Jak izolovat podlahu na balkóně nebo lodžii: volba topení + instrukce krok za krokem

Jak izolovat podlahu na balkóně nebo lodžii: volba topení + instrukce krok za krokem

V městském bytě každý centimetr čtvereční na váze zlata. Proto je lidská touha v tom, co to bylo "zušlechťovat své domovy, vytlačit maximální praktičnost z každého koutu je zcela přirozené." Každý logik a racionalizátor, který se dívá na studenou lodžii, představuje dětský koutek, pak kancelář. Tak proč si neuvědomit sen? Hlavním úkolem, který bude stanoven před nově vytvořeným nadšencem, je potřeba provést řadu tepelně izolačních opatření, která zajistí komfort a pohodlí na území, které dosud není vybaveno. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak izolovat podlahu na balkóně (lodžie).

Obsah
 1. Obsah
 2. Volba optimálního topení
 3. Varianta č. 1 - Phephonol
 4. Varianta č. 2 - pěna
 5. Varianta č. 3 - pinolex (pěnový polystyren)
 6. Varianta č. 4 - minerální vlna
 7. Co mám dělat, než začnu?
 8. Obecná doporučení pro izolaci
 9. Jak izolovat podlahu na lodžii - popis procesu
 10. Alternativně teplá podlaha
 11. Video případová studie

Obsah

 • Volba optimálního ohřívače
  • Varianta č. 1 - Phephonol
  • Varianta č. 2 - pěna
  • Varianta č. 3 - Finoplex (pěnový polystyren)
  • Varianta # 4 - Minerální vlna
 • Co musíte udělat, než začnete?
 • Obecná doporučení pro izolaci
 • Jak se zahříválodžie - popis procesu
 • Alternativně teplá podlaha
 • Video případová studie

Volba optimálního ohřívače

Současné materiály pro izolaci jsou:

Varianta č. 1 - Phephonol

Jedná se o ohřívač poslední "generace" z hliníkové fólie a pěnového polyetylénu. Fenofol se ukázal nejen jako skvělý prostředek pro tepelnou izolaci, ale také jako dobrý hydro a zvukový profer. Průmysl nabízí spotřebiteli jednostranné a dvoustranné vzorky.

Podlahové vytápění na balkoně pěnou

K dispozici v rolích, tloušťka - 3-5-10 mm. Důležitou výhodou použití pěny je úspora místa vyhrazeného pro ohřev.

Pro lepení kusů materiálu použijte hliníkovou lepicí pásku.

Technologie izolace pomocí pěny vyžaduje její společné použití s ​​přesně určenými vlastnostmi.

Varianta č. 2 - pěna

Tento ohřívač "zakořenil" ve stavebnictví po dlouhou dobu. To je používáno k tomuto dni kvůli jeho lacinosti. K dispozici v plechech tloušťky 2-10 cm. Skvělé pro zahřívání podlahy balkonu. Kusy pěny umístěné mezi poleny podlahy odhalují, že trhliny jsou napěněny, nanáší se povrchová úprava.

Izolace podlahy na lodžii pěnou

Varianta # 3 - Finoplex (pěnový polystyren)

Extrudovaný pěnový polystyren má "referenční" tepelně izolační vlastnosti. Mezi jeho další výhody patří nízká propustnost par.absolutní chemická setrvačnost, lehkost, snadné použití. Dražší než ostatní ohřívače. K dispozici v listech o tloušťce 2-3-5 cm.

Varianta č. 4 - minerální vlna

Porézní materiál, který připomíná klasickou vlnu. Příjem minerální vlny z vlákna (čedič, sklolaminát), prošel cestou taveniny, protahování, chlazení, drcení. Ona se nebojí vlhkosti, udržuje teplo dobře.

Teplé podlahové vytápění na balkóně s minerální vlnou

Z nevýhod je třeba zdůraznit nepohodlí při práci s ním - materiál se chvěje. Minerální vlna se vyrábí v rolích a listech. Na rozdíl od jiných ohřívačů může proniknout do trhliny. To je významné plus.

Co mám dělat před prací?

Není žádným tajemstvím, že balkónová deska je náchylná k atmosférickým vlivům, má pravidelný "kontakt" se srážkami. V "letním" domě může dojít k absolutní nevýhodě - jazyk pak vůbec nevede k oteplování, ale spíše k opravě nebo dokonce zničení návrhu. I když je třeba poznamenat, že viditelné jsou zejména případy provozu. Všechny pochybnosti o síle a spolehlivosti desky jsou nejlépe rozptýleny v dialogu se správcovskou společností. Nadbytečné budou také informace o maximálním přípustném zatížení.

Není-li balkon demolice ohrožen a jeho stav je více než uspokojivý, pak můžete vyzbrojen úrovní a čárou, abyste zjistili zakřivení desky a požadovanou úroveň zvedání podlahy. Všechny požadované hodnoty by měly korelovat s reálnými možnostmi.

Nastavte podlahubalkon nebo lodžie je vyšší než v pokoji je hloupý - a to je zřejmé. Mělo by to být buď na úrovni, nebo o něco nižší.

Důležité! Je nebezpečné vylévat na balkon "tunu" šroubů pro zvýšení úrovně.

Dalším důležitým krokem by měla být obecná izolace balkonu. Konec konců, zima přichází nejen z podlahy - holé zdi a střechy, ale i jejich práce. Pokud nedržíte jejich izolaci, pak bude smysl „cvičení“ s podlahou malý.

Obecná doporučení pro izolaci

Pamatujte, že je zakázán výstup ústředního topení na balkóně (balkony).

Není nutné izolovat podlahu expandovanou jílem - tepelně izolační vlastnosti materiálu samozřejmě „nedosahují“ pěny; tloušťka podlahy, izolovaná s pomocí, bude poměrně velká.

