Mletím na dřevě vlastníma rukama

Mnoho lidí, kteří mají soukromý dům, si to bez kamen neříkají. Tento atribut lidského bydlení byl dlouho milovaný a respektovaný. Kamna se zahřejí, nakrmí a vyléčí - to je důvod, proč, i když je v domě plyn, majitelé v žádném spěchu odmítnout, a při výstavbě nových domů, první věc, kterou si o této struktuře.

"Hrubý" byl nazýván útulný Malorossiysk pece, které měly postele, a dnes jsou opět populární. Dřevo na dřevě vlastníma rukama může být postaveno při stavbě domu nebo postaveno hotové prostory.

Mletím na dřevě vlastníma rukama

Díky vzhledu drsných holandských zemí se staly módními, protože měly kompaktní, štíhlý vzhled. Ale zřejmě se zdálo, že místní lidé malufunktsionalnymi, a proto byly modernizovány, přidávání do systému budovy a lodžie. Vyšla verze rusko-holandské trouby, která se nazývala "hrubá". To má vaření a topení funkce, někdy v kombinaci s krbem, a je vytápěn palivovým dřívím.

Byly vyvinuty různé modely těchto pecí: s dřevěným křídlem na boku nebo vzadu, vysoko, téměř pod stropem nebo na úrovni stolu.

Stejně jako všechny cihelny mají i trouby vlastní rozváděč - stávají se průvodcem při práci. Po zvážení navrhovaného plánu můžete pochopit, jak má tento proces jít. Prezentovaná trouba je schopna vytápět místnost o rozloze 25-30 m2. m.

Snadná, ale účinná trouba

Než začnete stavět, musíte zásobit vše, co potřebujetemateriály pro zařízení tohoto originálního uměleckého díla.

Materiály

Pro instalaci pece jsou vyžadovány tyto materiály:

červené cihly v množství 800 kusů;

 • silikátová cihla pro topeniště 150 ks;
 • litinové dveře pro ohniště 25? 21 cm, byly vystaveny 25? 13 cm pro 1 ks. a 18? 10-5?
 • litinový ventil pro komín 25? 13 cm-2;
 • sporák se dvěma hořáky o velikosti 71? 41 -1 ks;
 • rošt pro pec 25? 25 cm -1 ks;
 • velikost trouby 31? 37 - 28 cm;
 • kovový roh 5? 5 nebo 4,5? 4,5 cm;
 • drcený kámen a výztuž pro nadaci;
 • ocelový drát pro upevnění dveří;
 • cement, písek, štěrk, jíl nebo speciální suchá směs pro zednické krby.

Nejlepší je vzít všechny materiály s malým rozpětím, aby se v průběhu práce ukázalo, že něco chybí.

Obsah
 1. Třecí malty
 2. Lisování dubu
 3. Modely s lavicí
 4. Video - kamna na dřevo vlastníma rukama

Maltová malta

Ve stavebnictví je nyní k dispozici malta pro pec, ale můžete ji vařit sami. Vlastní řešení vás bude stát mnohem méně a má také své výhody.

Dříve se pokládka prováděla na roztoku vyrobeném z hlíny a písku, ale dlouho schne a často, když hoří, objevují se na něm praskliny, takže chci sdílet recept dalšího, více plastického roztoku, který má dobrou přilnavost.

Pro výrobu roztoku je třeba použít písek, cement a obyčejný jíl, kterýjsou získány při otevření jam nebo studní. Musí být zředěn na konzistenci husté zakysané smetany a poté jej otřete mřížkou. Toto je děláno aby zbavil se odpadků a malých kamenů.

Roztok se připravuje v různých poměrech - závisí na obsahu tuku v jílu. Pro určení toho nejlepšího je třeba připravit deset různých možností, 20-50 gramů. Všechny varianty řešení se skládají z jedné části cementu a:

 • 10 dílů hlíny a 1 díl písku;
 • 9 dílů jílu a 2 díly písku;
 • 8 dílů hlíny a 3 díly písku, a tak dále, postupně snižuje množství jílu o 1 jednotku, a tím i zvýšení podílu písku.

