Zelená v interiéru obývacího pokoje, kuchyně, ložnice, dětského pokoje, koupelny, kanceláře nebo skříňky

V interiéru je smysl zeleně pro každého jasný: harmonie a příroda, život, přirozenost a laskavost. Docela často, člověk, který přemýšlí o zelené barvě, vidí realitu živého dřeva, stromů, trávy. Mnozí odvážně tvrdí, že jsme zelení s přírodou, symbolem klidu a harmonie. Na člověka působí taková barva v interiéru místností jako pocit relaxace. Podívejte se na článek, které barvy kombinují v interiéru místnosti a harmonicky zadávají své oblíbené barvy.

V interiéru, z fyziologického hlediska, lze tuto barvu nazvat optimální, účinek této barvy je v rozporu s červenou. Ve světě bylo prokázáno, že ti, kdo tuto barvu přivítají ve svém životě, jsou tvrdohlaví a vytrvalí. Odstíny a kombinace v interiéru zeleně v domě přinášejí částice přírody, perfektně se hodí ke všem svým odstínům pro každou místnost. Většina světlých odstínů v této barvě činí atmosféru radostnou a světlou, zatímco láhev a olivová barva dávají pozor na mír a klid.

Obsah
  1. Přítomnost v obývacím pokoji obývacího pokoje a kuchyně zelené
  2. Interiér ložnice a děti. Kombinace zelené v ní
  3. Zelená barva v koupelně
  4. Interiér kanceláře nebo skříňky v zelené barvě
  5. Tipy pro lékaře

Přítomnost obývacího pokoje a kuchyně zeleně v obývacím pokoji

Začněme s kuchyní. Zelená barva v kuchyni vypadá trochu zima. Aby bylo možné vytvořit atmosféru útulnou a teplou, je nejlepší zelenábarva kombinovaná se slunnou žlutou. Člověk bude mít spoustu energie pro nové úspěchy a lepší náladu.

Pouze v zelených tónech nebude obývací pokoj vypadat správně. S největší pravděpodobností byste měli omezit nábytek této barvy nebo nějakého příslušenství a dělat stěny a podlahu ve světlých odstínech: béžové, měkké zlaté, bílé nebo světle modré, které dokonale zapadnou do interiéru. Takový pokoj bude citově lehký a uvolněný, navíc se stane lehkým a prostorným, může zapomenout na každodenní starosti a mít dobrý odpočinek.

Interiér ložnice a děti. Kombinace zelené v ní

Navrhnout dětský pokoj se zelenou barvou, hlavní věcí není přehánět to, jinak to způsobí nudu dětí. Krásná kombinace zářivě žluté a teplé zelené barvy vám dá nejen klid, ale i dobrou náladu a pozitivní pocity.

Když mluvíme o designu ložnic, většina lidí ví, že barva zelené barvy může způsobit ospalost člověka, má blahodárný účinek na nervový systém, dává pocit klidu, klidu a svěžesti, zklidňuje unavené oči. Ložnice je skvělou volbou. Vyberte si na non-světlé tapety, ložní prádlo ze světle zeleného odstínu a záclony. Tón "mořské vlny" v kombinaci modré a zelené je skvělý pro design ložnice.

Zelená barva v koupelně

Chcete-li použít v designu koupelny zelená by měla být opatrná, jako první sdružení tohoto interiérubude "vlhký" a "chladný". Dobře se kombinuje s teplými odstíny: zlacením, žlutou a béžovou. Například koupel v tmavě zeleném provedení, pokud je ještě malá, nebude vypadat velmi útulně. Tam bude pocit, ze spodní části stinné bažiny.

Interiér kanceláře nebo kanceláře v zelené barvě

Kabinet, zdobený zeleně, bude vypadat dobře. Zvláště slušný a vypadá hodně s přidáním zlaté tmavě zelené barvy, můžete se zastavit na smaragdové a malachitové odstíny. Někteří psychologové dospěli k závěru, že hledat východy ze situací a usnadňovat důležitá rozhodnutí v zelených stěnách, pomáhá zelená barva člověka soustředit se.

Tipy pro lékaře

Moderní lidé podle zdravotnických pracovníků nedostávají přirozené barvy, takže používají zelenou, aby si vytvořili vlastní domov. Stojí za to věnovat pozornost ucelenému interiéru bytu. Šťavnaté smaragdové odstíny koberců budou vypadat skvěle v dětském pokoji a hale, animují místnost, v každém pokoji lze použít světlé odstíny zelené. Nevystavujte oči jemně zeleně, proto je doporučujeme použít v kancelářích a knihovnách.

Skvěle kombinuje zelenou barvu ve spektru se všemi barvami. Fialová barva může být výjimkou. Dobře sladěné s teplými smaragdovými a salátovými barvami. Nezapomeňte na správné osvětlení v interiéru, protože výběr a umístění lamp není nedůležité.