Jak správně obkládat dlaždice

Toto je pravděpodobně nejoblíbenější materiál používaný pro koupelnové a kuchyňské dekorace. Nyní je volba dlaždice tak velká, že každý může vyzvednout obkladový materiál podle své chuti a finančních možností. Současně, vzhledem k tomu, že služby mistra-dlaždice nejsou všechny na kapse, mnoho ležet dlaždice dlaždice s vlastními rukama. A samozřejmě, v procesu čelí práci, tam jsou otázky o tom, jak správně provádět jeden nebo druhý postup. Ano, zřejmě nejvíce otázek - na řezání dlaždice a jak udělat díru v něm. Zde je několik tipů, které vám pomohou tento problém vyřešit.

Správně seřízněte dlaždice dlažbou vlastními rukama

Nejdříve, než začnete řezat dlaždice, musí být namočena ve vodě. Pro namáčecí proceduru stačí a 40 minut. Po tom, musíte udělat značku na smalt, pomocí měkké tužky nebo značky. Také je třeba mít na paměti, že linie řezu by neměla být blíže 1-0,8 cm od hrany samotné dlaždice.

Je velmi důležité poznamenat, že řez se provádí pouze jednou, přičemž tlak na sklo je rovnoměrně rozložen, aby se zabránilo vzniku nadměrných otřepů a škrábanců. Poté následuje postup rozbití dlaždice. Existuje několik způsobů, jak obkládat dlaždice. První způsob: musíte spojit štěrbinu na dlaždici s okrajem stolu a pak kliknout na tu část dlaždice, která vyčnívá za hranu stolu, dlaždice se zlomí přesně podél řezu. Druhá metoda spočívá v tom, že pod řezem (drážkou) na dlaždici zhotovené skleněným řezem,dát malý karafiát nebo zápas a je snadné kliknout na dlaždice na obou stranách linie řezu.

Jak řezat dlaždice pomocí tilecutu

Pokud potřebujete řezat dlaždice, použije se řezačka na dlaždice, jako na obrázku nahoře - speciální fréza pro obkladačky. Rozdíl mezi řezačkou dlaždic a stropem spočívá v tom, že jeho kolo je mnohem větší než řezačka skla, což umožňuje hlouběji štěrbinu. Řezačka dlaždic má také speciální mechanismus, pomocí kterého je možné dlaždici ihned po řezu rozdělit na kousky. Je třeba poznamenat, že pokud je dlažba řezána, musí být tento mechanismus vyroben z kovu. Pro stěnové dlaždice, plastový analogový takové dlaždice se vejde dokonale.

Samozřejmě, existují i ​​jiné metody a nástroje pro řezání dlaždic, ale tento článek považoval za nejdostupnější způsoby, které můžete použít doma. Pokud něco nedostanete - zeptejte se v komentářích a my vám pomůžeme pochopit.