Ruční vrtačku vlastníma rukama

Ruční vrták s vlastními rukama

Dat.vydání: 14-04-2014, 00:14

V některých případech je nutné pro tento účel kopat hluboko a do všech ostatních úzkých otvorů a používat bouře. Tyto otvory mohou být potřebné pro instalaci plotových sloupů, podpěr pro hrozny a obecně pro mnoho prací. Ruční vrtačky, s nimiž můžete snadno splnit výše uvedené úkoly, se prodávají v mnoha specializovaných prodejnách, což značně usnadňuje jejich nákup. I když je nemožné nezmiňovat i jejich velkou hodnotu. To je přesně z tohoto důvodu, mnoho domácích řemeslníků dělat své vlastní bouře.

Existuje mnoho různých variant ruční výroby vrtáků, z nichž nejjednodušší je použít dvě poloviny kružnice, jejíž průměr může být od 100 do 140 mm. Pro výrobu těchto "polovičních disků" můžete použít plechové plechy o tloušťce 3 mm

.

Prvním případem plechu je vyříznutí kružnice průměru v rámci výše uvedených hodnot. Samozřejmě, že před řezem, budete muset udělat značení. Mimochodem, nejjednodušší způsob, jak řezat takový kruh s pomocí autogenní (frézy).

Kruh by měl být nastříkán na polovinu a poté ostří rovných hran. Je nutné zaostřit jednu stranu. Poté musí být přivařeny k ostré špičce. Zde je třeba hned říci, že je nejlepší použít dlouhý, tenký a rovný šrot jako prut, je silný, je pravděpodobné, že bude mít ostrý konec a kromě toho je poměrně těžké, že v tomto případě je to dokonce velmi dobré. Pro svařováníMěly by být v úhlu 30 ° vůči sobě. Než začnete vařit, uprostřed "polovičních disků" na jejich rovné straně, která je již naostřená, musíte udělat kulatý výstřih tak, aby do něj zapadla polovina tohoto luminu nebo trubka, na kterou budou svařeny.

Nakonec zbývá navařit kovovou tyč na horní část jádra, která může být použita jako krátká část jiného šrotu nebo silnostěnné trubky.