Děláme rutarní - vše o piercingu v zahradě

Nedávno se v krajinářském designu objevilo nové, neobvyklé slovo "rutarian", které ukazuje složení plíseň, pařezů, kořenů stromů, doplněných rostlinami a zahradními sochami. Móda pro takové umění k nám přišla ze Západu - to je pochopitelné, protože slovo "rutarian" je ruská verze anglického "root", která je přeložena jako "root". Samozřejmě, že kořeny a zátky v zahradě byly použity pro dekorační účely ne jedno století, ale teprve teď rutarský získal status nezávislé jednotky krajiny umění. Vytvoření na svých stránkách nevyžaduje žádné zvláštní úsilí, žádné peníze, jediná věc, která je potřeba, je poryv inspirace a fantazie.

Obsah
 1. Obsah
 2. Nalezení "obyvatel" rutinského
 3. Příprava materiálů pro rotaci
 4. Umístění obydlí na zahradě
 5. Tvorba kompozic z kortexu a kořenů

Obsah

 • Nalezení "obyvatel" rutinského obyvatelstva
 • Příprava materiálů pro rotaci
 • \ t
 • Umístění obydlí na zahradě
 • \ t
 • Vytvoření kompozice korku a kořenů
 • \ t

Hledat "obyvatelé" rutaria

Rozhodli jsme se, že se ve vaší zahradě rutarie postavíte s celou rodinou do nejbližšího lesa - zde najdete vše, co je nezbytné pro realizaci jejich nápadů. Nejlepší asistenti ve sbírání neobvyklých materiálů budou děti, které budou určitě věnovat pozornost nejbizarnějšímu zápasu. Vyberte si ty, které již na první pohled způsobují, že určitá sdružení, která chtějí dát nějakou definici nebo jméno. Stanou se tvými hrdinybudoucí složení. Ale stává se, že forma v oblíbeném vrásku je poměrně běžná, ale kůra je nápadná svou bizarní povahou - vezměte si s vámi takový případ, bude to zřejmě užitečné pro vás.

Tady je křik, se kterým se můžete setkat!

Pokud je v lese rybník - vezměte v úvahu, že máte štěstí. V tomto případě se další obyvatelé morénového dubu, který nejenže vypadá velmi rafinovaně, ale i odolný vůči povětrnostním vlivům, může stát dalším obyvatelem vaší rutiny. Proto vám bude sloužit mnohem déle než běžné, neošetřené dřevěné materiály.

Příprava materiálů pro rotaci

\ t

No, tady jste přivedli své "trofeje" domů, teď je čas je trochu zušlechtit. Pokud je textura kortexu spíše dekorativní nebo pokrytá zajímavým mechem, pak se takové případy nedotýkáme, pokud v kortexu není žádná zvláštní krása, pak je lepší ji odstranit. Dalším krokem je léčba stromu ochranným zařízením, které ochrání vaše přírodní "sochy" před hnilobou a poškozením hmyzem. Někteří se domnívají, že pro tyto účely lak není nejlepší. Jeho lesklý povrch samozřejmě vypadá krásně, ale v tomto případě kompozice ztrácí jednu ze svých hlavních předností - přirozenost.

Korky připravené pro vytvoření kompozice

\ t

Umístění rutin v zahradě

Mít na svém místě rutináře by měl pochopit, že je povinen zapadat do obecného stylu zahrady. Věřte mi, že nebudete schopni harmonicky zapadat do běžné zahrady s přísnými geometrickými tvary. Rutina se hodípro pozemek ve volném stylu krajiny - tam to bude vypadat jako nemožné.

Zahrada kořenů může být udržována ve stejné barvě jako celá plocha nebo kontrastovat s ní. Docela zajímavé bude vypadat jako rutinská jako zóna překvapení - oko-skrytá kompozice, která se otevírá určitým obratem zahradní cesty.

Úžasný rutinský ve složení s jinými rostlinami

Vytvoření kompilace korku a kořenů

Uvedení prvků rutináře do harmonického složení, snaha o to, aby celkový obraz nebyl monotónní a plochý, ať je to tam, kde putuje, hledejte něco tajného a neznámého. Měli byste se snažit zajistit, aby vaši hosté nebyli zakořenění z dálky, ale chtěli přijít a zvážit svou práci blíže.

Rootář v zimní zahradě

Mnozí se slovem "rutarian" představují podobnou skladbu jako alpský kopec, který není vyložen z kamenů, nýbrž policistů. Proč nevystavujete takovou budovu? Vezměte si pár propletených zátky nebo je položte na sebe a vytvořte skluz. Křivky dřevěných prvků samy o sobě vypadají zajímavě a v rámci rozmanité vegetace se stávají opravdovými mistrovskými díly krajiny. Proto, aby tato "alpská skluzavka" ukázala svou výhodnou stranu, je nezbytné provést následující: v prázdnotě, vytvořené mezi záhyby, nalijte půdu, do které jsou okrasné rostliny vysazeny. Nejlepší z nich lze nazvat nenáročný "alpský" - novomanželé,křeče, zvony, hrboly.

Rutária v zimní zahradě

\ t

Je možné postavit další variantu rutarie, umístit na staveniště několik pahýlů různých výšek a zasadit je do nich. Za tímto účelem musí být pahýl bezpečně připevněn k zemi, vykopán na 10-15 cm a horní část jádra se odstraní pěchovadlem, které má zvláštní podušku. Pak to stačí naplnit půdou a zasadit květiny, které, jak roste, promění obyčejné pařezy na neidentifikované. V tomto druhu rotuery jsou nejreprezentativnější rostliny - petúnie, lobelie, žeruchy.

Houba s rostlinami - jiná verze rotuaria

\ t

Příležitostně je zde také tematická zahrada kořenů, ve které hrají dřevěné materiály roli soch, které vytvořila sama příroda. Například, velmi aktuální téma “ruského lesa”, plný leashami a skřítci od policajtů.

Také ve vaší zahradě můžete usadit pohádkovou malou mořskou pannu nebo zábavný dům - děti budou potěšeny a vy, budujete-li tuto nádheru, můžete se v té době cítit jako dítě.

Funny Osminozhek s vodní dýmkou

Je-li ve vaší oblasti malý rybník, bude vedle něj malá studna s malým kamenným lanem. Tato malebná malba je doplněna miniaturními dřevěnými kbelíky, z nichž vyrůstají jemné květy milující vodu - balzamy, pomněnky, žloutky. Pokud se vám podaří vybudovat jedinečný čáp v blízkosti studny nebo slatiny z mola, obraz vesnické „oázy“ bude zceladokončena

Rozhodnete-li se vytvořit ve své zahradě přesně stejnou rutinu, jejíž fotografii jste viděli v knize nebo na internetu, víte, že je téměř nemožné postavit dvě zcela identické skladby od otěží. Protože naprosto identické pařezy, plíce a kořeny prostě neexistují, tak vzhled vaší rutiny bude záviset nejen na vašem původním plánu, ale také na tom, jaké materiály budete schopni najít. Zahrnout svou fantazii a začít vytvářet - pak na vašich stránkách bude další mistrovské dílo, s pohledem, který každý host z vás bude mít nepostradatelnou touhu vytvořit něco podobného ve své zahradě.

Viz články pro podobná témata:

 • Topiary vlastníma rukama - typy, způsoby tvorby a péče
 • Zahradní labyrint - matoucí pohyby krajinářského designu
 • Zdobení zahrady improvizovaného materiálu vlastníma rukama
 • Suchý potok vlastníma rukama - Feng Shui v akci
 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design
 • Alpská skluzavka vlastníma rukama - jak vytvořit hornatou krajinu