Jak správně tapetovat tapety na stropě

Vkládání stropů tapetou

Výběr tapety pro léčbu stropu, musíte vědět, jaký druh tapety, která kvalita je žádoucí zvolit a mnoho dalších nuance. Tam jsou tzv. Speciální stropní tapety. Jejich barva je bílá a nemusí nutně potřebovat hladký povrch na stropě. Takové tapety jsou vyráběny pouze v Rusku.

Je třeba mít na paměti, že v Evropě nejsou žádné tapety na stropě, místo takových tapet použít tapetu pro malování.Není jen papírové typy stropních tapet, ale také flizelinovye.

Jaké jsou rozdíly mezi našimi tapetami importovanými. Dovezená tapeta je hustá, porézní a má dvě vrstvy a může být natřena disperzní barvou, více než desetkrát. Je také třeba mít na paměti, že domácí tapety budou trvat asi pět let, a dovážené ve dvou, a dokonce i třikrát déle, mohou být prát, malovat, a samozřejmě, jejich cena se značně liší.

Jak lepit tapety na strop

Nejprve připravte povrch stropu, to znamená, že musí být suchý, čistý a rovnoměrný. Pokud máte stále staré tapety, pak je lepší použít rozpouštědlo, které odstraňuje staré tapety. Strop je natřen barvou, pak je nutné zkontrolovat, kolik je tato barva silná, to znamená nalepit speciální kus lepicí pásky a ostře odtrhnout. Pokud páska obsahuje zbytky barvy, bude nutné tuto barvu vyčistit. Strop se používá pouze v případě velkých vad. Vápno se velmi snadno vypere, je nutné ho utrácet na povrchukartáč s horkou vodou, počkejte asi půl hodiny a opláchněte vlhkým hadříkem. A co je nejdůležitější, zkontrolovat veškerou elektřinu, úplně ji odstranit a teprve pak začít pracovat!

Následně provádíme značení na povrchu stropu. Tapeta musí být přilepená v opačném směru od okna. To se provádí tak, že spoje jsou neviditelné. Je také nutné označit šířku role tužkou a odečíst dva nebo tři centimetry. Totéž se musí udělat na opačné straně. Připojte tyto štítky z jedné strany na druhou kabelem.

Dalším krokem je příprava lepidla, musí být připravena půl hodiny před položením tapety. Dodržujte všechny potřebné pokyny pro lepidlo. Různé druhy tapet také používají různá lepidla. Aby se lepidlo správně rozpustilo, nejprve vytvořte nálevku ve vodě a postupně promíchejte lepidlo také mícháním. Po odchodu na půl hodiny.

Dále musíte správně upravit délku tapety, nutně plus jeden centimetr. Všimněte si, že tkanina po obmazuvannya lepidla může být snížena na délku, jen na chvíli, ale to měl vědět.

Nyní opatrně použít lepidlo a začít držet na stěnách, jedna nad zarovná všechny body a pod sebou sostыkovыvaet správně zbytečné tapety a pak uřízl speciální ostrý nůž. Stejným způsobem se přilepí i jiné obložení, které jsou již ukotveny a vyrovnány s první látkou.

Když je strop malován tapeta musí zavřít všechna okna a dveře, žádný průvanby neměla být a po skončení je nutné nechat místnost uzavřena po dobu 24 hodin. Správně přilepená tapeta na stropě není obtížná a teď jste o tom přesvědčen, ale budete muset trochu pracovat. Hodně štěstí!