Jak zařídit zemi nebo zahradu - návrhář klasiky

Daleko ne vždy koupený pozemek plně uspokojí estetický vkus svého majitele. Jedna věc je, když je zakoupena prázdná pozemek, kde můžete realizovat všechny své představy, od stavby domu až po záhony u brány. A co když v zakoupeném území již existuje dům venkovského vzhledu a samotné nádvoří nevypadá tak, jak byste chtěli? Není to vždy možné rozbít všechno a začít od nuly, a obecně, nemusíte. Existují některá tajemství do stávajícího krajinného designu částí, které jsou schopny podvědomě změnit. Promluvme si o tom, jak vybavit venkovský dům a strávit na něm minimální náklady na materiál a práci.

Obsah
 1. Obsah
 2. Základní pravidla zlepšování
 3. Vyberte styl zahrady
 4. Zahradní cesty
 5. Jak zušlechťovat spiknutí pomocí trávníku
 6. Rozbijeme záhony a krby
 7. Závody Vijunki - odborníci na odstranění vnějších vad
 8. Zlepšení vodního prvku - potoka nebo rybník
 9. Tvorba skalnatých zahrad

Obsah

 • Základní pravidla zlepšování
 • Vyberte si styl zahrady
 • Klademe zahradní cesty
 • Jak zušlechťovat spiknutí pomocí trávníku
 • Zlomíme záhony a zahrady
 • Závody Vijunki - odborníci odstraňují vnější nedostatky
 • Zlepšení vodního prvku - potoka nebo rybníka
 • \ t
 • Tvorba skalníchzahrady

Základní pravidla zlepšování

Před zahájením plánování krajiny je nutné se podívat na stávající území z boku, zhodnotit terén, charakter klimatu a půdu. V závislosti na oblasti, ve které se lokalita nachází, kde je budova na ní umístěna, bude nakonec vypadat jako "fáze". Ne každý získá rovné podmínky, takže jedna věc, pokud jste si zakoupili i suchou plochu s úrodnou půdou a úplně jinou - území na svahu nebo v bažinaté nížině.

Hlavní věc je, že pro zušlechťování můžete prakticky jakýkoli pozemek, dokonce úplně divoký a opuštěný. V tomto případě návrháři doporučují postupovat jedním ze dvou přístupů. V prvním případě se snaží zachovat přirozenou krásu přírody co nejúplněji a ve druhém přicházejí s radikálně novým obrazem. Ve skutečnosti je však nejjednodušší udržet zlatý průměr, aby se zlepšila oblast: opustit panenskou půdu (domov, domy pro domácnosti, velké stromy), ale přidat nějaké tahy, které učiní venkovský statek vypadat jako „všech sto“.

Vyberte styl zahrady

Při výběru budoucího stylu stránky byste měli „odsunout“ design budov, které se na něm nacházejí. Souhlasíte s tím, že hi-tech styl loděnice nebude nejlepším "společníkem" vesnického chata-bludiště. Ale krajinný styl nebo venkovská „země“ zde bude padat, jak to je mimochodem nemožné.

Také věnujte pozornost velikosti pozemku. Faktem je, že malé chyby designéra-samoukněkteří schovávají velkou oblast a naopak, všechny nedostatky se objevují na malém prostoru většiny typických vil.

Úleva bude pravděpodobně diktovat i výběr stylu. Velké potíže někdy dávají majitelům pozemky na svazích. Nerovnosti můžete samozřejmě vyhladit, pokud použijete opěrné zdi, ale je tu i jiná možnost: učinit z toho nedostatek „zvýraznění“, postavit svah jako horské Alpy.

Klademe zahradní cesty

Pomocí pečlivě položených zahradních cest je možné změnit vzhled pozemku před jeho identifikací. Nejenže dávají teritoriu zvláštní umělecký styl, ale také jej dělí do zón. Dokonce i ne-dobře upravený trávník s chaotickými rozptýlenými stromy může být do jisté míry vyléčen, což vytváří iluzi prvního promyšleného krajinářského designu.

Zahradní dráhy mohou být dřevěné, kamenné, betonové, štěrkové. Měli byste zvolit materiál, který nejvíce odpovídá požadovanému stylu grafu.

Nejpoužívanější tratě z betonových dlaždic v podobě šestiúhelníku, vlny nebo cihly.

Jak zušlechťovat spiknutí za pomoci trávníku

Trávník - další detail, který může převést jakýkoliv graf. Kromě estetické angličtiny "šlechta," trávník může sloužit jako ideální pozadí pro stromy a dekorativní záhony.

Pokud chcete využít zahradu výhradně pro rekreaci, trávník může být vysazen na celém svém území. V duchu angličtiny se objeví nádherné nádvořípartnerů Více obyčejný je vytvoření trávníku výhradně v rekreační oblasti, například, blízko terasy nebo kolem domu. Zvláštní kouzlo pozemku bude přidávat zelený trávník uprostřed nebo kolem zahradní kompozice, stejně jako mezi vědeckými cestami. Trávník, "zředěný" s květinovými záhony, vypadá velmi atraktivní.

Pokud se domníváte, že trávník používáte výhradně jako ozdobný prvek, pak si vyberte elitní parkový trávník - lze na něj chodit, vyžaduje to značnou investici a pečlivý pohled, ale vypadá jako královský!

