Stylová kancelář: přehled hlavních trendů

Podle moderních designových trendů je design kancelářských prostor, kancelářských interiérů rozdělen do tří hlavních skupin:

Klasické.Klasický trend určování kancelářských prostor, známý také jako kancelářský koridor, je stále považován za nejoblíbenější na území zemí SNS. Tato kategorie je ideální pro tradiční budovy oficiálních úřadů a organizací, které byly „zděděny“ ze SSSR. Hlavní "rysy" úřadu se týká klasického pojetí designu, je přítomnost dlouhých chodeb s velkým počtem kanceláří, divize kancelářských prostor v mnoha odděleních, přítomnost různých desek na dveřích s názvem oddělení, nebo uvedení pozice a příjmení osoby, která zabírá určité kanceláře. Typicky kancelář-koridor koncepce kancelářského designu je vlastní organizacím a společnostem, které přikládají velký význam podřízenosti a tradičnímu vertikálnímu řízení.

„Otevřený prostor.Tento koncept kancelářských prostor, přicházející ze západních zemí se západními společnostmi, je pro průměrné obyvatele Ruska považován za poměrně nový. Design Open Space zahrnuje přítomnost poměrně velkého a prostorného pokoje, odděleného základními stěnami. Více chodeb a dveří nejsou k dispozici. Celý prostor je rozdělen na funkční zóny výhradně mobilními kancelářskými příčkami. Předpokládá se, že takováto kancelářská konstrukce přispívá k lepší komunikaci mezi odděleními společnosti a významně se zvyšujeorganizace managementu ve firmě. Podobný typ designu je vlastní těm společnostem, které oceňují demokratický styl řízení a týmový přístup k práci.

Smíšené.Tento koncept kombinuje znaky klasického a otevřeného kancelářského prostoru. Je zajímavé, že se jedná o třetí skupinu, která postupně získává popularitu mezi kancelářskými interiéry v zemích SNS.

Obsah
  1. Návrh úřadu a evropské trendy
  2. Kancelář ruského stylu
  3. Videa

Návrh kanceláře a evropské trendy

Na rozdíl od amerického kancelářského stylu je evropský design považován za rozmanitější a zajímavější.

Převážná většina moderních evropských kanceláří je vydávána ve stylu Open Space, zatímco prostorový prostor je rozdělen na funkční oblasti se světlými průsvitnými přepážkami. Nespornou výhodou těchto příček je, že pracovník bez toho, aby viděl své sousedy, se může klidně soustředit na úkol a místnost jako celek nevyžaduje další osvětlení, protože přes přepážky proniká do místnosti sluneční světlo.

Celoevropský designkancelářských prostor, moderní designéři-experti jsou rozděleni do několika typů. Základem této klasifikace je zpravidla použití určitého typu nábytku. Skandinávský nábytek, který je odlišný od Američanů, snadno díky lehkým tónům a přírodním materiálům, je oblíbený v kancelářích skandinávských zemí, Německa a Itálie.Laminátový nábytek je jednou v anglické nebo francouzské kanceláři a je dodáván v zorném poli, který předává hlavní barvy společnosti, s kovovými vložkami. Hlavní trend v designu evropských kanceláří však tvoří Italové. Díky teplým barvám, vynikajícímu designu a rozmanitosti tvarů je italský nábytek považován za nejvhodnější pro kancelářské prostory.

Německý úřadje živým příkladem německé přesnosti a racionality. Pracoviště Němců je organizováno tak, že všechny potřebné předměty a příslušenství jsou po ruce a zabírají minimum kancelářských prostor. Současně je jasnost a pedanticita německé kanceláře zesvětlena přítomností živých květin nebo jasných odstínů v interiéru.

Elegantní britské kanceláře mají rozšířený "otevřený" styl. Místnosti pokojů a zasedací místnosti jsou uzavřené místnosti. Klasická anglická kancelář je místnost plná starožitností, drahého nábytku, maleb, knih a dalších aristokratických "maličkostí".

Francouzská kancelářje pozoruhodná svým charakteristickým šarmem, který je dosahován díky světelným poruchám a jasnému výzdobě. Najdete zde různé kovové detaily, pozlacené rámečky, živé a různě texturované čalounění.

Skandinávský styl kanceláře zahrnuje minimum dekorativních "pomůcek" a maxima světlých barev a přírodních materiálů. Světlý nábytek, otevřený prostor a dobře organizovaný personál jsou o tomvytváří jedinečnou atmosféru jednoduchosti a pozitivity ve skandinávské kanceláři.

V oblasti designu jsou nejrozmanitějšíkancelářské prostory v Itálii.Italové dávají přednost stylu Open Space, který zahrnuje mnoho možností italské přestavby pro zlepšení funkčnosti pracoviště. Nicméně, stejně jako v anglické kanceláři, italský styl zahrnuje přítomnost uzavřených izolovaných konferenčních místností, vedoucích kanceláří, místností pro jednání. Italské kanceláře se vyznačují rafinovaností, vysokou kvalitou všech dekorativních prvků, v interiéru takové kanceláře, zpravidla dominují teplé odstíny nábytku a stěn, stejně jako zpracování jejich drahých materiálů. Mezi dekorativními prvky , které zdůrazňují rafinovaný styl Italů, si designéři všimnou přítomnosti koberců, světelných záclon, váz a živých květin.

Kancelář ruského stylu

V Rusku lze styl otevřeného prostoru stále najít v kancelářích různých edic a edic. Pro většinu společností zůstává klasický designový koncept s uzavřenými kancelářemi a spoustou chodeb obvyklý. Pro Rusy, hierarchie a podřízenost pracovní skupiny, která je ve skutečnosti založena na "ruském" kancelářském stylu, je stále v podstatě přísná: kancelář šéfa je vždy nejprostornější a největší, kde převažuje klasický styl designu.

Video