Dvorinka pro koupel

Dvorinka pro koupelnebo krb - to je nezbytný a praktický atribut, bez kterého žádný soukromý dům nebo chalupa, ve které jsou tyto budovy, nemůže dělat bez. To může být nejen užitečné, ale velmi atraktivní a dokonce zdobí oblast, v souladu s altány, lavičky, a tak dále.

Majitelé soukromých domů jsou zvyklí na skladování palivového dříví v přístřešcích nebo batovce. Je však třeba mít na paměti, že tyto struktury neposkytují potřebný vzduch pro větrání dřeva, takže dřevo tam plíseň a vlhkost. Uvnitř domu, v určité místnosti, je velká zásoba tohoto paliva obecně nebezpečná a nepohodlná.

Dvorinka pro koupel

Drovnya je docela možné dělat s vlastními rukama a tento proces není obtížný. Nastavte ji blíže k lázni.

Nejlepší materiál pro dvernitsa jsou borovicové tyče a desky. Měly by být suché, obecně nelze použít špatně sušené materiály, protože konstrukce z nich, jak dřevo schne, bude deformována. Po výběru materiálu je třeba jej připravit - pro výrobu obrobku - musí mít určitou délku a tloušťku. K tomu budete potřebovat takové nástroje jako univerzální sledovací zařízení a elektrický pohon. Je však docela možné využít staré, již použité tyče, které jsou stále poměrně silné. Jsou potřebné pro základ konstrukce a pro jejich upevnění jsou potřebné desky. Také pro zesílení rámu jsou nutné skews, upevnění - hřebíky a šrouby, jakýkoliv materiál na střechu.

Nejprve následujteUrčete velikost plnovitsy, pokud jde o tvar, pak by měla být pravoúhlá. Jako označení pro budoucí budovu můžete použít kolíky. Pro základ, jáma je postavena v hloubce padesát sedmdesát centimetrů, a v nich jsou vložené paprsky. Dvě přední strany by měly být nad zadní stranou, aby mohla být střecha instalována s odtokem vody.

Pro zadní část sídla se stanoví dvě nebo tři řeziva. Jáma je pokryta kameny a jílem a je dobře zastrčená. Okamžité naplnění jámy nemůže být provedeno po etapách. V tomto případě bude konstrukce pevně fixována a bude to pro nic větrného, ​​srážek a času.

Desky jsem umístil uprostřed, zadní a boční lišty, nahoře a dole. Nejsou uklizené, protože dřevo by mělo být dobře větrané. Dodatečná pevnost rámu bude přidána k přadenům.

Jako základ pro použití střešní mřížky z desek - pevně přibitý k rámu. Střecha může být vyrobena ze šindele, ruberoidu, oceli nebo pozinkovaného plechu, tj. Z nejjednodušších a nejpřístupnějších materiálů. Také, dlaždice zbývající po výstavbě domu je naprosto vhodný.

Hotové dřevo může být lakováno nebo natřeno.

Palivové dřevo

Nyní víme, co by mělo býtdrovnitsa pro koupel,a bylo na čase mluvit o samotném dřevě. Naši předkové byli velmi selektivní, uctiví a dokonce mystickí ve svém výběru. Z ohně záviselo na tom, kolik bude vana horká, kvalita páru a situace v parní lázni. Staré stromy jsou špatnými dodavateli paliva, pára z nich je těžká,a vůně v místnosti není příliš příjemná. Na dně mrtvého dřeva bylo málo využití, spousta popela, ale velmi málo tepla.

V lázni nelze použít impregnované prádlo jakéhokoli druhu, jako například pražce. Mohou vyvolat nemoci.

Pro saunu je nutné skladovat suché dřevo s několika uzly, aby palivo spalovalo déle a rovnoměrně. Při spalování palivového dříví se doporučuje co nejdříve otevřít dveře pece, protože v tomto případě dochází ke ztrátě tepla.

Je lepší vyrábět kulatiny v zimě, protože v té době bylo v lese málo vlhkosti a zmrazené lynčování bylo docela snadné.

Nejlepší palivové dřevo pro koupel - borovice, smrk, bříza. Jsou-li kvalitní, naplní pár nádhernou lesní chutí a dobrým teplem.

Březové dřevo může ještě dezinfikovat prostory. Snadno blikají a prolínají. Ale je tu taková námitka: po několika letech skladování ztratí vůně. Kromě toho je březové dřevo izolováno z dehtu. Jedná se o březový dehet, který zůstane na stěnách potrubí a odtok směrem dolů, než může vyvolat požár.

Dubové palivové dřevo, pokud je řádně vysušeno, poskytuje vynikající teplo. Dub musí mít průměrný věk, protože mladé stromy rychle hoří a staré mají tendenci se rozpadat uprostřed a tvořit spoustu popela.

Palivové dříví se ale pomalu vznítí, ale dává stabilní teplo. Dlouho jsou považováni za uzdravující. V dávných dobách bylo takové dříví používáno pro koupel pro raněné, odebrané z bojiště. Kdyby byla kamna položena vápenným dřevempak byl med podroben a v parní lázni byla nádherná vůně léta.

V Rusku bylo olše nazýváno královským. Jejich parní lázeň pomohla vyrovnat se s problémem dýchacího ústrojí. Rohy byly pěstovány na suché půdě, protože dřevo z ní rychle vyschlo a po dlouhou dobu si zachovalo své vlastnosti.

Pokud jde o dřevo z osiky, je velmi těžké je zapálit. Proto existuje takový trik: kamna jsou vypálena s jinými polynomy, a teprve pak dejte osika. Oni hoří, kromě toho mohou vyčistit komín.

Jehličnaté dřevo z jehličnatých stromů představuje borovice, jedle a modřín. Poskytují příjemnou příjemnou atmosféru jehličnatého lesa, popáleniny horké a teplé. Když hoří, plazí se a hází jiskry - vypálí pryskyřičnou dutinu. Proto, když je používáte, musíte být velmi opatrní.

Je třeba chápat, že palivové dřevo pro koupel a její skladování není nepatrné. Majitel lázně je povinen se o to postarat. Z množství a kvality požáru záleží na tom, jak bude pára nafouknuta, což bude koupelová lázeň, teplo, pára. Pokud neznáte pravidla nebo omylem, můžete nabídnout koupele, které nejsou vhodné pro jeho chuťové dřevo. Ze špatného ohně v místnosti bude cítit pleseň a bažina, které budou schopny prosáknout. Lázeňský dům by proto měl být vzájemně sugestivní.

Vytěžením palivového dříví se usnadní dostupnost lesů a lze zakoupit i polinu. Při sklizni palivového dříví nemůžete neúnavně a nepoužívejte pro koupel žádné větve a hole.