Demokratičtější možností je obvyklý trávník, který je poměrně stabilní a neohrožuje se při jeho pohybu. Listové obiloviny, které tvoří jeho základ, nejsou vůbec náročné a nezaniknou ani při absenci jakékoli péče. Ačkoli, jeden by neměl zapomenout, že vzhled trávníku v tomto případě bude ztracena.

Pro území, kde se předpokládají aktivní hry v přírodě, je lepší dát přednost jinému typu trávníku - sportu. Tato varianta vydrží ještě více zátěže než obyčejný trávník.

Pokud se vám nelíbí klasičtí partneři, ale chcete něco jasnějšího a barevnějšího, věnujte pozornost maurskému trávníku. Tento zelený trávník s kvetoucími paprsky trávy zdobí všechny oblasti, zejména ve venkovském stylu.

Porušujeme záhony a zahradníky

Pokud jste si vedle malého domu zakoupili venkovský dům, je jednodušší jej změnit pomocízahradník Velká květinová zahrada před vchodem byla vždy nedílnou součástí statků a jejich ornamentů. Nejlepší je dát přednost jednoduché péči v barvách: měsíčku, sametu, sedmikrásek, setiabrins. Velké rostliny vysazené v krbu, například mallows, mohou nejen ozdobit, ale také skrýt některé nevýhody v exteriéru nábytku.

Svěží, dobře vymezené záhony nejsou vhodné pro venkov. Je lepší pokračovat v řadě přírodních krás přírody pomocí malebného mixéru. Základem mohou být trvalky s bujnou zeleň, mezi nimiž byly vysázeny kvetoucí výročí. Složení složení směsi by mělo být takové, aby zůstalo jasné a kvetoucí po celou sezónu.

Závody Vijunki - odborníci eliminují vnější vady

Další hůlka je vermilion, který vám umožní úspěšně skrýt různé ošklivosti ve vzhledu domu nebo domů - to jsou proutěné rostliny. Přistání dívčích hroznů, kořeněných růží, Clematis bude moci vyzdobit altán nebo masku neatraktivní kůlny. Je to špatné, že tyto trvalky rostou dostatečně dlouho a za pár let po přistání můžete obdivovat skutečnou zelenou obrazovku. Existuje však cesta ven z této situace: v době, kdy rostou spolehlivé trvalky, se mezi nimi vysazují rychle rostoucí jednoleté vinné révy. Mohou to být granátová jablka, hrášek, kobey, dolichos. Všechna tato výročí rostou rychle a vytvářejí pevnou oponulisty a květy, aniž by zasahovaly do vývoje dlouhotrvajících vinic. Když vytrvalé rostliny vyroste, budou moci zcela nahradit dočasné letničky.

Zlepšení vodního prvku - proud nebo rychlost

Pokud je ve vaší oblasti malý rybník nebo potok, zvažte, že máte štěstí. Posílení břehů kameny a přistání mezi nimi, rostliny, které milují vlhkost, můžete vytvořit skutečný vrchol zahrady. Pro tyto účely vhodné: třtina, duhovka, vzduch, drn, kapradina. Rychlý tok proudu může poškodit rostliny zasazené na okraji vody. Aby se tomu zabránilo, nestačí je zasadit do košů nebo zbytků azbestových trubek prohloubených v zemi.

Na břehu bude rybník nebo potok doplňovat malebný obraz plačící vrby, rybízu, dřišťál, hloh.

V případě, že na místě není žádný skutečný vodní prvek, můžete si vypůjčit nápad od Japonců a vytvořit suchý potok s kanálem naplněným oblázky, pískem, kulatými skleněnými korálky. Vezměte takový prostředek pro fixaci vnitřního obsahu překrytí většími kameny. Pro větší realismus suchého proudu mezi kameny, jeden může zasadit různé rostliny, které vytvoří další intriky.

Jakýkoli proud, skutečný i umělý, může být doplněn můstkem ze dřeva, kovu, betonu nebo kamenných desek.

Tvorba skalnatých zahrad

Pokud je na místě svah, můžete si na něm vytvořit vlastní Alpy. Prostačí jej popřít kameny různých velikostí, zasadit malé horské borovice a alpské rostliny. Různé stonky se vejdou, tymián, strom, zvonek, plíseň. Po malém úsilí uvidíte, že nedostatek území se okamžitě promění v mimořádně okouzlující pohled.

Takový nedostatek úlevy jako rokle lze ukrýt vztyčením zahrady kamenů bloků a kamenů různých tvarů a velikostí.

Dekorace místa se může stát další kamennou "prací" - skluzavkou. Kromě toho takové řešení může skrývat některé nepředstavitelné věci - sklep nebo kompostovací jámu.

Alpská skluzavka je vyložena z kamenů, které jsou vysazeny mezi nenáročné rostliny - oheň, tymián, mláďata a další. Vyzdvihnout obyvatele "skalku" by mělo být tak, aby se jejich kvetení střídavě nahrazovalo. Pak celou sezónu budete na svých stránkách sledovat kus kvetoucí horské krajiny.

Viz články pro podobná témata:

 • Zahradní labyrint - matoucí pohyby krajinářského designu
 • Zdobení květinové zahrady před domem vlastníma rukama vytvoří exkluzivní v hlavní oblasti
 • Ozdoby a výrobky z plastové láhve pro zahradu - bez dekoru vlastními rukama
 • Technika Trompe-l'oeil - vytváříme optickou iluzi v zahradě
 • Dekorace předzahrádky před domem - ozdobíme parterovou zónu
 • Živý plot v zemi -vytvořit zelenou obrazovku