Kovové střešní krytiny: Druhy a pravidla pro instalaci

Obsah článku

 • Druhy kovových střešních krytin
 • \ t
 • Povrchově barevných kovů
 • Příprava pro instalaci
 • Hlavní jednotky kovové střechy
 • Montážní práce
 • Oprava střechy
 • \ t
 • Ochrana před bleskem
 • střešní krytina z kovu

  \ t

  Věčná otázka je lepší: dlaždice nebo kovová střecha? Srovnávací analýza vlastností mnoha druhů povlaku ukázalo, že dnes je nejlepší ochranou proti jakékoliv netěsnosti, živelných katastrof a vnějších vlivů jsou pouze kovová střecha, která po mnoho let používají v chatové stavbu a montáž výškových obytných a průmyslových objektů s různými formy střech.

  Kovové střešní ruce - jako skutečný? Toto je téma našeho dnešního článku.

  Hlavní typy kovových krytin:

  • , který zahrnuje plochý ocelový plech (šev krolvya)
  • vlnitá lepenka
  • \ t
  • kovové dlaždice
  • \ t
  • střešní krytiny neželezných kovů.

  Vhodným výběrem pojistného krytí, krátký pohled na každý druh zvlášť, aby získali přehled o vlastnostech a typů polymerů používaných omítkových střešních krytin. Polymerní povlaky se používají k přidání ochrany proti korozi. Takové povlaky odolné vůči UV záření, teploty a různé mechanické poškození.

  ?

  Obsah
  1. Druhy plechových krytin
  2. povrchu barevných kovů
  3. Příprava pro montáž
  4. Základní uzlykovová střecha
  5. Montážní práce
  6. Oprava střechy
  7. Ochrana před bleskem
  \ t

  Nejtradičnějším materiálem pro střechu je pozinkovaná ocel. Snadno se instaluje materiál používaný k instalaci odtoků, stěnových žlabů a okapů. Střešní krytina je z obou stran pokryta vrstvou zinku, která zabraňuje vzniku koroze.

  Pro střešní práce se používá ocelový plech o tloušťce 0,5 mm. Také osvědčený materiál pod názvemAluzink (Aluzink)je ocelový plech potažený hliníkovou slitinou (55%), zinkem (16%) a křemíkem (1,6%).

  Vlnité plechy jsou plechy, které jsou profilovány, aby poskytly větší tvrdost a pružnost. Profilové plechy se používají v průmyslové výstavbě pro výstavbu interiérů, plotů, obkladů bytových a nebytových prostor.

  Kovová skládací střecha je krytem, ​​kde je spojení maleb realizováno pomocí záhybů. Obrázky jsou předem sloučené plechy. A falsy - druh švu, který je tvořen v důsledku upevnění plechů kovové střechy.

  Mezi střešními materiály je široce rozšířena kovová dlažba. Tento stavební materiál slouží při montáži střechy do obchodů, kaváren a kiosků. Nízká hmotnost, rychlost montáže, různé odstíny výrobku, dlouhá životnost a nízké náklady jsou hlavními výhodami kovových dlaždic.

  ?

  Povlaky z neželezných kovů

  \ t

  kovová střecha (měď)

  Měď, hliník a slitiny zinku a titanu se týkají neželezných kovů, kterými je střecha vyrobena z plechu. Měď je považována za nejběžnější neželezný kov. To není překvapující, protože tento materiál nepodléhá korozi, nevylévá, navíc mu chybí náklady na provoz, protože nevyžaduje žádnou péči. A krásný načervenalý odstín dává střeše jemnost a šlechtu. Vysoká cena je však významnou nevýhodou mědi.

  Hliník má nízkou hmotnost, což umožňuje jeho použití prakticky na všech bednách. Kovové dlaždice z hliníku jsou trvanlivé, odolné vůči přírodním jevům a srážkám a během operace nemění barvu.

  Slitina zinku a titanu má výhody srovnatelné s mědí. Tento materiál je zcela nerezový, má dlouhou životnost a čistotu prostředí. A jeho cena je téměř dvakrát nižší než cena mědi.

  ?

  skládací střecha

  \ t

  Obraťme se na praktickou stránku otázky, a to, jak bude kovová střecha prováděna vlastníma rukama na příkladu střechy z pozinkované oceli. Před instalací je nutné provést přípravný proces a dokončit veškeré montážní práce dle SNiP 3.03.01-87 "Konstrukce ložisek a oplocení":

  • kontrola svahů svahů (pro kovovou střechu z ocelového plechu přípustný sklon v mezích 16-30 stupňů)
  • diagnostika pevnosti mřížky
  • Kvalita plechových střešních plechů (onby měla být stejná, bez bublin, izolačních fólií s jednotným zinkováním)

  Kromě plechů bude zapotřebí zastřešení:

  • střešní hřebíky (4 až 50 mm) se speciálním širokým uzávěrem pro připevnění na přepravku
  • hřebíky 4 x 100 mm potřebné pro upevnění háčků a berlí
  • \ t
  • Háčky pro upevnění okapů - jsou vyrobeny z ocelových profilů délka 420 mm, šířka 20 mm a tloušťce 5 mm,
  • pro držení berle římsy převisy (450 mm NA5 25)
  • svorky pro upevnění obrazů střechy k mřížce

  ?

  Kovová střecha je položena na latě a krokve o rozměrech desek 50x200 mm a tyče 50x50 mm, aby se zabránilo vychýlení střechy, jsou tyče stohovány v krocích po 200 mm

  .

  Chcete-li nainstalovat římsy převisu desky vyplnit řádek bez mezer. Šířka podlahové desky by neměla být menší než 0,7 metru. Gory trávy tvoří dvě desky, které jsou navzájem uspořádány.

  Zařízení kovové střechy vyžaduje velkou pozornost s ohledem na to, že většina práce jde přímo na střechu a patří do kategorie práce se zvýšeným nebezpečím, básník využívá pojistných a montážních pásů přivýšce nad 1,9 metru- obov stavu.

  Střešní plechy - poměrně těžký materiál (hmotnost střešní krytiny (1m2, tloušťka 0,5 mm) asi 4,5 kg), takže nejprve vytvořte obrazy plechů na zemi a pak pomocí výtahu (telfer) pošlete nahoru. .

  ?

  \ t

  Instalace kovové střechy začíná stohováním berlí podél římsových otvorů každých 0,7 m, s okrajem nejméně 150 mm. Berle jsou přibity k mřížce a slouží k podpoře obrazů. Aby byly postýlky na úrovni, jsou nejprve umístěny na okrajích okapu s napětím na ně speciální šňůrou.

  prvky kovové střechy

  \ t

  Snímky se sklízejí řezáním okrajů dopisu ze všech stran. To se provádí různými nástroji, včetně ohýbacích strojů. Aby se voda z deště bezpečně vypustila, listy na krátké straně jsou kombinovány s ležícími záhyby a na dlouhých hřebenech (stojících) záhybech.

  Připravené malby jsou připevněny k mřížkovému kleští, který jeden konec zapadá do nosníku, a druhý padá do stojícího falc. Svorky jsou umístěny na konci každého listu na obrázku. Po instalaci prvního pásku je druhý pás posunut o 50-60 mm, aby se rozložily strany ležících záhybů. Ve stejné vzdálenosti se pohybují i ​​hřebeny soklů.

  Spoje záhybů mohou být jednoduché i dvojité. Tam, kde se voda hromadí nejvíce, ve svazcích a okapech se používají duální sloučeniny. Kromě toho se používají a když je jen malý sklon kovové střechy.

  Klapka je považována za nejjednodušší způsob připojení, ke kterému dochází u tyče a kladiva. Existují také nástroje kombinované kombinace, které zvyšují výkon při pokládání střechy.

  Nadměrné položkyKovová střecha je řezána speciálními nůžkami. Po těchto činnostech se okraj pásu, který se dotýká parapetu s ležícím záhybem, ohnul směrem k břitové destičce. Pro lepší utěsnění jsou všechny plochy potřeny dřezem nebo silikonem (asfaltový tmel).

  ?

  \ t

  Oprava kovové střechy standardním způsobem s rozdělením střešní plochy - poměrně složitý a časově náročný proces. Kromě toho, drahý. Existuje alternativní způsob lokální opravy bez výměny karty.

  místní opravy těsnící hmotou

  Malé poškození (do 5 mm) lze utěsnit tmelem pro kovovou střechu (akrylátové, silikonové nebo sírové mazivo). Naneste tmel stěrkou v tlusté vrstvě na 8 mm, lepicí páska Nicoband na bázi asfaltu je velmi dobrá.

  ?

  Ochrana před bleskem

  Na jedné straně nesmí být instalována ochrana před bleskem kovové střechy. Kontrolní orgány však mohou mít otázku týkající se přítomnosti kolíků (kabelů) bleskových kolektorů. Samotná střecha může působit jako hromosvod, ale všechny vyčnívající (nekovové) střešní prvky musí být připojeny ke střeše, to znamená, že střecha musí být vybavena spolehlivým kontaktem po celém svém povrchu.