Práce s podlahou by se měla provádět po instalaci izolátoru na stěny.

Jak izolovat podlahu na lodžii - popis procesu

Vedení podlahového vytápění na balkoně nebo balkonu není tak obtížné. Obtížné pro ty, kteří nechtějí uniknout. Budete potřebovat následující spotřební materiál a nástroje: vrták s tryskou; perforátor; elektrobogger; montážní láhev z pěny; stavební nůž; tužka; šrouby; Ruleta nosníky; pěnový polystyren válcová pěna; Dřevotříska /překližka.

Pro začátek musí být povrch podlahy řádně vyčištěn. Můžete ho jen zamést, ale je lepší ho vysát. Tenký ohřívač (5 mm tlustý) by měl být položen po celém povrchu podlahy, v případě potřeby řezáním nožem. Snažte se použít celé kusy, abyste se vyhnuli velkému počtu spojů. Po ukončení tohoto \ tPrvní vrstva musí proniknout celým balkónem po obvodu, bez chybějících spojů a spár. Stejným způsobem byste měli vytvořit druhou vrstvu.

Schéma již zahřáté podlahy

Dále musíte měřit šířku lodžie a pomocí elektrického nářadí řezané trámy. Vzdálenost mezi příčníky by měla být asi 50 cm. První a poslední lze instalovat s odstupem 5-10 cm od stěny. Po předchozím "vzorku" by měly být pruhy pevné. Každá z nich je upevněna na 4 šrouby a krajní část by měla být umístěna tak, aby byla od sebe vzdálena 7-10 cm. V této fázi se fixace provádí bez vyrovnání v úrovni.

Nyní byste měli začít plnit štěrbiny mezi polystyrenovými tyčemi (30-50 mm). Tloušťka materiálu je dána parametry nosníku. V ideálním případě by měl být ohřívač s ním vyrovnán. Snažte se udělat polystyren co nejhustěji do otvorů - čím menší jsou trhliny, tím lépe. Pokud ještě "vyjdou", vezměte pěnu a projděte se po celé podlaze, vyplňte prázdnotu.

Pěnová pěna o požadované velikosti (délka balkonu + 40 cm) odřízněte, položte ji na podlahu fólií nahoru - tak, aby se dostala na protilehlé boční stěny 20 cm. Pokud se vzhledem ke konstrukčním vlastnostem balkonu nebo lodžie nepokryje určitá plocha podlahy, je třeba ji na příslušnou velikost položit.

V této fázi probíhají práce na zateplení - začíná fáze vyrovnávání podlahy pomocí podélných nosníků a instalace překližky nebo dřevotřískové desky.

Alternativně teplá podlaha

\ t

Desky z izolační (styrudurové) tloušťky 20-40 mm by měly být lepeny na betonovém podkladu speciálním lepidlem. Před položením teplé podlahy musí být ohřívač potažen tenkou vrstvou stejného lepidla nebo na něj nanesena svařovaná kovová mřížka. Určete výběr topného úseku, který pomůže informovat o specifickém výkonu systému. Pro balkony je to v podstatě 150 W /m. náměstí

Uvažujme o příkladu. Pokud jsou tepelné ztráty lodžie malé a požadovaná teplota je 18 stupňů, pak je výkon 150 W /m. Q bude dostačující. Krok pokládky teplé podlahy bude asi 12 cm. Můžete také použít tenkou, teplou podlahu: vyhnete se zvýšení úrovně podlahy a snadno se instaluje.

Instalace teplé podlahy se zpravidla provádí pomocí pásky (montáž). To vám umožní poskytovat neustálý tah kabelu. Výjimka - tenká teplá podlaha. Matka pro něj - s lepící základnou, která značně zjednodušuje instalaci

Je možné dosáhnout stejné teploty, která přesahuje 20 stupňů, pokud je specifický výkon značky 180 W /m. náměstí Krok stohování by měl být 10 cm. Pokud jsou tepelné ztráty balkonu dostatečně velké, aby bylo dosaženo pohodlných teplot, pomůže pokládka kabelu v kroku 7 cm.

Páska je rozložena přes tenkou vrstvu vrstvy izolačního lepidla upevněnou šrouby. Vzdálenost mezi řadami pásky by neměla překročit půl metru. Teplá podlaha se montuje v souladu s pokyny a doporučeními výrobce. Mezi větvemi je termočlánek, uzavřený v zvlnění. K termostatukonec topného úseku, stejně jako vodič z termočlánku. Je žádoucí, aby instalaci termostatu provedl zkušený odborník.

Přes kabel naplňte šroub (asi 5 cm). Tenká, teplá podlaha nevyžaduje tuto manipulaci: může být stohována přímo, například ve vrstvě lepidla na dlaždice. Provoz kabelu může být "aktivován" až po konečném vytvrzení potěru (tyto termíny by měly být uvedeny v popisu řešení).

Je velmi žádoucí, aby v pokynech pro materiály, které hodláte v budoucnu použít (lepidlo na dlaždice, linoleum) bylo zjištěno, že jsou vhodné pro použití v "režimu" teplé podlahy.

Video případová studie

Toto video ukazuje ještě jeden způsob izolace podlahy balkonu. Z něj se můžete dozvědět spoustu zajímavých znalostí - odborník, který vede mistrovskou třídu, bezpodmínečně vyvrátí některá obecně přijímaná doporučení týkající se podlahového vytápění na lodžii.

Univerzální způsob, jak izolovat podlahu, která je vhodná pro každého a neexistuje. Vyberte si nejlepší variantu, založenou na vašich finančních možnostech, konstrukčních prvcích balkonového prostoru a konečně na konečné destinaci.