Jak a jak uzavřít trhliny v polenech

Za prvé, tento jev negativně ovlivňuje vzhled budovy. A výrobci všech druhů smrad, třít a další vést mnoho dalších možných negativních důsledků: zvýšení čistoty, zvýšení vlhkosti, hnijící, vzhled plísní a hmyzu. Ale je pro ně takové narušení integrity těchto prvků tak zničující? Existují nějaké spolehlivé způsoby pro jejich kvalitativní a trvanlivou opravu?

Obsah
  1. Hlavní příčiny výskytu jevu
  2. 1. Prvním důvodem je přirozené smrštění.
  3. 2. Druhým důvodem je porušení technologie.
  4. Jak a co uzavřít praskliny v polenách kulatiny různé šířky

Hlavní příčiny tohoto jevu

Před uzavřením trhlin v palubách kulatiny se musí zabývat příčinou jejich vzniku. Mohou existovat některé způsoby, jak jim zabránit, aby se objevily dále.

1. Prvním důvodem je přirozené smrštění.

Je založen na schopnosti dřeva expandovat a smršťovat se, absorbovat vlhkost a dávat ho. Po dokončení stavby budovy v podstatě vstupuje na nějakou dobu. To ale nekončí. Každý rok se materiál trochu mění. Změny ročních období, úrovně vlhkosti a okolních teplot ovlivňují jeho stav. Kvalitativně sklizené suroviny reagují na všechny tyto faktory bezvýznamně. Maximální rozměry těchto poškození jsou 0,5-2 mm.

PŘEČTĚTE SI:

Dům kulatiny vlastníma rukama: od výběru projektu až po konstrukci střechy.

2. Druhým důvodem je porušení technologie.

Výrobci ke snížení nákladů na zboží a ke zvýšení objemu prodeje porušují proces těžby surovin. Správná technologie výroby: kulatiny, ze kterých nebyla kůra odstraněna, jsou naskládány do hromádek a uloženy v této formě po dobu nejméně 2 let poté, co byly ošetřeny a prodávány jako profilované nebo válcové. Předběžné odstranění kůry vede ke zrychlení sušení horních vrstev materiálu, ale vnitřek zůstává nezpracovaný. Nerovnoměrné sušení znamená výraznou deformaci prvků. Minimální rozměry těchto poškození jsou 5 mm.

okapy mezi trhlinami

švy na tváření

těsnicí systém stohovače

dekorativní šití

Jak a co uzavřít praskliny v polenách kulatiny různé šířky

K odstranění těchto vad se vyrábí mnoho různých materiálů. Zvažte, který z nich se opravdu vyrovná s daným souborem úkolů, a jaké škody vůbec vyžadují opravu.

1. Jak a co uzavřít trhliny v polenech o šířce 1-2 mm.

Odborníci doporučují tyto defekty zbavit broušením (čím vyšší je měkkost materiálu, tím méně zrnitosti v brusném papíru). Po odstranění poškozené vrstvy musí být materiál znovu ošetřen antiseptikem a lakem. Ve skutečnosti tyto defekty nijak neovlivňují kvalitu, trvanlivost a odolnost prvků. Dokonce i venkuNemají prakticky pokazit jejich vzhled, protože nejsou znatelné.

PŘEČTĚTE SI:

Mistrovská třída o tom, jak vyrobit dřevěný lustr vlastníma rukama jednoduchého a složitého designu.

2. Jak a co uzavřít trhliny v polích šířky rámu 5-10 mm.

Stejní odborníci doporučují, aby tyto velikosti byly poškozeny akrylovým tmelem. Ve svých nárokovaných vlastnostech je třeba poznamenat, že má vysokou tažnost a úroveň adheze. Před nanesením se štěpka uvolní a pak se pevně ucpe materiálem. Ale takové opravy budou trvat nejlépe dva nebo tři roky. Vzhledem k tomu, že tento materiál neprochází vlhkostí, začíná se akumulovat rozdělením v rozdělení, které způsobuje hnijící dřevo. Jakmile je okolní náplast dřeva přeměněna na sutinu, zmizí přilnavost mezi stěnami střepu a těsnicí hmotou, která se následně rozpadne.

těsnící šňůra různých průměrů

těsnící šňůra

3. Účinný způsob upevnění poškození větší než 10 mm.

Stejný problém s odborníky v této oblasti doporučuje, aby takové velké škody byly položeny směsí truhlářského lepidla a pilin (jedna část první je pět částí druhé). Má však významnou nevýhodu - nadměrnou tekutost (vhodné pouze pro zpracování horizontálních rovin). Ale taková směs není vůbec plastová, takže se časem rozpadne a rozpadne se od jejích zdí. Škody jakostřední a velké velikosti byly úspěšně sečeny. Suchý materiál se nalije v několika minutách vodou, dostane se, zatlačí a pevně pošlapá do dutiny dřevěnou lopatkou. Nadměrné množství suchého materiálu se čistí vrtákem s brusnou tryskou.

Dělení do šířky 1,5 cm nezpůsobuje výrazné tepelné ztráty, nevyvolává hnijící prvky, není atraktivní místo pro hmyzí škůdce nebo plísně. Jejich pokládka je zlepšením dekorativního vzhledu prvků. Poškození větší šířky znamená vážné porušení technologie sběru materiálu, tyto prvky mohou nakonec selhat.