Jak si vybrat a nainstalovat stropy z tkaninového napínání vlastními rukama

Dekorace stropu vždy trvá spoustu myšlenek majitelů. Koneckonců by bylo žádoucí, aby to bylo krásné a levné a rychle a kvalitativně. Jakákoliv práce související s dokončováním sádrového tahu však není na jeden den a vyžaduje značné finanční přílivy. Kromě toho bude během několika let nutné obnovit povrch. Tkaninové natahovací stropy jsou estetikou pro líné. Náklady na tyto stropy, a to i při instalaci, budou nižší než materiály pro štukování. Samotná instalace netrvá déle než několik hodin. Barevná řešení vám umožní uspokojit i velmi složité nápady na design, protože textilní stropy mohou být natřeny, aplikovány ručně nebo pomocí fotografického tisku.

Obsah
 1. Obsah
 2. Je to pravda a výroba textilních stropů?
 3. Skutečné přínosy textilních tkanin?
 4. Mýty a skutečné kvality?
 5. Co je lepší: tkanina nebo PVC?
 6. Technologie erekce?
 7. Propracované přípravné práce?
 8. Instalace nástěnné bagety nebo profilu?
 9. Napínání a upevnění látky?
 10. Fotografie - Příklady stropů napínání tkanin?
 11. Podrobné video instrukce?

Obsah

 • Pravda a fikce textilního stropu
  • Skutečné výhody textilních tkanin
  • Mýty a skutečné kvality
 • Co je lepší: textilie nebo PVC
 • Technika erekce
  • Snadné přípravné práce
  • \ t
  • Instalace nástěnné bagety nebo profilu
  • Napínání aupevnění látky
  • \ t
 • Fotografie - Příklady napínacích stropů tkanin
 • Detailní video instrukce

Je to pravda a výroba textilních stropů?

Moderní řešení napěťových stropů z tkaniny se objevila poměrně nedávno, ale již se jí podařilo růst mýtů. Toto je velmi kvůli touze výrobce a agenti prodeje inzerovat jejich zboží a vedl ke skutečnosti, že tkaniny látky jsou přisuzovány absolutně absurdní nebo protichůdné kvality. Na textiliích stropů se liší i svědectví skutečných vlastníků: od chvály ke zklamání. Snažte se proto vymezit mýty a realitu.

Skutečné výhody tkanin?

 • Odolnost vůči výkyvům teploty. Teplotní rozsah použití tkanin se pohybuje od -40 ° C do + 80 ° C. To umožňuje jejich instalaci v nevytápěných prostorách, například balkonech, verandách, balkonech, lodžiích, v nově postavených budovách.
 • Bezešvost. Tkaniny jsou vyráběny v různých šířkách, maximum je 5,1 m. To je dostačující pro natažení pásu bez švů ve většině místností. Pokud je šířka místnosti větší než 5 m, pak je instalace stropu tkaniny napnuta na celé ploše nemožné, protože hadry se nepřipojují.
 • Trvanlivost. Látkové látky se nedají snadno poškrábat nebo náhodně poškodit ostrý předmět, nůž nebo šipky.
 • Přesné montážní rozměry nejsou nutné. Tah stropní desky je zakoupen se zásobou a přebytek je odříznut.
 • Snadná instalace. Stropy s látkovou střechou nejsouvyžadují práci s tepelnou pistolí, vytápění místnosti. Všechny práce jsou omezeny na instalaci bagety a napětí plátna.
 • Materiál nespaluje.
 • Neelektrifikuje.
 • Můžete znovu natřít akrylovými barvami až čtyřikrát.
 • Mýty a skutečné kvality?

 • Ekologie. Materiál pro textilní stropy je absolutně syntetický polyester impregnovaný polyuretanem. V některých výjimečných případech tkaniny vyrábějí skleněná vlákna nebo přírodní vlákna, ale jejich přirozenost je snížena na nulu impregnací polyuretanem. Ve skutečnosti, argumentovat, že stropy tkáně jsou šetrné k životnímu prostředí, to znamená, že nepáchnou a nevypouštějí páry, a to ani v případě ohřevu. Na tomto ekologickém konci končí. Na druhou stranu: většina oděvů je nyní vyrobena ze stejného polyesteru, takže pokud budete nosit podobné oblečení, pak nebude strop syntetického napětí hrát žádnou roli.
 • Pouze tlak stropu PVC je schopen zadržet vodu v případě zaplavení, pružně ohýbaného

  .
 • Chrání před povodněmi. Strop stropu je opravdu odolný proti vlhkosti, proto je impregnován polyuretanem. Pevnost plátna je také dostatečná, aby odolala velkému tlaku vody. Ale tady je jedna podstatná nuance. Strop látky je nepružný, nepropouští PVC, takže v případě silné povodně, s největší pravděpodobností, tkanina praskne z kotevních úchytů, a voda bude stále nalévat do místnosti.
 • Propustnost vzduchu. Tento mýtus vznikl díky velkému úpletu plátna, ve kterém se zdá, jako by póry. Výrobci samiPochybují, že jejich plátna procházejí vzduchem. Tkanina strop tedy "dýchat", jako každý syntetický.
 • Snadné použití. Látkové plátno absorbuje pachy a na něm se hromadí prach. Nebudete mu říkat praktický. I když majitelé tvrdí, že strop se snadno umývá běžným hadříkem a mýdlovou vodou.
 • Co je lepší: tkanina nebo PVC?

  Co si vybrat strop napětí závisí především na podmínkách vykořisťování a na osobních preferencích vlastníka. Ihned bych chtěl objasnit, že stropy z textilií jsou dražší než stropy z PVC ne méně než 1,5 - 2krát.

  Stropy z textilního materiálu jsou k dispozici ve 20 standardních barevných řešeních

  Pokud vezmete v úvahu estetiku a barevnou rozmanitost, pak samozřejmě stropy z PVC vyhrávají ve všech článcích. Standardní barevné řešení pro PVC fólie jsou více než 200, zatímco pro tkaniny - ne více než 20 kusů. Látkové stropy lze natírat akrylovými barvami, aplikovat veškeré kresby nebo fotografie, ale obraz bude vždy prázdný. Je také nemožné, aby lesklá tkanina stropu. Zatímco obraz na PVC filmu je tak realistický, že se může ponořit do atmosféry.

  Strop textilie se nejčastěji podobá vysoce kvalitnímu prošitému a to je jeho hlavní výhoda. Pokud nechcete, aby se nepořádek s omítkou, můžete bezpečně použít napětí stropu.

  PVC fólie se obávají nízkých teplot, již při 0 ° C začíná prasknout, takže v otevřených a nevytápěných místnostech je nutné instalovat pouze tahovou tkaninu.stropy

  Nespornou výhodou textilních stropů je snadná instalace ve srovnání s PVC. To trvá mnohem méně času a nevyžaduje speciální techniky a dovednosti. Během instalace je také obtížné rozbít nebo poškodit látku.

  Ve ​​velkých místnostech je strop tkaniny lepší, protože jeho šířka je 5 m. Pokud instalujete strop z PVC, musí být jeho tkaniny přivařeny. Tento šev je slabým staveništěm. Jeho neozbrojené oko není viditelné, ale pokud se na něj zaměříte, tak řekněme "pohledem", pak je i na monotónním povrchu patrný.

  Významnou nevýhodou stropu z PVC je, že s nástupem topné sezóny film začíná přidělit nepříjemný technický zápach. Mnozí majitelé si na to stěžují. Vlastnosti jsou zcela prosté látky. Takže volba stropu napětí bude muset vážit mnoho "pro" a "proti", aby nedošlo k omylu.

  Technika erekce?

  Tuzemský trh nabízí výrobky pouze dvou známých společností, Clipso (Švýcarsko) a Descor (Německo), stropy pro tkaniny. Descor tkanina je poněkud tenčí, tak to může být připevněno v základním nebo klínovým způsobem.

  Některá plátna Descor mohou být upevněna metodou sešívání

  Všestrannou možností pro upevnění stropu tkaniny je příchytka. Můžete to udělat doslova za pár hodin, ale musíte zavolat na pomoc.

  Snadné přípravné práce?

  Začněte měřením vzdálenosti podlahy od úrovně instalace stropu.Minimální mezera mezi stropem a plátnem může být 2 sm. Poté je stanoven nejnižší bod a z tohoto důvodu je úroveň stropu budoucího napětí aplikována pomocí stavebního vlákna po obvodu celé místnosti.

  Instalace nástěnné bagety nebo profilu?

  Nejběžnější způsob upevnění stropů pro napínání tkanin je upevňovač spon

  .

  Pro upevnění stropů pro napínání tkanin je speciální bageta vyrobena z odolného plastu s klipem, který drží uvnitř látky. Zastřihujeme popruhy bagety pod úhlem rovnajícím se polovině úhlu místnosti pro jejich spojení.

  Zajistěte bagetu ke stěně nebo stropu (pro tento účel je samostatný typ bagety) po obvodu místnosti. Upevňovací prvky mají krok 10 cm, vyvrtejte otvory, vložte do nich hmoždinky, vložte do nich bagetu a upevněte šrouby.

  Napínání a upevnění látky?

  Tkaninové stropní plátno se nejčastěji prodává v rolích. Musí být odstraněn z obalu a vyrovnán. Pak by měl být hadřík vzat dohromady, jeden bude dočasně opravit a druhý bude podepřen na váze. Pomocí speciální zaoblené špachtle se tkanina znovu naplní do bagety. Nejdříve je třeba provést dočasné upevnění ve vzdálenosti 50 - 70 cm od sebe. Ústup z rohu ne méně než 30 sm.

  Napínání stropní textilie by mělo začínat od stěn a končit v rozích

  .

  Začneme plnit plátno z krátké zdi, pak z opačné strany. V neposlední řadě - na dlouhé zdi.Opatrně utáhněte plátno a zalomte ho do bagety se zaoblenou špachtlí. Je nutné se pohybovat ze středu stěny do rohů. V neposlední řadě jsou úhly pevné.

  Když je tkanina zcela upevněna v bagetě, není nutné odřezávat papírový nůž. Aby nedošlo k poškození plátna, položte pod bagetu dlouhou špachtličku a pod ní provedeme řez.

  Pokud se v procesu napětí vyskytly malé vlny, z nichž je možné se zbavit, zahřátí na tomto místě plátno s vysoušečem vlasů. Montáž ozdobného soklu se provádí až po dokončení stěn.

  Jak vidíte, proces montáže stropu napínání tkaniny je poměrně jednoduchý a nevyžaduje zvláštní znalosti. Pro snadnější pochopení instalační technologie doporučujeme sledovat videa, která popisují dvě různé metody instalace.

  Fotografie - Příklady stropů napínání tkanin?


  Stropy z textilních tkanin jsou dobré v tom, že mohou být použity k úpravě zdí, které tvoří celou kompozici
  Fotografický tisk květin na textilie s napínaným stropem. ) Pomocí tisku fotografií můžete použít libovolný obrázek
  Objekty obrazu lze natírat na povrch stropu tkaniny pomocí umělecké malby
  . Na textilním stropě lze aplikovat aplikace
  Strop stropu lze natírat akrylovými barvami

  Podrobné video instrukce?