Hostitelé v krajinářském designu

V zahradnictví pro tvorbu originálních kompozic se úspěšně používají nejen dekorativní kvetoucí rostliny, ale také poptávka po listí. Zde je příklad hostitele, nebo funnikya - jeden z oblíbených návrhářů a zahradníků rostlin, kteří jsou schopni přidat nové odstíny na paletu zahrady.

Hostitelem je vytrvalá listnatá rostlina určená pro okrasnou výzdobu zahrady. Pokud chcete výrazně přeměnit své stránky nebo nevíte, jak harmonicky dokončit již zavedený soubor v zahradě, věnujte pozornost tomuto zařízení, zejména proto, že to nebude hodně problémů při přistání a odchodu.

Mezi hlavními výhodami hostitele je třeba vzít v úvahu neokázalost, vysokou odolnost proti mrazu a rychlé přizpůsobení. Mohou být bezpečně vysazeny ve stinných prostorách zahrady - tyto rostliny rostou stejně dobře jak na sluncem osvětlených trávnících, tak pod silnými korunami stromů. Kromě toho, hostitelé jsou schopni udělat krásnou společnost pro téměř každou zahradu a květinové plodiny. To je důvod, proč se hostitelé v krajinářském designu staly nepostradatelným spojovacím článkem mezi ostatními dekorativními prvky a získali velkou popularitu mezi pěstiteli květin a zahradníky.

Obsah
  1. Vlastnosti a klasifikace hostitele
  2. Kombinace hostitele s jinými prvky krajinného designu
  3. Péče o květiny
  4. Hostitel jako základ pro úpravu terénních úprav

Vlastnosti a klasifikace hostitele

\ t

Hostitelé jsou krásnése vejde do téměř jakéhokoliv aranžování květin. Každá odrůda těchto rostlin má různou strukturu, tvar, velikost a odstín listů, což umožňuje úspěšně kombinovat v krajinářském designu nejen s řadou zahradních plodin, ale také různé stupně v jednom složení. Stín listů může být buď zelený, nebo modrý, zlatý a bílý. A jeden z úžasných rysů hostitelů je jeho schopnost změnit tón zeleň v závislosti na ročním období, povětrnostních podmínkách a věku rostliny.

Hostitelé jsou v zásadě přijímáni, aby byli rozděleni v závislosti na jejich růstu a účelu:

1. Pod 20 cm Tyto hostitele se také nazývají „trpaslíci“. Obvykle jsou vysazeny na záhonech s převážně kamenitou základnou.
2. Od 20 do 30 cm Je lepší uspořádat takové hostitele na některých vyvýšeninách a v blízkosti plotů.
3. Od 30 do 40 cm. S těmito odrůdami můžete rozdělit malou záhonku v kombinaci s květy rodiny šeříků.
4. Od 40 do 60 cm Vhodné pro rozsáhlé svěží záhony.
5. Více než 60 cm Lze použít jako křoví s nízkým růstem a jako samostatné prvky krajinářského designu.

Vzhledem k tomu, že vysocí hostitelé mají dostatečně rozvinutý kořenový systém, potom, když je vysadili do hustých řad, nelze se obávat výskytu plevelů v místě.

Kombinace hostitele s dalšími prvky krajinného designu

Atraktivní a vytrvalý hostitel v zahradním designu krajiny může být použit jak jako pozadí, tak i jako kvalitaNezávislý objekt zahradní výzdoby: na hranicích, při návrhu zahradních plastik, diapozitivů a fontán, doma i podél kolejí.

Zde je několik tipů na přistání hostitele:

- nejvyšší odrůdy jsou vysazeny v sólových variantách;
- trpasličí druhy jsou nejlépe umístěny na sjezdovkách a kamenných terasách;
- hostitelé s výškou 30 cm se doporučuje kombinovat s květinami na vysokých nohách;
- 40 centimetrů hostitelů zasazených podél okrajů dekorativních bazénů a nádrží;
- pro dosažení co nejefektivnější kombinace jsou hostitelé s i krátkými listy kombinováni s rostlinami, které mají kontrastní formu zelených rostlin;
- můžete také hrát v odstínech: zelené nebo modré hostitelé budou vypadat skvěle v kombinaci s červenými nebo nažloutlými kameny a bílými hostiteli - se stříbrnými kulturami.

Péče o květiny

\ t

Aby si hostitelé mohli užívat svého vzhledu po dlouhou dobu (a s náležitou péčí, kterou mohou žít asi 12 let nebo déle), je třeba dodržovat některá jednoduchá pravidla:

1. Pokud je to možné, vysévejte vzorky tak, aby tvořily hustý koberec nebo pravítko (to platí pro odrůdy s nízkým růstem).
2. Pravidelně krmte hostitele.
3. Nemůžete přehánět rostliny - nelíbí se jim, nechte půdu vyschnout.
4. Pro zimní hostitele stačí, aby pokryli padlé listí.
5. Neprovádějte půdu na místě a kolem záhonů květin - kontrolujte vzhled plevelů a časem upravte trávu.

Hostitel jako základ pro krajinářský design

Hostitelé dávají přednost práci jako začínající krajináři, stejně jako odborníci. Pokud první z těchto rostlin používá tyto rostliny jako základní prvek celého interiéru zahrady, pak jsou tyto rostliny potěšeny hrát s různými kombinacemi hostitelských a jiných zahradních plodin. Dnes prakticky každá zahrada může být nalezena hostiteli jednoho nebo jiného druhu a všude, kde budou vypadat vhodně a zároveň různorodě.

I přes veškerou zjevnou slabost hostitele se zahrada s takovými rostlinami transformuje - stačí natáhnout na trávník několik exemplářů, ozdobit květinový záhon nebo je ozdobit skaláremi.

V době kvetení se pupeny objevují na hostiteli a následně se šíří do jemných podlouhlých květů ve tvaru lilie nebo prodloužených zvonů. Jejich okvětní lístky jsou tenké a mají jemnou fialovou barvu. Někteří zahradníci odřízli květiny, protože ne vždy zapadají do celkové květinové kompozice. Proto, v dekorativním plánu, hostitel je primárně ceněn pro jeho tlusté a svěží zeleň sytých odstínů, ne pro květenství.

V případě, že neplánujete řezat hostitele, je nejlepší na místě umístit jednotlivé exempláře vysokých odrůd. Tímto způsobem kvetoucí hostitel nezlomí harmonický pohled na záhon a zároveň na něj přitáhne pozornost - vypadá to jako živá váza se spojkou fialových květů obklopených velkolepými zelení.

Je třeba mít na paměti, že krásný hostitel poroste pouzena zdravé, kultivované, mírně kyselé nebo neutrální půdě. Nejlepší je zasadit rostliny na místech chráněných před větrem.

V prvním roce hodnocení role hostitelů v krajinářském designu bude poměrně problematické - právě vysazené, ještě nebude mít dostatečnou formu a počet listů, ale v příští sezóně si můžete být jisti, že tato rostlina je skutečně nezastupitelná pro zahradní design. Vy a vaši hosté s jejich pompou a hustotou barev.

Přečtěte si o - jehličnany v krajinářském designu?

Rubrika: