Betonová podlaha ve vaně vlastníma rukama

Zařízení betonové podlahy ve vaně bude nejsprávnějším rozhodnutím, pokud chcete udělat vše potřebné. Betonové podlahy se nebojí vlhkosti, pod vlivem vlhkosti v průběhu času, beton se stává silnější a silnější. Taková podlaha není náchylná k hnilobě, jako je tomu v případě dřevěné podlahy, je snazší se o ni starat, což dává betonovému svahu požadovanou svahu, z místnosti je snazší vyjmout vodu. Na betonovou podlahu můžete umístit keramickou dlažbu tak, aby vaše vana získala elegantní a útulný vzhled.

Obsah
 1. Zařízení betonové podlahy ve vaně
 2. Izolace betonové podlahy v lázni
 3. Provádění hydroizolace betonové podlahy
 4. Hydroizolace izolačního materiálu a provedení druhé betonové vrstvy
 5. Betonová podlaha v lázni: nové technologie

Zařízení betonové podlahy ve vaně

Aby se odstranily betonové podlahy z jejich hlavní nevýhody (přestože jsou betonové podlahy studené), musí být důkladně a řádně izolovány. Při umísťování betonových podlah v lázni je nutné omezit půdu, na kterou se drcený kámen nalije, a vyrovnat ji tloušťkou 120-150 mm. Je velmi dobré, pokud bude drcený podklad impregnován asfaltem. Sutiny, namočené v zemi, vezmou náklad z podlahy a rovnoměrně je rozloží po celé ploše k podkladové půdě.

Aby bylo možné betonovou podlahu v lázni izolovat, je možné za tímto účelem použít dvě varianty: pokládat betonový podklad podlahy ve dvou vrstvách, mezi nimiž lze uspořádattepelně izolační vrstva, nebo na podlaze betonovaného betonu, aby se vytvořila tepelná izolace, která je uspořádána na teplé podlaze dřevěných desek. Jaká možnost zvolit podlahové topení je pro vás rozhodnout.

V případě první varianty je nutné připravit vhodnou betonovou směs (nebo koupit hotový komoditní beton). Pro spodní vrstvu lze použít beton s většími frakcemi kameniva - sutě o velikosti 20-35 mm. Optimální tloušťka této vrstvy by měla být 120-150 mm. Je-li místnost malá, beton se pokládá a vyrovnává po celé ploše, ve větších prostorách stavitelé při pokládání betonu rozdělují podlahu dřevěnými nebo kovovými vodítky na lišty široké 1000 mm.

Je jednodušší pokládat beton a vyrovnat se s pravidlem, pohybovat se podél vodítek, vytvářet rovný betonový povrch, který v některých místech musí být dále zarovnán. Po vyrovnání, namáhání a plánování betonu je nutné odstranit vodítka, která zůstávají z dutin, aby se naplnila betonovým roztokem.

Aby čerstvý beton získal požadovanou pevnost, potrvá několik dní. Během této doby je třeba postupovat velmi opatrně, povrch by měl být zakryt pilinami a neustále navlhčen, aniž by byl beton suchý. Je třeba poznamenat, že beton získává pevnost pouze ve vlhkém prostředí, což je důležité zejména v počátečním období po jeho pokládce.

Tepelná izolace betonové podlahy ve vaně

Po dosažení požadované pevnosti spodní betonové vrstvy pokračujte v provedeníizolační vrstva. V této funkci, materiály jako:

 • struska kotle;
 • štěrk hlinitý;
 • hlinitý písek;
 • minerální minerály;
 • pěnový beton;
 • pěnový polystyren nebo polupan.

Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody. Například je k dispozici struska kotle a cenově výhodný materiál, hliněný drcený kámen, i když je dražší, ale celková tloušťka potřebná k zajištění normalizovaného tepelného odporu bude menší.

Polystyren má velmi dobré izolační vlastnosti, ale mělo by být známo, že není chráněn před účinky hlodavců, případně se zhroutí a postupně se mohou podlahy postupně snižovat, navíc je pěnový polystyren hořlavý. Ale jeho analog - polovina psa není náchylná k útoku na domácí hlodavce. Pro dosažení nezbytné izolační vlastnosti podlahy se používá pěnový beton, ale mělo by být známo, že tento materiál je hygroskopický, absorbuje vlhkost, upravuje podlahy s použitím pěny, je nutné provést dobrou hydroizolaci podlahy v lázni, chránit ji před vlivem vlhkých procesů a vody z areálu lázně a od vstupu půdy vod

Po provedení hydroizolace začněte provádět izolaci betonové podlahy v lázni. Chcete-li efektivně pracovat na stavbě zateplené podlahy, budete muset vyplnit a vyrovnat kotle strusky o tloušťce 250-300 mm, pěnový beton - 250 mm, tloušťka izolace z pěnového polystyrenu bude 75-100 mm, stejné množství z halfpipe. Bude třeba štěrk z keramiky100-150 mm

provádění hydroizolace betonové podlahy

\ t

Nezáleží na tom, zda se tepelný izolátor nepoužije, ujistěte se, že je uložen na předem připravené hydroizolaci na betonové spodní vrstvě. Může být vyrobena z válcovaných materiálů - ruberoidu, polyethylenové fólie, nebo použitím mazací, kapalné hydroizolace, která se prodává ve stavebních prodejnách připravených k použití v nádobách a nádobách. Před použitím tekuté hydroizolace, aby základní nátěr na betonový povrch, který způsobí, že vrstva tmelu hydroizolace nezůstane pozadu.

Hydroizolace izolačního materiálu a provedení druhé betonové vrstvy

Po provedení předběžné fáze práce proveďte spolehlivou hydroizolaci tepelně izolačního materiálu. To lze provést stejně jako v předchozím případě - kapalnou kompozici nebo válečkové materiály.

Pro pokládku horní betonové vrstvy se směs připraví z menších frakcí plniva, opatrně se vyrovná a vyrovná. Zvláštní nutnost při provádění betonových podlah ve vaně nepoužívejte kování, ale pokud je plocha podlahy významná, proveďte vyztužení betonu kovovou mřížkou s okem 100x150 mm nebo 150x150 mm.

Betonová podlaha ve vaně: nové technologie

Moderní technologie stavebních prací nabízejí nové způsoby pokládání betonových podlah, ve kterých se v některých případech používá pokládka keramických obkladů na tepelně izolační materiál bez použití druhé betonové vrstvy.

Ale v tomto případěpřísně dodržovat doporučení pro stavební proces. Pokud je například vybrán tepelně izolovaný izolační materiál, musí matka tohoto materiálu použít nezbytné značky s požadovanými vlastnostmi pevnosti a tepelně izolačních vlastností.

K tomuto účelu je na tepelnou izolaci uspořádána hydroizolační vrstva, na jejímž povrchu jsou zhotoveny vazby ze speciální cementové směsi, jejichž vlastnosti umožňují v její tloušťce 15-20 mm základ pro čistou podlahu keramické dlažby. Taková dlažba se lepí na velmi tenkou lepicí kompozici, která upevňuje každou uzavřenou dlaždici na podlahu.

V návaznosti na technologii výroby, za použití vhodného materiálu, vyrobíte betonovou podlahu v lázni s potřebnou tepelnou izolací a pevnostními vlastnostmi. Podávat takovou podlahu bude dlouhá doba, aniž by bylo nutné vynaložit značné náklady na opravu a údržbu.

Je vhodné číst navíc - Jak izolovat podlahu ve vaně, Jak udělat podlahu ve vaně, Uspořádání podlahy ve vaně. Také by vás mohlo zajímat - Vana z pěnových bloků vlastníma rukama.