Vzorky se dále rozloží do samostatných boxů a vyčkávají, až zcela uschnou. Nejlepší z nich bude ten, který má ve své kompozici více jílu a když je suchý, nepraská. Na krabicích je nutné provádět nápisy, kolik a jaké složky se v této kompozici podílejí.

Složení řešení má následující výhody:

 • je vyroben z dostupných materiálů;
 • je silný i bez hoření;
 • zahřívání, suchý roztok se spaluje;
 • velmi rychle schne kvůli přítomnosti cementu v něm;
 • , po sušení se stává mnohem odolnějším vůči vlhkosti než tradiční řešení.

Základní jednotka

Základ nadace začíná přípravou jámy jámy, musí mít hloubku nejméně 50 cm a někdy hlouběji. Velmi hluboký základ je vytvořen v nestabilních prašných půdách, kde každá konstrukce vyžaduje vícevážné posílení.

Základna pecí - pevný základ

 • Je-li základ upraven v hotové konstrukci, je nutné označit podlahu a odstranit díl v místě, kde budou kamna instalovány. Velikost základu nadace by měla být o 15-20 cm větší než v první řadě pokládky zdiva.
 • Dno jámy je dobře zastrčené a rozložené hlínou, její vrstva je od 10 do 15 sm.
 • Pak je vrstva drceného kamene v 10-12 cm.
 • Další vrstvou bude vrstva štěrku.
 • Je instalováno dřevěné bednění.
 • Maltová směs se má plnit, její tloušťka by měla být nejméně 20-25 cm. Betonový základ by měl mít prohloubenou vnitrozemskou a nadzemní část, je také 20-25 cm
 • .
 • Po utěsnění cementového pláště se hydroizolační materiál, např. Ruberoid, šíří po celé ploše. Na něm bude položena první série zdiva.

Zednické pece

Každá trouba má svá vlastní tajemství získaná během let práce. Ale i někteří zkušení řemeslníci, kteří začali s pokládkou, před umístěním roztoku celou strukturu vyschli. To se provádí za účelem pochopení konfigurace každého řádku. Kromě toho, před pokládkou na maltu, každý řádek také dát suché, takže bylo možné, aby se vešly cihly ve velikosti. A teprve pak bude provedeno položení řady s řešením. Je nejlepší držet se těchto triků a udržet proces v žádném spěchu, aby nedošlo k fatálním chybám, které nebudoudobrá trakce nebo naopak, veškeré teplo půjde do potrubí.

Systém obecného řádu jedné z variant hrubování

Předkládaný režim ukazuje položení nejdůležitějších řad, na kterých jsou stohovány litinové a kovové prvky. Pro správné vyplnění ostatních řádků je důležité dodržovat akční plán.

Seznam počátečních řádků

 • První řádek by měl být na označeném povrchu položen přesně a úhledně, protože bude určovat směr celé konstrukce. K tomu je třeba kontrolovat rovnost zdiva pomocí úrovně a rohu. Tato řada je pevná a nemá žádné složité konfigurace, stejně jako druhou.

Rozkládáme řádky od třetí do osmé

 • Od třetí řady začíná práce, která vyžaduje zvláštní péči a dovednost, protože práce pece bude záviset na správnosti jejich zdiva. Ve třetím řádku jsou zobrazeny všechny spodní otvory. Jsou upevněny ocelovým drátem. Schéma jasně ukazuje pohyb teplého vzduchu, který ohřívá celou konstrukci včetně lůžka.
 • V páté řadě je instalována trouba. Nesmíme zapomenout, že v blízkosti je prázdná díra, ve které zůstane déle ohřátý vzduch.
 • Od šesté řady začíná pokládat pec silikátovou cihlou, pak je umístěn rošt.
 • V sedmé řadě na místo, kde začíná komín, položte první západku a namontujte také dveře pece.
 • Osmá řada - to je dokončení zdiva povrchu lůžek, mělo by to býtBuďte naprosto stejní, jinak budou všechny hrby cítit vaše záda.

Řádky od deváté do jedenácté, s instalací varné desky

 • Devátý řádek je umístěn podle schématu, stejně jako desátý. Po jeho dokončení je instalován výztužný rám, svařený z kovového rohu. V jedenácté řadě je namontován výklopný panel.

