Jemně rýhovaná základová stuha vlastními rukama

Při stavbě kamenných jednopodlažních budov a orámovaných budov na neproniknutelných a štiplavých půdách používejte mělké rýhované páskové základy, jejichž hloubka je 50 - 70 m. To znamená, že základ základu je mnohem vyšší než úroveň zamrznutí půdy.

Páska mělkého suterénu

\ t

Tato vyztužená páska z betonu je schopna vydržet váhu domu a neporušit házení země. Má své výhody a nevýhody.

Obsah
  1. Základ pro jemné rýhování pásu
  2. Je třeba zdůraznit následující:
  3. Konstrukce páskového základu vlastníma rukama: hlavní body

Základ s jemně rýhovaným pásem

Základ jemně deformované pásky se od nezhloubeného liší tím, že při zmrazování hnijící zeminy stoupá podstatně méně než hloubkový základ a někde 2-3krát.

Mělký suterén se v zásadě používá při stavbě soukromých domů, protože je mnohem levnější než prohloubený základ a jeho spolehlivost je ve srovnání s nedokončenou vyšší.

Je třeba zdůraznit následující:

  • Je žádoucí, aby se na slabě porézních a nepropustných půdách používaly pásy jemně mletých základů. Střední a silně oxidované zeminy nutně vyžadují vyztužení základů a použití výrazné výplně písku. Takový základ může být použit na všech půdách, aniž by byla věnována pozornost stupnipuchynystosty.
  • Nelze přehlédnout zatracený oblastí, a samozřejmě, nezapomeňte o přistání v blízkosti domů keře výsadby, které pomáhají snížit hloubku půdy zmrazování. Tyto jednoduché opatření přispívají k ukládání sněhu, tloušťka sněhové pokrývky snižuje mrazu hloubku asi třikrát ve srovnání s hloubkou půdy zmrazení na čistém sněhu z oblasti.
  • Daná domu na základ melkozahlublennom zařízení může mít malý sklep nebo ve sklepě.
základ

Konstrukce lišta s rukama: Přednosti

Výstavba molo raft nadace, ve srovnání s melkozahlublennym pás vyžaduje výrazně vyšší náklady na pracovní sílu.

Například, vykopat mělký příkop může být na jeden - dva dny, a to i v případě, že půda je jíl a vrtání, například, 16 jamek do hloubky 2 m, který také rozšířit dále, včetně nejprimitivnější bednění s 1-2 desek - téměř vězeň práce.

Při přípravě melkozahlublennyy pásu postavení s rukama docela týden, a konstrukce víčka může začít po 10-12 dnech. Když sloupovitý základy čekat měsíc i více než beton roštem, aby plně dozrát.

, P. S. A nabídce dezert Podívejte se na video: Melkozahlublennyy základ + termootmostka