet značné mechanické zatížení, které je vystaveno při instalaci a při provozu, a také drží a zatížení sněhem.

  Izospan D Zastřešení volohoizolyatsiya používá jako neizolované střechy k ochraně dřevěných konstrukcí (podkroví) vlhkosti z kondenzace a atmosférických srážek a větrem, které se mohou dostat do míst gapping střechu.
  zejména na pevnost a odolnost proti ultrafialovému záření, může být úspěšně použit jako dočasná sezónní (3-4 měsíců) nátěrové hmoty na stěny a střešní krytiny.

  Aby bylo možné lépe seznámili s yzospanom, měli byste vidět malý videomateriálu

  Plochá střecha navrhne materiál použitý na páru izolace a hydroizolace.

  V případě lití cement-písek potěr na přízemí a ve vlhkém prostředí izospan D je aktivně používá jako hydroizolační vrstva.

  ROCKWOOL kamenná vlna?

  To je jeden z druhů minerálních výrobků. Kamenná vlna má vysokou tepelnou - zvukovou izolaci a vlastyvosti.Vyroblyayetsya hlavně z roztavených vyvřeliny. To skály, hlavně magmatická souvisí s gabro, čedičové skupiny a zavřít je projeho chemické složení metamorfovaných hornin a slínů je převládající složkou suroviny používané při výrobě kamenné vlny.

  Vata z kamene (čediče) je považována za nejlepší variantu izolace podlahy

  .

  Původ kamenné vlny ze sopek určuje její pozoruhodné vlastnosti. A především, materiál je dobrý tím, že není hořlavý. Jeho vlákna vydrží, ne tají, až 1000? С. Navíc díky otevřené pórovitosti vlny mají dobré tepelné a akustické vlastnosti. Její koeficient tepelné vodivosti - v rozsahu 0,035-0,039 W /m • K. Vzduch v pórech vlny má přirozenou nízkou tepelnou vodivost, je ve statickém stavu, což určuje tepelně izolační vlastnosti materiálu. Paropropustnost v důsledku pórovitosti je také vysoká - asi 0,25-0,35 mg /m • h • Pa. Hustota tepelné izolace může být v širokém rozsahu (přibližně 30 kg /m3 až 220 kg /m3), takže se liší i fyzikální a technické vlastnosti. Tuhé desky vydrží rozložené zatížení 70 kPa (700 kg /m2 M). Kamenná vlna je k dispozici s různými povlaky: hliníková fólie, papír kraft, sklolaminát atd.

  Chcete-li se seznámit s jedinečnými vlastnostmi rockwool Rockwool, doporučuji sledovat malé, ale zajímavé video:

  Ale jak přesně se podlahové vytápění provádí se stejnou rockwool, můžete zjistit z následujících užitečných videí:

  Čistá podlaha?

  Čistá podlaha je umístěna na hrubé podlaze. Obvykle se vyrábí z dobře pletených desekfrézování a spoje typu "drážka-špice", které jsou umístěny ve výšce asi 3-5 cm od hrubého. Deska je zhotovena v tloušťce 4-5 cm, šířka 10-15 cm. Desky tvoří na zadní straně speciální podélnou drážku pro výměnu vzduchu pod podlahou.

  Řezací deska je ideální pro konečnou podlahu

  V dřevěném domě je možné použít neomletou desku pro izolaci podlah, a například, spojenou s plstěmi, i varianty varianty desky s čepem, s kolejnicí v jazýčku.

  V takovéto desce je obličej natažen, ale žádné výrobky nejsou. Podlaha těchto desek je složitější, protože jejich zadní část není zpracována a volně sousedí s lagunami.

  Nejtěžší prací je však obložení s nerovnoměrnou deskou. Pokud jste museli zastavit na této možnosti, měli byste předem ošetřit přední stranu desek, pokropit misku topirotem.

  Desky jako dokončovací podlaha jsou položeny nad lagunami. Často se používají desky z dřevovláknitých desek, uzavírající profilové kolejnice mezi stěnami a podlahou. Sokly jsou ukotveny v pravých úhlech, podél délky a v rozích jsou odříznuty a pak spojeny úhlem 45 °. Sokly připevněné ke stěnám nehty, jsou zabity ve vzdálenosti 60-70 cm od sebe, stejně jako v místech kloubů. Podložka by měla být pevně přitlačena ke stěně, příčkám a podlahám.

  Materiály pro tepelnou izolaci?

  Při izolaci by podlaha neměla zapomínat, že všechny izolační materiály odpovídají jejich účelu a splňujíhlavní požadavky. To je především lehké, dobré izolační vlastnosti, bezpečnost při instalaci a provozu, trvanlivost a dlouhá životnost.

  Které materiály jsou v tomto případě nejvhodnější?

  Všimněte si nejvhodnější: skleněná vata, minerální čedičová vlna, pěnový polystyren.

  Minerální čedičová vlna, to může být považováno za optimální možnost - to se nezabývá, je poměrně hustá struktura, má nízkou absorpci vody. Při izolaci by měla být podlaha dřevěná skleněná vata vodotěsná, protože skleněná vata absorbuje vlhkost.

  Extrudovaný expandovaný polystyren bude dobrý v případech, kdy je požadována minimální tloušťka izolační vrstvy.

  Hydroizolace?

  Z řady moderních hydroizolačních materiálů můžete zůstat ve výběru PVC membrány. Nebo si vezměte obvyklý ruberoid, polyethylenový film a isoplast. Musíme přiznat, že dokonale ochrání váš ohřívač před vlhkostí.

  Pořadí uzavření?

  Pokládání izolačních materiálů na podlahu se tradičně provádí v následujícím pořadí:

  • Zastřešení na hrubé podlaze.
  • Na vrcholu vrstvy ruberoid nalil písek ve vrstvě 3-5 cm (nezapomeňte dobře vyrovnat).
  • Na písek naneste tlustý polyethylenový film. Měla by být připevněna k základně podlahy pomocí sešívačky nebo přibitými malými hřebíčky.
  • Vedle izolační vrstvy. Zde je volba pro vás. To může být jak pinolex, tak polystyrenová pěna, mají vynikající tepelně izolační vlastnostipohlcuje hluk, který lze snadno stohovat.
  • Nahoře můžete pokládat desky z dřevotřískové desky;
  • Dále síť pokrývá.

  Jak izolovat podlahu v rámu domu?

  K tomuto tématu je dobré video: