Vyrovnání podlahy je samonivelační se směsí: výběr složení a provedení prací

Vyrovnání samonivelační směsi podlahy: výběr složení a provedení prací

Dnes, když si založíte svůj domov, neexistují prakticky žádná omezení výběru materiálů. To platí pro podlahy - výběr je obrovský. Před umístěním podlahového materiálu však musíte dbát na správnou přípravu základu. V tomto ohledu bude důležité podrobné zvážení jedné z přípravných fází, a to: budeme analyzovat vyrovnání vyrovnávací vrstvy podlahy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké nástroje potřebujete?
 3. Jaké směsi můžete použít v práci?
 4. Varianta # 1 - směs pro hrubé vyrovnání
 5. Varianta č. 2 - dokončovací směsi
 6. Varianta č. 3 - speciální směsi
 7. Analýza přímo technologie vyrovnání

Obsah

 • Jaké nástroje potřebujete?
 • Jaké směsi můžete použít v práci?
  • Varianta # 1 - směs pro hrubé vyrovnání
  • Varianta č. 2 - dokončovací směsi
  • Varianta č. 3 - speciální směsi
 • Analýza přímo technologie vyrovnání

Jaké nástroje potřebujete?

Zde je to, co budeme muset udělat:

 • Vybaven rovným dnem pro míchání směsi.
 • Měřicí nádoba - měření požadované dávky vody.
 • Vrták s nízkou rychlostí 400 - 600 ot /min - pro dobré promíchání směsi.
 • Raquel s výškovým nastavením - pro distribuci materiálu.
 • Jehlový válec proodstranění vzduchových bublin z aplikované směsi (délka jehel by měla překročit tloušťku aplikace).
 • Podešev jehly - aby se zabránilo roztažení materiálu.
 • Pro bezpečnou jízdu se vyžadují podešve jehly

  .

  Jaké směsi můžete použít ve své práci?

  Uspořádání takové podlahy je velmi jednoduché a velmi jednoduché: řešení charakterizované složením speciálních složek proudí do určité míry a tuhne. Výsledkem je dokonale rovný povrch.

  Pozor! Velmi často plnění podlahy směsí pro vyrovnání zahrnuje použití směsí několika typů. Každý z nich má vlastní funkční zatížení.

  Varianta # 1 - směs pro hrubé vyrovnání

  Roztok se nastříká silnou vrstvou a je určen k počátečnímu naplnění prohlubní, trhlin, prohlubní na nerovných a deformovaných podlahách. Nedoporučuje se provozovat vícevrstvou kompozici s tenkou vrstvou: nadměrně rychlé sušení negativně ovlivňuje sílu budoucí podlahy.

  Vzduchové bubliny se odstraňují pomocí jehlového válce

  .

  Varianta č. 2 - dokončovací směsi

  Hlavním rozlišovacím znakem je velmi hladký a trvanlivý povrch. Stojí za zmínku, že jejich náklady jsou mnohem vyšší než u výchozích směsí. Z tohoto důvodu jsou aplikovány na předem vyrovnaný povrch.

  K přísnému dodržování tohoto požadavku však přispívají nejen vysoké náklady na konečnou úpravu samonivelačních směsí: roztok se nalije tenkýpodle doporučení výrobce. Jinak se v místech, kde je na první pohled zesílení povrchu, zdá být pevné, s relativně malými vlivy, jen se zlomí.

  Varianta č. 3 - speciální směsi

  Tento výraz se vztahuje na speciální kompozice, které se používají:

  • během opravy schodů;
  • při vydělávání velkých trhlin a třísek;
  • při odstraňování nepravidelností a jiných deformací v místech s holou armaturou.

  Důležité! Speciální směsi jsou určeny pro použití v omezených množstvích a liší se trvanlivostí, odolností proti opotřebení a vysokou přilnavostí (přilnavostí) k opravenému povrchu.

  Analýza přímo technologie vyrovnání

  Výchozí základ je připraven:

  • Podlaha je očištěna od nečistot, nečistot a prachu. Pro závěrečný úklid doporučujeme použít vysavač.
  • Všechny podlahy, praskliny a třísky jsou pečlivě utěsněny, aby se zabránilo úniku vyrovnávacího roztoku. V ideálním případě musí být podklad opatřen základní vrstvou (základním nátěrem), která sníží absorpci vlhkosti ze směsi a tím poskytne větší přilnavost k roztoku. Kromě toho se díky základnímu nátěru rovnoměrně nanese nalitá směs.

  Důležité! Zarovnání dřevěné podlahy vyžaduje použití výztužné sítě. Je-li výhoda pro sklolaminátovou síťovinu, musí být vyrovnávací vrstva tloušťky nejméně 10 mm.

  Výztužná mřížka pro vyrovnání dřevěné základny

  Když hotová půda přijde na řadu, použije se přímo samonivelační směs. Technologie je velmi jednoduchá: směs paralelně se stěnovými pruhy (30-40 cm) se v podstatě plní do lahví. Pak je rovnoměrně rozloženo pomocí drápy nebo pravidla. K odstranění vzduchových bublinek se používá jehlový váleček. Je nutné zahájit práci od východu zdí.

  Veškeré vylévání by mělo trvat jeden krok a pracovat velmi rychle. Tím se zabrání sušení hrany předchozího pásu, což znamená, že výsledný povrch bude skutečně dokonale vyrovnaný. Smrk musí zaplnit povrch velké plochy, pak jej rozdělit na proužky a vyplnit jedním. Intervaly jsou vyplněny po vyschnutí předchozích pásů.

  Samonivelační směs se nanáší velmi rychle

  Místa stěn a výplní přetížení jsou vyplněna tmelem. Tepelné švy, které jsou založeny na potřebě pohybu a na kryté podlaze. Jsou také naplněny tmelem.

  Pozor! Doporučuje se plnit podlahy při pokojové teplotě. Při nízkých sazbách - možné problémy. Je důležité zajistit absenci průvanu, přímého slunečního světla a dalších faktorů.

  Doba schnutí roztoku přímo závisí na tloušťce vrstvy, vlhkosti a teplotě vzduchu v místnosti. Před umístěním dokončovacího nátěru je nutné dbát na vlhkost vyrovnávací vrstvy, musí odpovídat aplikovanému finálnímu materiálu.

  Toto je procesvytvoření dokonalé vazby se samonivelačními směsmi lze považovat za dokončené. Podlahy je třeba sušit - výrobce směsi udává dostatečný čas. A aby bylo možné lépe porozumět úplnému popisu procesu vyplňování podlahy popsaného v tomto článku, nabízíme možnost sledovat vzdělávací video: