Naučte se dělat krásné plastové figurky

Obsah:

 • Kde začít
 • Jak skulptury z plastelín zvířat
 • \ t
  • Lipimo hippopotamus
 • Jak uklouznout člověka z plastelíny
 • Hlína z hlíny
 • \ t
 • Pes z hlíny
 • Lidský pavouk
 • Psychologové a pediatrové jsou jednomyslní: pokud chcete, aby se vaše dítě plně rozvinulo, pohádky v noci zjevně nestačí. Jedním z nejvíce doporučovaných povolání pro dítě, od útlého věku, je plastová hlína. Je to s tím, že jsme dnes s vámi a budeme mluvit o tom, jak správně a krásně vyřezávat z plastelíny. Za prvé je úzce spojen s rozvojem malé motility u dětí. Bylo vědecky prokázáno, že tento proces přímo ovlivňuje plný rozvoj řeči. Modelování plastické hmoty za 3 nebo 4 roky je navíc tvůrčí proces a přispívá k celkovému vývoji a plnému vnímání okolního světa. V tomto článku vám řekneme, jak správně vyřezávat z plastelíny zvířat krok za krokem instrukce k provedení a naučit to svým dětem!

  To je na první pohled jednoduchá záležitost, která se má řádně řešit, a to závisí především na dospělém. Velké peníze nevyžadují tuto lekci od vás, ale musíte si ji koupit. Jedná se především o plastovou desku pro tvarování jílu. Neměla by být velká, ale jasná barva je dokonce velmi vítaná. Báječně, pokud je v jedné sadě s deskou prodáno plastové nebo silikonové formy. Pro děti jsou vyráběny ve formě zvířat nebo hvězd.
  Formování z plastelíny k dítěti je ze své podstaty novéa vaše účast v této fázi bude jednoduše nezbytná. Aby však bylo možné učit dítě, musíte vědět, jak vyřezávat zvířecí figurky z plastelíny, abyste to udělali sami, a nezapomeňte, že to není jen zábava pro dítě - to by mělo přinést skutečný výsledek vývoje. A protože je vytesán z plastelíny, lidského pavouka, psa a dalších, jak to udělat krásně a správně.

  Obsah
  1. Kde začít
  2. Jak na sochařství z plastelín zvířat
  3. Lipimo hippopotamus
  4. Jak vyrobit člověka z plastelíny
  5. Růže z hlíny
  6. Pes z hlíny
  7. Lidský pavouk Lipom

  Kde začít

  Je lepší začít s nejjednodušší - z celého kusu plastelíny rozbít několik malých kousků a stáhnout koule. Každý kus před začátkem samotného modelování musí být držen v ruce: materiál se zahřívá, získá teplotu rukou a práce s ním bude mnohem pohodlnější. To vše by mělo být ukázáno na vašem vlastním příkladu a je přístupné, aby vysvětlovalo dítěti, proč to děláte. Jakýkoli, na první pohled elementární akce, kterou by se dítě mělo opakovat nezávisle a nejlépe ne jednou. Takže jejich činnost je zpracována a konečný výsledek je fixován v hlavě, je nejprve vytvořen nekomplikovaný algoritmus. Pak bude akce přivedena k automatismu a tvůrčí složka procesu se dostane do popředí dítěte.
  Výsledky této práce by měly být rovněž analyzovány a konsolidovány - to by mělo sloužit k celkovému rozvoji vašeho dítěte.Obraťme se kužitečným tipůma praxi, ne slovům!

  Každý plastelínový výlisek mu musí dát něco nového, seznámit se s neobvyklým tvarem nebo barvou, rozšířit svůj světonázor a slovní zásobu. A to je samozřejmě nezbytné v podobě přizpůsobené pro dítě, od jednoduchých a srozumitelných - až po komplex, ale v souladu s věkem a vývojem. Mělo by to vypadat jako jasně strukturovaný úkol pro vás a zábavu pro dítě, a ne naopak. Nesnažte se modelovat dítě na plastelínu, pokud má špatnou plastelínovou náladu nebo je šílený. Navíc není nutné nutit dítě k vyřezávání, pokud to teď nechce. Velmi důležitá je pozitivní nálada procesu. Dítě by mělo být tvořeno pouze pozitivními asociacemi - pomůže to dostatečně daleko, pokud jde o kreativitu i rozvoj.

  Je důležité nejen řádně provádět modelovací kurzy pro děti, ale také je dokončit. Ten kluk by měl mít celý proces, od přípravy místa pro sochařství až po vyzvednutí tohoto místa a mytí rukou, jako jediného dokončeného procesu. Rodiče musí vysvětlit, že plastelína - to je materiál, který po práci s ním, musíte nejprve otřete ruce suchým šátkem nebo hadříkem, a pak je umýt mýdlem.

  Jak plastikovat z plastelín zvířat

  \ t

  Pokud se dítě po dvou po sobě jdoucích úkolech naučilo vyrábět tyčinky a kuličky různých barev a vytvářet jednoduché tvary plastelíny - je nutné postupovat do další fáze, jinak může dítě jednodušeztrácí zájem o tuto lekci. Zvířecí postavy jsou nejúspěšnější možností, jak tento úkol zkomplikovat. A tak, jak se z plastikovaných zvířat krok za krokem s obrázky. To je zajímavá, kognitivní a oblíbená položka všech dětí. Nicméně, když se díváme na televizi a znovu vytváříme výtvory z hlíny, opice se okamžitě neodtrhne - je to poměrně obtížný úkol pro počáteční fázi. A tak musíme začít s nejjednodušší, pokud jde o počet dílů, obrázky. Například, ukázat dítě karikatura o rvačce a navrhnout mu duplikovat. Udělejte to dítě přichází se 100% zárukou, a takový úspěch na samém počátku cesty dítěte bude určitě inspirovat. A zasloužená chvála na vaší straně pouze upevní výsledek. A pak může být úkol komplikovaný a nabídnout hrochu s plastelínou.

  Lipimo hippopotamus

  Jak vyřezávat hroch z plastelíny

  Pro splnění tohoto úkolu, tj. Ponořit hroch z plastelíny vlastníma rukama, bude nutné připravit se předem. Za prvé - nástroj: je to deska, párátka, stoh a plastelína několika barev. Pokud se jedná o normální hroch - pak šedá, bílá a černá plastelína je naprosto vhodná. Je možné, že se vaše dítě rozhodne vytvořit surrealistický způsob a vybere jiné barvy, jako je fialová, zelená a modrá. Toto rozhodnutí může být vítáno - dítě má tvůrčí začátek a vlastní, odlišný od ostatních, pohled na svět. Lze jen vysvětlit, že v přírodě není takový hroch. Pokud je vše připraveno, můžete pokračovat,Postupně provádějte modelování hrocha vlastníma rukama.

  Koule různých velikostí a barev budou základem každé části těla budoucího hrocha plastiku. Můžete je provést předem a pokud to věk dítěte umožňuje, spočítejte požadované obrobky. Šedá je větší a menší - je to hlava a trup, velmi malá by měla být vyhrazena pro uši a ocas a prostřední - pro krk a nohy. Ze dvou malých černých kuliček uděláme oči a umístíme je tak, že jsou uprostřed ve stejné vzdálenosti od sebe a dívají se přímo na dítě. Zavádí se tedy pojem „symetrie“ a „parita“, které budou v budoucnu potřebné více než jednou. Je nutné začít dusit části těla z hlavy, vysvětlovat dítěti, co je nejdůležitější v každém živém tvoru. Poté, co jsou všechny části budoucího hrocha připraveny, musí být fixován s těžkými párátky. Věřte tomuto dílu dítěti - novému a neznámému stádiu - předtím, než bylo vše jednodušší. A nezapomeňte, že chvála a povzbuzení jsou nedílnou součástí vaší lekce. Jakýkoliv výsledek by měl být stanoven v mysli dítěte jako úspěch a selhání by mělo být vyjádřeno jako pracovní okamžik, bez přízvuku.

  Nyní, když je dokončena první vážná práce, je třeba shrnout. Dítě musí vysvětlit, že to není konec, i když hroch je velmi krásný, a začátek celé sbírky budoucích, ještě krásnějších děl z plastelíny. Zvýrazněte místo pro sbírku a slavnostně tam umístěte první exponát.
  Je čas jít na osobu ...

  Jak duplikovatmuž z plastelíny

  Co bych měl začít a jak mohu vyřezat člověka z plastelíny pod schématem a vlastníma rukama? Toto cvičení je nejlepší kognitivní konverzace a zaměřit se na dva důležité body: barvu lidské kůže a počet částí těla. Druhá je snazší - je možné počítat s prsty. A na barvu pleti můžete zůstat podrobněji a říct, že lidé jsou odlišní. Pamatujte si, že prostě držet kus plastelíny není vaším úkolem. Dítě, které používá snadno použitelnou učebnu, by mělo rozšířit své obzory a slovní zásobu a technická práce s prsty by měla pomoci dosáhnout tohoto cíle.

  Stejně jako v případě hrocha z plastelíny vlastníma rukama - začínáme hlavou. Jelikož se jedná o další fázi, měla by být složitější. Začněme se zuby a přidáme k nim jazyk červené plastelíny. Mimochodem, na zubech: jejich přirozené množství, to je - 32, není nutné vyřezávat, jako dítě může tato myšlenka přestat být příjemná. Můžete roztrhnout čtyři zuby a jednoduše vysvětlit, že když se člověk usměje, je možné vidět pouze tyto a všechny další.
  Dalším důležitým bodem je, aby se váš budoucí člověk z plastelíny nutně usmál, protože pozitivní nálada by měla být nejen s vaším dítětem, ale také jako výsledek vašeho úsilí. Stručně řečeno, všichni se smějí - všichni jsou šťastní!

  Po zubech začneme vyřezávat další detaily, pamatujeme si symetrii rýže na obličeji. S účesem rozumíme následující cestu - označujeme ji plastovými tenkými tyčinkami nebo párátky. NašeVýstava nebude vystavena v muzeu Madame Tussaud, takže se nezastavíme na každém vlasu. Je důležité si uvědomit, že ani část procesu, ani celé dítě, by neměla být unavená, a pokud můžete něco zjednodušit, děláme to odvážně. Nicméně, pro jednoduchost, můžete zapomenout na všechny detaily. Koneckonců, je to obličej osoby, a tak by mělo být všechno: obočí, uši i nos. Navíc v každé části osoby musí být typická typická forma. To by mělo být zpožděno v mysli dítěte, a proto je třeba váš komentář. V zásadě , jak vyřezat člověka z hlínyvlastními rukama, jsme se dozvěděli zbývající věc pro malé!

  Když je práce s osobou ukončena, nic nezůstane. Z velkého kusu plastelíny uděláme trup. Mělo by být oválné. S párátky k němu přidáváme nohy a ruce. Vyostřte pozornost dítěte nyní v proporcích. Zároveň můžete použít viditelnost a zvážit svůj odraz v zrcadle při plném růstu.
  Druhá výstava je tedy připravena a člověk může být slavnostně umístěn v blízkosti hrocha.

  Hlína z hlíny

  Jak udělat z plastelíny růži vlastními rukama

  Je naprosto zbytečné znát své dítě o uměleckých objektech, ale v ideálním případě je třeba vymyslet nějaký druh pohonu. Například 8. března nebo máminy narozeniny jsou velmi vhodné. Není-li po ruce nic, může se dítěti vysvětlit, že aby vzrostla růže z plastelínyvlastníma rukama , darem a pak ji přiveďte k milované osobě bez jakéhokoli důvodu a neje to nezbytné

  Přípravná fáze zahrnuje výběr materiálů pro růže z hlíny. Ať je to obvyklá červená růže neobvyklé krásy z hlíny. Pokud však vaše dítě trvá na jiném barevném rozhodnutí - stojí za to ho vzít na místo. Jedním nebo druhým způsobem potřebujete čtyřbarevnou plastelínu a kancelářskou sponku na papír. Svorka bude sloužit jako rám pro stonek - musí být ohnutá a obalená plastelínou, v tradičním provedení - zelená.

  Z ostatních kusů plastelíny ze tří barev je třeba stáhnout malé kuličky - to jsou budoucí okvětní lístky růží. Zde je třeba se zabývat takovým pojmem jako „konektivitou“. Avant-guard - avantgarda, ale u dítěte od samého dětství je nutné kultivovat chuť. V jednoduchém příkladu růže je třeba vysvětlit, jak jsou barvy kombinovány, nebo co je důležitější, které barvy nelze kombinovat.
  Udělejte třítónový okvětní lístek na hliněnou růži - to je jedna možnost, ale můžete jít lehčí cestou. Kombinovat tři barvy jednoho z takového "smíšeného" materiálu, který rozdrtí lístky. Nyní, počínaje nejmenšími okvětními lístky, začneme tvořit pupen. Proces probíhá shora dolů. Dokončete růži z plastelíny s vlastními rukama, kreslení listů stonku a malých hrotů.
  Když skončí práce, nejdůležitější zůstává - dát. Slova nemusí vymýšlet, máma a tak všechno pochopí a ocení!

  Pes z hlíny

  Pes z plastelíny s fotografií

  Elementární modelovací technika pro vaše dítě popředchozí lekce jsou pochopeny a pak záleží na dospělém, jak dlouho v něm zůstane zájem o proces tvořivosti. Chcete-li podpořit tento zájem, vyberte postavy, které milujete svou karikaturu, pohádky nebo skutečný život. To může být například sousední pes. A tak jak postupně vyřezávat psa z plastelíny vlastníma rukama.

  Vyhození psů z plastelíny je snadné. Vezmeme několik kousků barevných plastelín. Mohou to být například žlutá, hnědá, bílá a černá. Jedna barva bude hlavní. Naproti tomu nechte být černý. Stále ho musíme použít pro oko, ocas a nos budoucího zvířete. Z hlavního, řekněme hnědého, uděláme hlavu, trup a tlapky. Upevňovací díly jsou upevněny výše popsaným způsobem pomocí párátek a dokončeny detaily. Pokud pes z hlíny nemá plemeno "pekines", pak musí být tlama lehce natažená, černý nos a oči. Z kontrastní barvy, nejlépe bílé, udělejte jedno ucho a druhou nechte hnědou. Pro pravděpodobnost můžete vložit jazyk. Stejný princip je vyroben z koně z plastelíny. Tyto dvě instance musí být přidány do existující kolekce. Zde je jednoduchý a rychlý pes z hlíny vlastníma rukama a krok za krokem vysvětlen.

  Lipování Spiderova muže

  Spiderman z plastelíny foto

  Pokud je vaše dítě fanouškem karikatury o pavoukovi, pak se snadno dohodne, že tento obraz převede do plastelíny. Ale v praxi není všechno tak jednoduché.Ale jak vyřadit pavoučí lidskou plastelínu. Aby se vaše dítě co nejvíce zjednodušilo, musíte mít před očima obrázek nebo aplikaci. Dále - je to jednodušší: základ lidské postavy je přijímán pavoukem, a to už jste prošli, a pak držíte a připojujete charakteristické detaily, které jediná osoba dělá pavouka. Tato výstava potrvá spoustu času na plísni a hodném místě v dětské kolekci.

  A teď, pár pravidel bezpečnosti.

  Malé děti milují všechno, co spadne do ruky, vytáhnou je do úst, takže než začnete, musíte "poučit" o bezpečnosti používání plastelíny. Dítě by mělo pochopit, že "jíst" plastelínu a její produkty jsou kategoricky nemožné. Kromě toho by neměly být hnětací plastelínové ruce utírány na oděv a sprej v kapsách. Vyhození později bude mít nejen šortky, ale také pračku. Tento aspekt se týká i plastelíny, která se netírá. Jedná se o relativně novou kouli nebo granulovanou hlinku, která je dobře utěsněna. Pravda, bude to kazit oblečení nebo koberec stejně jako obvykle.

  Během tváření plastelíny budete muset použít takové předměty jako drát, párátka, nůž. Úkolem rodičů je zajistit, aby byl nůž plastický, a drát a párátka jsou matná.

  Rodiče by si měli uvědomit, že takové jednoduché, na první pohled modelovací třídy mohou přinést velké výhody pro plný rozvoj vašeho dítěte. Musíte striktně dodržovat pravidla, o nichž jsme již hovořili, a to:

  • S každou další lekcípostupně komplikují tvůrčí a technické aspekty výkonu postav.
  • V procesu modelování plastelíny se zavádějí základní pojmy: „parita“, „proporcionalita“, „symetrie“, „harmonie“ a „konektivita“. Abychom vše vysvětlili, je nutné mít v jazyce přístupné dítě s přihlédnutím k jeho věku a vývoji. Navíc nezapomeňte, že modelování je tvůrčí proces a vaše dítě vnímá svět. Takže tráva - ne nutně zelená a slunce - žlutá.
  • Za každý dokončený úkol musíte chválit a věnovat pozornost nedostatkům a pomoci je napravit. Dělejte všechno jen s dobrou náladou, podporující touhu dítěte jít dál. Pro dítě by to měla být jen hra a pro vás lekce s jejími cíli a cíli.
  • Nakonec, nejdůležitější věcí je trpělivost. Činnost se svým vlastním dítětem by neměla být pro vás břemenem, ani časem, kdy se odpojíte od jiných, důležitějších věcí, které si myslíte. Nic důležitějšího než budoucnost vašeho dítěte!

  Pravděpodobně jsou to všechna pravidla a doporučení, jak si z rukou z plastelíny vyřezávat různé zvířata, lidi a další postavy.