Podlaha dřevěné podlahy vlastními technologiemi od A do Z.

Podlahy z dřevěné podlahy vlastní technologií - technologie od A do Z

Správná volba podlahové krytiny ovlivňuje vnímání domu jako celku. Záleží na pohodlí a vzhledu místnosti. Přírodní, ekologicky šetrné materiály jsou stále oblíbenější u spotřebitelů. Umožňují domu „dýchat“. Dřevěné podlahy proto zůstávají nejoblíbenější podlahovou krytinou obytných prostor. Podlahu z dřevěné podlahy provozujte vlastními rukama pro každého. Ale bez odpovídající zkušenosti, rady nebo doporučení odborníků nemůže udělat.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výběr dřeva pro dřevěné podlahy
 3. Co je třeba mít na paměti při výběru dřeva?
 4. Druhy dřevěných podlah
 5. Technologie stohování dřevěných podlah
 6. Zpracování dřeva
 7. Hydroizolace
 8. Zařízení pro dřevěné podlahy
 9. \ t
 10. Stohování dřevěných podlah: doporučení
 11. Povrchová úprava
 12. Závěrem

Obsah

 • Výběr dřeva pro dřevěné podlahy
 • \ t
  • Co je třeba mít na paměti při výběru dřeva?
  • Typy dřevěných podlah
 • Technologie stohování dřevěných podlah
 • \ t
  • Zpracování dřeva
  • \ t
  • Hydroizolace
  • Zařízení pro dřevěné podlahy
  • \ t
  • Stohování dřevěných podlah: doporučení
  • Povrchová úprava
  • \ t
 • Závěrem

Výběr dřeva na dřevopodlahy

Dřevěné podlahy na podlahy

\ t

Prvním stupněm pokládání dřeva je volba dřeva. Při tom je třeba vzít v úvahu finanční možnosti rodiny, klimatické podmínky pobytu, míru očekávaného zatížení na podlaze, typ místnosti, kde bude podlaha pokládána.

Pro malé obytné budovy se doporučuje zvolit dřevo z měkkého dřeva: jedle, modřínu, borovice, jedle nebo cedru. Desky z těchto plemen dřeva jsou nízké hodnoty, obzvláště trvanlivé a trvanlivé. Dřevo středního cenového segmentu je univerzální, je to dub. Aspen a olše jsou také široce používány v podlahách, zvláště vhodné pro ložnice a děti.

Co je třeba mít na paměti při výběru dřeva?

 • Dřevo musí být nutně suché. Deska na sýry nakonec ztratí svůj tvar. Sušené dřevo je také schopné deformace.
 • Desky důkladně zkontrolujte, zda nejsou viditelné závady: praskliny, pryskyřičné skvrny, praskliny. Dřevo s podobnými vadami nestojí za nákup, i když Vám nabízí slevu.
 • Koupit desku se zásobami: je lepší vzít o 15% více.
 • Zvolte desku o délce nejméně 2 m.
 • Ujistěte se, že všechny desky jsou z jedné partie. Pak budete mít jistotu, že materiál byl zpracován za stejných podmínek. Takže jak obrázek, tak barevné schéma desek se bude shodovat.
 • Pro výrobu podlah z dřevěných podlah je lepší použít shponutovanya komolého dřeva, které nevyžaduje dodatečné broušení.

Druhy dřevěných podlah

\ t

Pro pokládku dřevěných podlah použijte:

 • deska z pole;
 • dřevěná parketová deska, která má drážky ze všech stran (a ne ze dvou, jako standardní deska). Délka tohoto výrobku je 0,5-2 m, tloušťka je 18 - 25 mm;

Parketová deska dřevěného pole

 • lepená parketová deska, která se neliší velikostí a vzhledem od masivní dřevěné desky. Zároveň si zachovává stejné provozní vlastnosti. Skládá se nejméně ze tří vrstev lepených pod vysokým tlakem. Pro výrobu horní vrstvy byly použity cenné dřeviny. Jeho tloušťka je 4-5 mm. Dvě další vrstvy jsou vyrobeny z méně nákladných skal. Proto jsou náklady na lepenou desku relativně malé;

Lepená parketová deska

\ t
 • parkety (malé pásky s jazýčky a drážkami na všech stranách).

Parkety - materiály šetrné k životnímu prostředí

Technologie stohování dřevěných podlah

\ t

Moderní společnost je už unavená z plastů a jiných polymerních materiálů. V současné době je stále více preferován tradiční strom. Ačkoli to není praktické, silné a trvanlivé, jako mnoho moderních materiálů, ale pro lidské zdraví je to nejvhodnější volba. Pokládka podlah v dřevěných domech je tvořena parketovými klipsy, panelovými parketami nebo podlahou.

Vlastnosti konstrukce podlahypokrytí v domech nosníku znamená dvouvrstvou. Nejprve je položena přípravná vrstva - základ. Další etapou je obložení dřeva.

Podlahy v dřevěném domě lze provést dvěma způsoby. První způsob spočívá v položení na zem s použitím systému, druhý - na nosníky stropu.

Každá metoda má své výhody a nevýhody. Volba způsobu pokládky podlahové krytiny závisí na preferencích majitele a konstrukci samotné budovy.

Zpracování dřeva

\ t

Před zahájením prací na deskách pro podlahové krytiny, zpoždění a těsnění by mělo být ošetřeno zpomalovačem hoření (látka pro zvýšení požární odolnosti), jakož i bioprodukce pro ochranu před houbami a hnilobnými bakteriemi.

Hydroizolace

Na základě budoucího podlaží nutně položeny hydroizolace. To může být hustý polyethylen nebo pěna. Druhá varianta je nejlepší, protože penfoole poskytuje vodotěsnou a zvukovou izolaci a slouží také jako druh štítu před elektromagnetickým zářením.

Zařízení pro dřevěné podlahy

\ t

Základna na polenách

Základna pro dřevěnou podlahu na polenách

Nejběžnější metodou je dát dřevo na laguny. Mezi výhody patří schopnost takovéto konstrukce zakrýt variace v úrovni podlahy, možnost vedení pod základem komunikace. Pro tento účel je rozumné používat dřevěné nosníky (50x100 mm). Je třeba mít na paměti, že uspořádání takové základny vyžaduje dodatečný prostor 7-9 cm, takže tato možnostNení vhodný pro nízké místnosti.

Před položením zpoždění musíte vložit pokoj a nechat ho několik dní. Při stohování jsou umístěny v takové vzdálenosti, že později může být vyloučeno vychýlení desek.

Zpoždění značení a stohování

Nejprve položte na protilehlé zdi dvě kulatiny na jedné úrovni. Mezi nimi jsou napnuté nylonové nitě každých 1,5 metru. Jiná nastavení zaostřování se zaměřením na vlákna. Mezera mezi zpožděními musí být naplněna ohřívačem nebo dřevovláknitou deskou ve dvou nebo třech vrstvách.

Vzdálenost pro uspořádání systému, určená pro pokládání desek o tloušťce 30-40 cm, je 80 cm. Pokud jsou desky tenčí (například do 30 cm), pak - 50-60 cm desek, které jsou tlustší než 40 cm, umožňují uspořádání systému ve vzdálenosti až 1 m.

Instalace systému

Výška konstrukce musí být upravena pomocí dřevěných klínů z jemné překližky. Na dřevěnou základnu se zafixují klíny a klíny. Kotvy nebo hmoždinky se používají pro konkrétní instalaci. Po upevnění systémového svazku vláken.

Vlastnosti podlahových desek na lagunách

Velikosti desek se nastavují tak, aby každý spoj byl v pravém úhlu vzhledem k okraji desky ve středu zpoždění. První sada desek na zpoždění by měla být položena na nataženou linii, ustupující ze stěny o jeden a půl centimetru. Desky jsou připojeny ke každému zpoždění. Pod šrouby je nutné předvrtat tenké vrtací otvory.

Desky mezi stěnou a podlahovou krytinou lze snadno zakrýt lištami. Pro větší spolehlivost někdy doporučujemepoužijte svorky: desky se nejprve ukotví sponkami a pak nehty. Takže povrch podlahy bude vypadat přesněji.

Základna z překližky

Překližková základna je vynikající volbou pro provádění rustikálních podlah v obývacím pokoji. Během provozu je překližka téměř nedeformována. Proto je tento druh základu poměrně spolehlivý a trvanlivý. Podlaha z překližky na dřevěnou podlahu bude účelná i v případě, že se stará pršet podlaha nebo trhlina. V případě nutnosti demontáž podlahové krytiny, provedené na překližkové desce, nebude obtížné.

Překližková základna nevyžaduje další práce. Nový nátěr je umístěn přímo na jeho povrchu. Nedoporučujeme používat jako základ překližky v místnostech, kde je možná častá teplota a vlhkost (v koupelně nebo v nevytápěných prostorách).

Než přistoupíme k vyrovnání podlahy, na podlahu se umístí překližkové desky a sloupy křídy, které budou uzavřeny. Vzhledem k tomuto systému a budou stanoveny zpoždění. Vyrovnání podlahy obvykle začíná montáží majáků v celém prostoru místnosti. Za tímto účelem je povrch rozdělen na čtverce se stranou 20-30 cm, v rozích a šroubovacími šrouby.

Montáž majáků

Vystavují se pomocí hladinoměru a šroubováku. Pak leže lags, který bude položen překližky. Čím tlustší je překližka, která má být položena, tím více mohou být mezery mezi tyčemi. V průměru je to 40viz Někdy mezi zpožděním nastavuje příčky, vzdálenost mezi nimi by neměla být větší než 50 cm.

Instalace systému

Je-li náhlý náhlý pokles, je nutné položit překližky, namazané parketovým lepidlem. Zpoždění se k základně připojují různými způsoby. Mohou to být kotvy, šrouby, rohy, substráty lepené překližkou, osazené lepidlem. Při použití kotev jsou jejich klobouky ponořeny do dřeva 2-3 mm. Celá konstrukce je navíc lepena lepidlem, jinak bude podlaha praskat.

Zepředu může být chráněno před kondenzací a může být překryto pergamenem a teprve poté překližka. V tomto případě je nutné zajistit, aby hrany překližkových desek ležely na polenech, a mezi listy byla malá mezera 1-2 mm. To je nutné v případě deformace mechanického vlivu překližky. Překližka se pokládá po usušení lepidla.

Překližka je upevněna šrouby. Pro připojení jednoho listu budete potřebovat 8-9 šroubů. Aby se zabránilo nerovnostem na spojích, musí být tato místa vyleštěna.

Betonový základ

Pokud je betonová podlaha dokonale zploštělá (potěr již byl vyroben), je dřevěná vrstva položena přímo na betonový podklad. Je třeba se vyhnout přímému kontaktu desky a betonu. To pomůže s mletým tmelem nebo pěnovým polyethylenem. V druhém případě je materiál položen se stropem, bude sloužit jako dobrá hydroizolace.

Stohování dřevěné podlahy: doporučení

Jak odborníci provádějí podlahu dřevěné podlahy - video vás vyzvezačínající stavitelé.

Aby bylo možné ručně pokládat dřevěné podlahy a vyhnout se chybám, postupujte následovně:

 • Zpočátku se leštěné desky položí na desky pro značení. Podlahy se provádějí tak, aby věkové prstence dřeva vypadaly na opačných stranách.
 • Po připevnění desky je nutné číslo, aby se vyhovělo pořadí konečného stohování. To pomůže zabránit dalšímu broušení a potřebě upravit velikost materiálu.
 • Pokládání začíná od zdi a zanechává štěrbinu pro ventilaci. Tato mezera je následně pokryta sokly. Hřebíky v desce je lepší skóre pod úhlem, ucpání kapoty hlouběji.
 • Po stohování první desky v šířce 4-6 cm od okraje nosníku jsou svorky vyraženy a zanechávají malou mezeru. Tímto způsobem je štěrbina umístěna na bezpečnostní lištu malé tloušťky. Pak je klín zaklíněn mezi držák a stojan (o něco větší mezera). Při uklouznutí klínů budou hrany desek těsně vedle sebe, což pomůže vyhnout se trhlinám.
 • Pak jsou desky přibity nehty. Nyní můžete sešívačky vyjmout. Opět položte několik desek, tiskněte kolejnicí a klínem, který se vejde do nosníku. Upevňování dřeva se provádí pomocí razníku a hřebíků. Každá z následujících desek je zapečetěna oblázkem a poté upevněna nehty. Hustota pokládky desek se komplikuje, pokud nejsou chomáčky řádně vyrovnány.
 • Někdy u zdi se konce desek dostávají tak, že dno je poněkud kratší až na vrchol. S instalacíposlední rada má často problémy. Je jednodušší nainstalovat poslední desku zarovnáním horní části stěrky s hoblíkem. Pak je prkno lepené a pak připevní nehty s tajnou hlavou blíže k okraji. Nebojte se o vzhled: nehty se schovávají pod sokl.
 • Po dokončení prací na podlahách jsou spoje vyleštěny. K odstranění nepravidelností a kapek i při montáži na spáry míst můžete pod bary umístit malou lepenku, tooli nebo ruberoid. Dřevěné štěpky se raději nepůjčují.
 • Dříve vytvořené trhliny mezi stěnou a dřevěnou podlahou jsou maskované sokly nebo drážkami, plstěmi.
 • Po těchto pracích bude možné vyrábět a laminátové podlahy na dřevěnou podlahu a parketové a parketové desky.
 • Povrchová úprava

  Je známo, že vlivem přírodních faktorů (vlhkost, působení mikroorganismů, různá mechanická poškození, důsledky nesprávného použití) dochází ke kolapsu čerstvosti a čistoty povlaku, který se stává nefunkčním, ztrácí své dekorativní a funkční vlastnosti. Správná péče je nutná pro prodloužení životnosti dřeva a zlepšení kvality nátěru.

  Malování dřevěné podlahy

  \ t

  Pokud chcete ponechat dřevěnou podlahu bez jakéhokoliv krytu, bude poslední etapou její zpracování:

  • broušení;
  • zkapalňování sódou (ošetření mýdlem podobným masu);
  • první nátěr se směsí sušících olejů arostlinný olej;
  • lakování nebo lakování.

  Při aplikaci impregnace, laku nebo nátěru se pohybujte rovnoběžně s vlákny stromu. Takže stopy průchodu kartáče nebo válečku budou méně patrné.

  Pro milovníky přírodních odstínů se jistě zajímá o takovou starodávnou metodu ošetření, jako kouření dýmem ze dřeva. V závislosti na typu dřeva a kvalitě dřeva vycházejí různé specifické odstíny.

  Závěrem

  Výběr materiálu pro podlahovou krytinu, mnoho z nich se řídí estetickými hledisky, vlastním pojetím pohodlí, poměrem ceny a kvality. Proto dnes, kdy se na trhu objevilo mnoho nových materiálů, si každý, kdo si to může dovolit, vybere dřevěné podlahy.