Izolace lodžie vlastníma rukama je krok-za-krokem průvodce po fotografii

Za necelý týden lze studenou a větrnou lodžii proměnit v útulnou a teplou část městského bytu. Hlavní věc je jednat konzistentním způsobem, aniž by došlo k běžné chybě, kterou už ostatní udělali. Článek podává instrukce o izolaci lodžie vlastními rukama na konkrétním příkladu fotografie prováděného díla.

Při výpočtu nájemného se bere v úvahu nejen plocha obytné části, ale všech ostatních prostor včetně balkonu a lodžie. Většina majitelů domů tuto část bytu využívá pouze v teplém období. Situaci však lze snadno napravit, a to zejména proto, že vše je možné provádět vlastníma rukama.

Brýle jistě provedou odborníci z výrobce plastových oken, takže v této otázce se nezastavíme. Všechno ostatní je v našich rukou.

Teoreticky můžete zvládnout týden. Ale v praxi to přichází nejméně dvakrát až třikrát více.

Přibližný akční plán na izolaci lodžie na základě vlastní zkušenosti
První den

Odstraňujeme všechny cizí předměty. Vrtání a zdvih stěn v místech, kde bylo plánováno pokládat elektrické kabely, instalovat elektrické zásuvky a spínače světla. Pokud existují kovové prvky, které mohou být demontovány bez ztráty pevnosti lodžie, očistěte je od rzi a zakryjte všechny antikorozní polyuretanové barvy.

Poté jsou všechny stěny, strop a podlaha důkladně ošetřeny houbou a plísní. Pokud tak neučiníte, riskujete, že po několika letech vytvoříte podmínky pro trvalé nachlazení nebo dokonce plísňové infekcepneumonie Většina roztoků pro léčbu je velmi toxická, takže pracujte v respirátoru a důkladně kartáčujte (nebo si koupit nový). Počkejte 24 hodin, než roztok přejde na zeď.

Druhý den

Namažte všechny povrchy základním nátěrem (můžete okamžitě pokračovat v další práci, rychle schne). Stěny zakryjeme jednou vrstvou tepelné izolace z fólie (pěnový pěnový hliník, hliník). Aby se nerozpadl, připevníme se na oboustrannou lepicí pásku. Současně všechny kusy fóliové izolace opatrně spojují okraj s hranou metalizované pásky. Nenechávejte prázdná místa, nátěr musí být pevný.

Položíme pravou a levou stěnu lodžie, stropu a čelní části (stejného parapetu). Pokud máte málo dovedností ve stavebních pracích, začněte s některou ze stěn, s výjimkou stropu.

Dále naneste druhou vrstvu izolace ve formě desek z extrudovaného pěnového polystyrenu. Abychom je udrželi ve zdi, používáme plastové deštníky na nehty (asi pět kusů na jeden list plus na spojích, aby byla zaručena stratifikace). Hlavní zeď budovy nebyla dodatečně izolována, v budoucnu bylo vše uzavřeno sádrokartonem.

Všimněte si, že hřebíky deštníku musí být z plastu s jádrem, a ne s běžnými kovovými hřebíky (aby se zabily ve zdi, musíte předvrtat zeď). Nevyhazujte kusy, ale dejte je do sáčku zvlášť, budou nás stále potřebovat.

Když je vše připraveno - všechny spoje z pěnového polystyrenu, náhodnéprázdnota, místa s usmrcenými nehty opatrně naplněná montážní pěnou.

Třetí den

Na podlahu se položí listy vytlačované polystyrenové pěny. Aby bylo možné ušetřit můžete použít uložené oříznutí a kousky - hlavní věc je, že se vejdou do husté vrstvy. Není nutné připevňovat podlahu k podlaze, pro nás to bude dělat gravitaci.

Výslednou strukturu vyplňte směsí z pískového cementu (DPS) tak, aby pokryla izolační vrstvu o 2-3 cm a nezapomeňte, že při míchání si můžete vzít nejlevnější variantu, která se doslova rozdělí do očí. v této fázi.

Teď budeme potřebovat přestávku alespoň dva dny, aby bylo vše těžší.

Čtvrtý den

Pokud žijete v chladném klimatickém pásmu, můžete stěny a strop vložit jinou vrstvou fólie. Osobně jsem to udělal s parapetem.

Je třeba poznamenat, že přední stěna může být dodatečně položena minerální vlnou: čím více budeme mít heterogenní vrstvy, tím lepší bude ochrana před chladem.