Uspořádání svislé části pece

 • Systém následuje následující řádky. Na třicátém prvním místě zavěsila, kolem které se prováděla pokládka komínů.
 • V podkrovním stropu komínové trubky je nutné izolovat izolátor od hořlavých částí konstrukce budovy. Hlava trubky je zobrazena na střeše, vodotěsná kolem ní a nahoře visí speciální deštník.

Modely s lehátkem

Jak bylo uvedeno výše, skály mohou mít zaznyobraznye návrhy, s jiným uspořádáním lůžek, pecí a varných desek. Stojí za to zvážit několik z nich vědět, která možnost zůstat.

Čerstvě zařízený sporák - útulný koutek

Tato fotografie ukazuje nově postavenou troubu instalovanou v budově ve výstavbě. Dobře situovaná chata, vám umožní uspořádat nádherné útulné místo k odpočinku. Pro lehátko varné desky jsou instalovány samostatné krby, které šetří teplo.

V létě se nikdo nechce zahřívat na horkém lehátku, ale kamna mohou být užitečná pro vaření, a to může býtk ohřátí na požadovanou teplotu velmi rychle - teplo neprochází ohřevem paluby.

Nad sporákem je uspořádáno místo pro sušení, nebo může být použito pro skladování sypkých produktů. V každém případě další police v kuchyni nikdy nevloží.

Když je toto místo objeveno domácí kočkou, stane se jeho oblíbeným útočištěm, zejména v zimě.

Taková hrubá vrstva se snadno zahřívá 2-3 místnosti

Tento sporák má také dobrou polohu, protože kolem něj můžete vytvořit pouze tři místnosti, které lze ohřát. V jednom z nich hrubý vychází s lehátkem. Další místnost zahřeje teplo stěny pece. V kuchyňské místnosti bude umístěna strana s varnou deskou a ohništěm, stejně jako police pro sušení.

S takovými kamny bude téměř celý dům vytápěn v chladném počasí, sušené mýdlové boty a oblečení, vařený oběd. V každé situaci se stane spolehlivým pomocníkem. Je pouze nutné v něm klást dřevo a zapalovat oheň - a ve vašem domě bude komfort a pohodlí.

Vynikající je vydáván i s ultramoderním designem místnosti

Tento krásný hrubý pro velkou místnost, kde si můžete uspořádat jak kuchyň a jídelna. Pocházet z mrazu, je skvělé vylézt na teplé lehátko a jak se zahřát. Pro větší pohodlí jsou na druhé straně pece uspořádány schody. Pro palivové dřevo je výklenek, ve kterém budou vždy suché. Kamna v této místnosti jsou ústředním atributem interiéru, který vytváří příjemnou a útulnou atmosféru a plní potřebné podmínky pro domácnostfunkce

Lehké cihly - co je to postel?

Model této drsnosti má dvoulůžkovou ložnici, která vypadá jako postel - stačí si na ni nalepit matraci a ložní prádlo. V zimním období je trouba večer zaplavena a spí až do rána. Sporák má jeden hořák, ale zahřívá konvici nebo vaří jídlo - je to možné. Nad varnou deskou je sušicí komora, která může být potřebná pro různé potřeby. Jeden nemůže pomoci, ale všimněte si panelu na zdi, který má malé police, které lze pohodlně uspořádat své oblíbené knihy.

Celá konstrukce je vyrobena z křemenné cihly, světlé barvy, která ji činí exkluzivní, protože v podstatě je takový materiál používán pouze pro pokládání pece.

Je snazší číst tajemství práce pecí, například dřevěných čepů, které jsou k dispozici na přiloženém videu:

Video - Kamna na dřevě vlastníma rukama

Uvádění pece do domácnosti je velmi odpovědné a poměrně komplikované. Pokud jste nikdy neměli podobnou práci, pak by bylo lepší svěřit ji kvalifikované troubě, která již má více než tucet podobných návrhů. Pokud ale chcete šanci vyzkoušet, postupujte podle všech doporučení, která vám pomohou úspěšně dokončit případ.