Instalace elektrického štítu vlastníma rukama.

V předchozím článku jsme podrobně vysvětlili zásady výběru typu a velikosti elektrického štítu pro Váš byt, dům, chalupu, kancelář nebo garáž.
Nyní vám řeknu, jak nainstalovat elektrický štít vlastníma rukama. Před zahájením prací je nutné dodržovat stejně jako v případě jakýchkoliv elektrických prací preventivní opatření.

Volba prostoru a výšky pro montáž.

Při výběru místa k instalaci doporučuji umístit ho na chodbu blíže ke vstupním dveřím a na místo napájení domu, bytu, garáže, kanceláře apod.
Je velmi důležité, aby byl vždy volný a volný přístup. na Powerplate.

Výška, v závislosti na rozměrech štítu, se volí v rozsahu od 1,4 do 1,7 metru od úrovně podlahy ke spodní hraně výkonové desky.
Hlavní věcí je, že horní řada automatů nebo chráničů RCD byla v úrovni očí - pro snadnou instalaci a údržbu v budoucnu.

Poté, co jste ve všech místnostech rozložili elektrické rozvody, můžete přistoupit k instalaci samotného štítu, který se provádí dvěma způsoby: otevřený - pro strop nebo skrytý ve výklenku - pro vestavěné.

Montáž zavěšeného elektrického nářadí.

Markýza se instaluje jednoduše a rychle s minimálním množstvím prachu a nečistot, zpravidla se instaluje při pokládání vnějších (otevřených) kabelů.

Závěsná budova elektrárny je vyrobena z kovu nebo plastu a kovový štít, který je vyráběn v Běloruské republice ve velkém.množství, ale pro dům nebo byt je lepší použít s plastovým kufříkem evropských výrobců, protože vypadají krásně a stylově.

Před instalací, je nutné rozebrat štít, obvykle 4 na zadní stěně zařízení jsou 4 otvory pro připevnění ke zdi, pokud nejsou, pak je vyvrtat sami. Dále je třeba provést značení pro upevnění prvního plastového hmoždinky, použít šitý na požadovanou výšku a označit tužkou levým horním otvorem. Poté vyvrtáme otvor a upevníme se na první hmoždinku. Nyní musíme umístit náš štít s konstrukční úrovní a vyvrtat druhý otvor shora a upevnit jej k druhému kolíku. To je naše váha, kterou zůstává, aby bylo trvale zajištěno na dvou hmoždinách v dolních rozích otvorů.

Pro připevnění na dřevěnou podložku, kovový profil apod. Bude nutné použít vhodné šrouby (dřevo nebo kov). Pro montáž na betonový základ nebo cihlu (pouze ne dutý) a hmoždinky o průměru 6 mm a délce 40 mm, ale pro připevnění na silikátové stěny, je třeba použít hmoždinku o průměru nejméně 8 mm a délce 100 mm. Pro montáž na stěny samanu je lepší použít kotvu v délce nejméně 80 milimetrů.

To je vše, co je potřeba, aby kabel prošel speciálně navrženými otvory. Jak však ukázala praxe, je lepší a krásnější vytvořit jednu velkou díru skrz vyřezávanou bulharštinu, jak je znázorněno na obrázku.

Lze řezat shora, zdola a ze strany na stranu.

Pořezání v kovovém pouzdře by mělo odstranit hrboly a chránit ostré hrany tím, že se rozřízne podél kamenů nebo podobně

Montáž vestavěné napájecí desky.

Pokud máte ve svém bytě, domě nebo kanceláři skryté vedení, musíte si pro tuto elektrickou instalaci zakoupit elektrický kabelový svazek, který po instalaci pouze mírně zasahuje nad úroveň stěny. Práce na realizaci zakrytí štítu - spousta prachu a stavebních nečistot s hlukem. A práce vyžaduje hodně úsilí na uspořádání výklenku, zejména v betonové zdi.

Pozor! Buďte opatrní!Nepoškozujte drát ani potrubí ve zdi.

Pozor, pokud máte stěny ze sádrokartonových desek nebo panelů, instalace výklenku by měla být ošetřena ve fázi stěnového obkladu, pro tento účel, místo zamýšleného instalace s předpokladem 2 - 3 cm vertikálně a horizontálně, je třeba vytvořit výklenek o požadované velikosti od kovového profilu podél hran, ke kterému pak upevníme štít.

Máte-li zeď z cihel, silikátu nebo betonu, pak budete muset vyřadit výklenek, než budete muset označit místo, opět s předpokladem 2-3 centimetrů. Za tímto účelem vezmeme ruletu a všimneme si úrovně vedení čtyř řádků po obvodu našeho štítu, aniž bychom zapomněli na vstupy. Hloubku výklenku lze snadno určit, pokud změříte hloubku štítu a zatlačíte ho nad 2 - 3 centimetry.

Udělali jsme tedy značení a rozhodli jsme se s hloubkou výklenku, že jsme jej rozřezali. Za tímto účelem vezmeme bulharskou, nejlépe větší velikost a vystřižíme s jeho pomocípro čtyři řádky, které jsme označili obvodem. Poté budeme potřebovat vrták s úderem, s jejich pomocí vrtáku po obvodu, v případě potřeby do požadované hloubky. Dále vezmeme vrchol a vložíme jej do úderu a vyrazíme do výklenku, který by byl snazší vyrazit - vyvrtat více otvorů uvnitř výklenku.

Po dokončení práce na uspořádání výklenku jdeme přímo na upevnění štítu na kotvách nebo šroubech s hmoždinkami na boční nebo zadní stěnu, ale před tím, než je nutné razit nebo vyříznout bulharský požadovaný počet otvorů a vložit a vytáhnout kabel. Pokud má štít malou velikost, jak je znázorněno na obrázku, může být uvnitř stěny jednoduše namazán roztokem sádrové omítky nebo lepidla na dlaždice a vyčkat na dobu úplného vysušení.

Nyní můžete jít na montáž a připojení elektrického rozvaděče v domě, kanceláři nebo bytě.