Ve ​​většině doporučení se doporučuje zaplnit dřevěné kolejnice a upevnit listy "obložení", PVC nebo sádrokartonových desek. (Příklad dokončení balkonu s PVC panely.) Nicméně, nemůžete ztratit tolik prostoru - pěkné dřevěné desky s tloušťkou podlahy parketové podlahy - hlavní věc je, že tam byla vůle pro vzduch, který bude hrát roli další izolátor. V mém případě bylo rozhodnuto použít sádrokarton, který byl ošetřen pro větší ochranu proti vlhkostizákladní nátěr

Listy stěny sádrokartonem.

Před pokládkou, natáhněte elektrický kabel do budoucích zásuvek a osvětlení (aby se zabránilo zapomenutí, můžete jej připojit na oboustrannou pásku drátěného lana v místech, kde by se měl „potápět“ pod pláštěm). Pod okny položte pěnu, protože vždy existuje pravděpodobnost zamrznutí a deformace těchto ploch.

Pátý den

Ujistěte se, že je místo, kde můžete instalovat parapet.

Konzoly pro montáž parapetů.

Zvažte jeho tloušťku předem, je-li to nutné, namontujte dorazy (to platí zejména v případě, že v rodině jsou malé děti nebo dospělí, kteří se s lokty spoléhají na svou váhu).

Šestý den

Montujeme parapety - v mém případě se jednalo o obyčejnou plastovou variantu, která byla zasazena na lepidlo.

Hlavy samořezných šroubů se používají k upevnění sádrokartonu a spojů opatrně špachtlí tak, aby konečný povrch byl co nejhladší.

Pokud je tapeta velmi lehká (v našem případě to bylo s bílými stropními dlaždicemi) - dodatečně naneste vrstvu lehkého tmelu.

Strop byl pokryt bílými plastovými obklady.

Podlahu naplňte samonivelační směsí. Zde je žádoucí šetřit a nakupovat kvalitativní variantu, aby podlaha byla stejná a hladká.

Vzhledem k tomu, že finální vrstva je vysoká 1-2 cm, po 24 hodinách je již možné pokračovat v další práci.

Den sedmý

Na podlazelodžie daly obložení a laminát. Správný výběr substrátu vám pomůže s článkem "Který substrát pro laminát zvolit?"

Příprava pro pokládku laminátu na lodžii.

Posledním krokem byla instalace zásuvek, výhybek svítidel v místech, kde byly plánovány. Kromě toho sem byly přesunuty závody a regály.

Už dva roky se těšíme na mimořádně teplou oblast lodžie, za kterou jsme stejně jako všichni ostatní platili nájemné dříve (můžete si prohlédnout pohled na účet).

Výsledek naší práce na izolaci lodžie.

Přípravné práce na chybách v izolaci lodžie

Pokud je vše provedeno správně, nemusíte ani instalovat teplou podlahu nebo nástěnný ventilátor (nakonec neskončíme). Jediné, co je třeba udělat, je udržet okna v bytě mírně zakrytá v zimě, takže teplý vzduch může vstupovat do lodžie. Rozhodl jsem se jít radikálně - okna jsem dovedl do bytu úplně, ale to je důvod pro další stavební historii.

Často je však možné pozorovat neúspěšné varianty i profesionálně provedené izolace lodžie. Proč se to děje? S největší pravděpodobností se umělci pokusili, ale ve fázi plánování přišli o několik velmi důležitých okamžiků.
Podívejme se na ně podrobně.

Vzhled

Je možné, že v některé části lodžie chcete udělat okna na podlahu a někde na druhé straně pokládat cihlovou plochu s mřížkami uzavřenými pouze mřížemi. Udělejte to předem a v teplém obdobíroku

Pečlivě zkontrolujte horní hranu betonové desky nad lodžií - pokud se rozpadá, má hranolky a díry: vše musí být provedeno před tím, než je vše prosklené. V opačném případě, když začne běžet, budete muset zaplatit za služby stavitelů s horolezeckým vybavením.

Ve velké většině případů se pro postup zasklení (pokud nemáte stavební památku architektury) nevyžaduje povolení od žádné vládní agentury. Pokud ale žijete v posledním patře a nemáte betonovou desku - zde musíte pobíhat a utíkat sbírat potřebné certifikáty, jinak mohou obzvláště škodliví sousedé dostat to, co vás donutí zničit všechno, co jste postavili. Kromě toho budou stavby komplikovat prodej bydlení.

Instalaci paraboly a klimatizační jednotky však budete muset přizpůsobit vaší HOA. Ačkoli ve většině případů je to jen písemné prohlášení ve volné formě. Přemýšlejte o tom, zda chcete instalovat klimatizaci - v této fázi, její instalace způsobí minimální poškození vaší kabelky a opravy již hotové (jen mějte na paměti, že montáž od vás bude mít alespoň stejné množství jako nejlevnější klimatizace ve společnosti, kde jste si objednali )

Totéž platí pro parabolu - nejlepší možností je namontovat ji právě teď. Pokud rozpočet neumožňuje zajistit předem alespoň anténní vodič.

Zasklení lodžií

Nejlepší možností pro zasklení je dvojitá tabule, protože na rozdíl od dřevěných rámů poskytuje ménětepelné ztráty Samozřejmě je nutné instalovat tepelně úsporná vakuová okna.

Je velmi žádoucí, abyste měli mikrovlny, v opačném případě zamrznou na zásuvkách v zimě, nebo sedí v nepříjemné místnosti. Přemýšlejte předem, kde se otevřou okna, takže je vhodné větrat byt nebo umýt. Kde budete hrát proti komárům, musíte si objednat rozšířené možnosti (aby kočky nebo děti nevypadly). Pokud to rozpočet dovolí, můžete si objednat dokončovací plasty nejblíže barvě budoucího zpracování místnosti. Ve fázi přijetí práce jsme přesvědčeni, že okno je dobře zavedené a vodotěsné.

A hlavní věc - nezapomeňte diskutovat o tom, co je třeba nainstalovat s ústupem 6-10 cm od zdí, stropů a podlah. Toto je nejzákladnější bod, protože jinak nebudete schopni umístit izolační materiály kdekoli.

Izolace stěn lodžie

Vnější stěna z cihel a betonu má tloušťku 50-60 cm a potřebujeme chránit před chladem pouze 10 cm izolačních materiálů. Je to možné? Ano. A to je důvod, proč v nových domech tenké stěny chrání byt před chladem, a ve starých někdy to nepomůže ušetřit teplo i tlusté zdivo.

Povšimněte si, že tepelná izolace fólie se prodává v rolích o tloušťce od 4 do 10 mm a extrudovaný pěnový polystyren se prodává v deskách o tloušťce od 10 do 60 mm (pěna je levnější, ale poskytuje mnohem horší ochranu před chladem). Čím širší jsou materiály, tím lepší je ochrana před chladem. Nicméně, odhady nákladů- více

Všechny trhliny jsou ošetřeny montážní pěnou (polyuretanová pěna). Je lepší koupit pistoli a válce; jednorázové možnosti jsou dražší a zbytky v nich nelze znovu použít.

Při montáži jakýchkoliv konstrukcí se snažte nevytvářet "studené mosty" - při upevňování izolačních materiálů nepoužívejte kovové hřebíky nebo alespoň nedovolte, aby pronikly hlouběji než 50% tloušťky konstrukce.

Parapety a záclony

Je lepší použít plast. Mramor je podstatně dražší, v zimě bude vždy chladný.
Přemýšlejte předem - obvykle není na lodžii moc místa, které by bylo možné použít s tradičními závěsy. Proto je nejlepší volbou rolety.

Většina z nich je namontována přímo na pohyblivé části plastového okna, a proto vyžaduje instalaci odborníkem. Pokud chcete udělat vše sami: vyberte ty, které jsou nastaveny na rámu okna. Níže je mnoho žaluzií k instalaci magnetických skříní: ve skutečnosti to není příliš užitečné: magnety jsou "slabé" a se silným větrem nedrží. Kromě toho, pokud chcete tolik, můžete přidat tuto funkci po (provedené sami nebo objednané extra).

Podlaží na balkóně (balkon)

Dozvíte se, že pokud nemáte balkon, a balkon - nesnažte se vytvořit velmi silnou výplň na podlaze: nemusíte se obtěžovat designem. Snad to bude snazší zaplnit podlahu expandovanou jílem a položit dvě vrstvy tloušťky překližky 0,5 sm. Nicméněv tomto případě budete muset ihned přivést konečnou tloušťku na požadovanou úroveň. Příklad dřevěného podlahového zařízení na balkóně.

Dlaždice a linoleum nemají nejlepší tepelně izolační vlastnosti, je lepší je nepoužívat.

Teplá podlaha a klimatizace

Pokud se rozhodnete instalovat klimatizaci nebo teplou podlahu předem, zjistěte, zda stávající elektrické kabely vydrží zátěž. V některých HOA je instalace teplých podlah zakázána.

Asi budete chtít instalovat další osvětlení - to jsou vodiče, lampy, spínače. Předem přemýšlejte, kam půjdou. Kromě toho doporučuji, aby několik elektrických zásuvek na balkon, i když se teď zdají zbytečné a zbytečné.

Pokud je k dispozici anténní vodič nebo trubka klimatizační jednotky, zkontrolujte, zda je to místo, kde se nachází, aby nedošlo k nechtěnému nasazení šroubů nebo hřebíků.